Przedszkole

25pt. 2022

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2022 r. nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Jest to święto, które obchodzone jest na całym świecie. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ukochanym pluszowym przyjacielem. Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się tradycja obchodzenia tego

25pt. 2022

ĆWICZENIA EWAKUACYJNE

25 listopada 2022  r. o godzinie 10.30 przeprowadzona została próbna ewakuacja. Akcja miała na celu sprawdzenie przygotowania placówki na wypadek wystąpienia zagrożenia. Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszyscy niezwłocznie udali się najbliższą drogą ewakuacyjną w bezpieczne dla każdego miejsce – Miasteczko

17czw. 2022

TEATRZYK PROFILAKTYCZNY

17 listopada 2022 roku przedszkolaki obejrzały spektakl profilaktyczny w wykonaniu aktorów Teatru „Maska” z Krakowa pt. „Złośliwości jej królewskiej mości”. Główna bohaterka królewna Alicja jest rozkapryszona i wiecznie niezadowolona. Od samego rana w pałacu słychać jej dąsy i pretensjonalny ton.

10czw. 2022

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2022 r. odbyła się krótka akademia upamiętniająca 104 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola zebrali się by razem świętować ten ważny dzień dla każdego Polaka. Ponadto o godzinie 11:11 dzieci obu

5sob. 2022

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya, dlatego też w naszym przedszkolnym kalendarium świąt „nietypowych” nie mogło go zabraknąć. W tym dniu sale obu grup zamieniły się w bajkowe krainy,

28pt. 2022

UCZCILIŚMY PAMIĘĆ NIEZNANYCH ŻOŁNIERZY – SPACER NA CMENTARZ

28 października 2022 r. dzieci obu grup – Krasnoludki i Niedźwiadki – wraz z Paniami wybrały się na pobliski cmentarz Parafialny gdzie uczciły pamięć spoczywających tam Nieznanych Żołnierzy. Tradycją już się stało, że nasze przedszkolaki dbają o zapomniane już groby.

27czw. 2022

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI NA MIASTECZKU KOMUNIKACYJNYM

27 października 2022 r. nasze przedszkolaki miały przyjemność spotkać się z wyjątkowymi gośćmi – Panami Policjantami. Cudowna pogoda pozwoliła na wycieczkę  na Miasteczko Komunikacyjne gdzie czekali na nas przemili Panowie Policjanci z Komendy Powiatowej w Bochni z Wydziału Ruchu Drogowego.

26śr. 2022

CALINECZKA – SPOTKANIE Z AKTORAMI

26 października 2022 r. wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Oratorium św. Kingi w Bochni na spektakl teatralny pt. „Ja, Calineczka” oparty na znanej baśni H.Ch. Andersena. Na deskach bocheńskiego teatru wystąpili aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

14pt. 2022

DZIEŃ NAUCZYCIELA

14 października 2022 r. obchodzimy w całej Polsce święto edukacji, które ustawione zostało 27 kwietnia 1972 roku. Tego dnia szczególnie ciepło myślimy o wszystkich nauczycielach i wychowawcach, których los postawił na naszej edukacyjnej ścieżce. Przedszkole to miejsce gdzie słowo Nauczyciel

14pt. 2022

ŻYCZENIA OD PANA WÓJTA

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej, Pan Wójt Jan Pająk skierował do naszej społeczności szkolnej życzenia.
13czw. 2022

DZIEŃ PATRONA

Aby uczcić pamięć naszego wyjątkowego Patrona w związku ze zbliżającym się jego świętem, wszystkie dzieci 13 października 2022 r. zgromadziły się w kąciku poświęconym Ojcu Świętemu. Panie przybliżyły dzieciom historię wyjątkowej postaci św. Jana Pawła II, zwracając uwagę na jego

28śr. 2022

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

,,Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień już kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!”
20 września dzieci z grupy Krasnoludków oraz Niedźwiadków obchodziły swoje święto – Dzień Przedszkolaka. Dzień ten był znakomitą okazją do wspólnej zabawy, uśmiechu oraz radości.

23pt. 2022

JESIEŃ ZAGOŚCIŁA W PRZEDSZKOLU

23 września 2022 r. zgodnie z harmonogramem uroczystości zaplanowanych na rok szkolny 2022/2023 wszystkie przedszkolaki powitały nową porę roku – Jesień. W tym dniu wszystkie dzieci zmierzały do swoich sal z koszami pełnymi darów Jesieni, które następnie ozdobiły kąciki przyrody

1czw. 2022

WITAMY NOWY ROK SZKOLNY

Wakacje to czas radości, beztroski i wolności… ale jak to mówią: „Wszystko co dobre, szybko się kończy”. Tak było i tym razem. Kolejne wakacje przeszły do historii, a z nimi kolejny bagaż wspomnień. 1 września 2022 r. w naszych przedszkolnych

24pt. 2022

ZAKOŃCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU

24 czerwca 2022 r.  odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022. Pani Dyrektor Angelika Świerblewska podziękowała wszystkim za całoroczną pracę oraz życzyła wszystkim wspaniałych wakacji. Dzieci sześcioletnie w krótkim programie artystycznym podziękowały za lata spędzone w przedszkolu oraz pożegnały się

3pt. 2022

GŁOSUJEMY NA LIPĘ W BIEŃKOWICACH!

Licząca 380 lat lipa, dumnie rosnąca w Bieńkowicach znalazła się w finale KONKURSU NA DRZEWO ROKU i będzie rywalizowała o tytuł Drzewa Roku 2022.
Konkurs ma wyłonić najpiękniejsze, pobudzające wyobraźnię, posiadające swoją piękną historię i jednoczące ludzi, drzewo. O tytuł tego

1śr. 2022

DZIEŃ DZIECKA

„Gdy śmieją się dzieci, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak
 Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po wydarzeniu, które miało miejsce w poniedziałek, a tu już była następna okazja do świętowania! Nikomu nie trzeba chyba przypominać co obchodziliśmy 1 czerwca.
Krótko mówiąc… była wrzawa,

30pon. 2022

DZIEŃ MAMY I TATY

„To co w serduszkach dziecięcych naprawdę czujemy,
to słowami wierszy i piosenek wyrazić dziś chcemy.
Mamy, Mamusie, mateńki, Matule,
w dniu Waszego święta całujemy Was czule.
Tatusiowie jesteście dla nas najważniejsi w świecie,
a jak mocno Was kochamy – doskonale o tym wiecie.”
 Mama i Tata to dwa słowa, które słysząc kojarzą nam się

18śr. 2022

ROCZNICA URODZIN OJCA ŚWIETEGO JANA PAWŁA II

18 maja przypadła 102 rocznica urodzin Karola Wojtyły – papieża, św. Jana Pawła II. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w symbolicznym montażu słowno-muzyczny, którego celem było wyrażenie naszej ogromnej wdzięczności oraz przypomnienie tej postaci. Z tej

20śr. 2022

BAŚN O KRÓLOWEJ ŚNIEGU

20 kwietnia 2022 dzieci obu grup wspólnie z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Oratorium Świętej Kingi w Bochni. Uczestniczyli tam w spektaklu teatralnym pt. „Baśń o Królowej Śniegu” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Aktorzy skradli serca

Skip to content