Przedszkole
WITAJCIE W PRZEDSZKOLU – DZIEŃ OTWARTY
17 kwietnia 2015 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty. Do przedszkola przybyły dzieci wraz z rodzicami, które od 1 września będą prawdziwymi przedszkolakami. Wszystkich przybyłych gości przywitała pani dyrektor Angelika Świerblewska, która przybliżyła rodzicom organizację pracy i funkcjonowanie
TEATR EDEN W PRZEDSZKOLU
16 kwietnia 2015 roku w naszym przedszkolu, już po raz trzeci, gościł Teatr ” Eden”. Tym razem nasi milusińscy obejrzeli sztukę teatralną ” Przypowieść o dobrym człowieku”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohatera spektaklu, w którym same mogły aktywnie
ŚPIEWEM WITAMY WIOSNĘ
Wszyscy bardzo cieszą się z nadejścia wiosny. Przedszkolaki z przedszkoli Gminy Drwinia witały tą kolorową porę roku uczestnicząc w X Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej „Śpiewem witamy wiosnę”, który odbył się w Przedszkolu Samorządowym w Dziewinie. Nasze przedszkole reprezentowały: Inga Świerblewska, Emilka
Na ferie do szkoły?
Maluchy z przedszkola skorzystały z nieobecności najmłodszych uczniów w szkole podczas ferii i wraz z Panią Katarzyną Burzawą udały się do klasy, w której niektóre z nich już wkrótce będą się uczyć.
Przedszkolakom największą radość sprawiły olbrzymie klocki, z których samodzielnie
Bezpieczeństwo najważniejsze!
Korzystając z pięknej, słonecznej pogody przedszkolaki wyruszyły w czasie ferii na długi spacer, podczas którego wzięły udział w poważnym kursie bezpieczeństwa na miasteczku ruchu drogowego.
Maluchy zaopatrzone w kamizelki odblaskowe rozpoczęły spacer chodnikami, przechodząc przez ulicę zgodnie z przepisami ruchu drogowego
Bal karnawałowy
” Jak co roku w karnawale.
dziś w przedszkolu wielki bal”.
11 lutego 2015 roku w naszym przedszkolu odbył sie bal karnawałowy, na którym pojawiły się księżniczki, wróżki, ludzie pająki, rycerze i królowie. Były
Konkurs „Sporty zimowe”
„Już się cieszą dzieci, tyle śniegów leci”
Zima sprzyja zabawom oraz sportom na śniegu i lodzie. Dzieci lubią zarówno brać udział w takich zajęciach, jak i rysować na ich temat. Przedszkolaki wzięły więc
Gminny Konkurs „Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej”.
30 stycznia 2015 roku w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Grobli odbył się Gminny Konkurs „Kolęd, pastorałek i piosenki zimowej”. W konkursie wzięły udział dzieci przedszkolne i uczniowie Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum z terenu całej gminy. Z naszego przedszkola
XIV Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Kolęduje Tobie moje Serce”
28 stycznia 2015 roku w Uzdrowisku Kopalni Soli w Bochni odbył się XIV Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Kolęduje Tobie moje Serce”. W konkursie wzięły udział dzieci z powiatu bocheńskiego. Z naszego
Dzień Babci i Dziadka
28 stycznia 2015 roku w naszym przedszkolu odbyła sie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Był to bardzo wzruszjający i pełen wrażeń dzień, zarówno dla przedszkolaków jak i przybyłych babć i
Przygotowanie do Dnia Babci i Dziadka
W naszym przedszkolu w najbliższym czasie odbędzie się Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przedszkolaki wraz z paniami przygotowywały się do tej uroczystości. Nie tylko uczyły sie wierszy, piosenek i tańców
” Zima ” – udział przedszkolaków w konkursie plastycznym
Dzieci bardzo lubią zimę oraz zabawy na śniegu i lodzie. 5, 6 latki wypowiedziały się nt. ulubionej pory roku w twórczości plastycznej i wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ” Zima
Noworoczna niespodzianka
„ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to kim jest, nie przez to co ma,
lecz przez to czym dzieli się z innymi”.
Pan dr Mieczysław Damski, z którym nasze przedszkole współpracuje już od dłuższego czasu przygotował dla przedszkolaków
Spotkanie opłatkowe
19 grudnia 2014 roku w naszym przedszkolu odbyła się krótka uroczystość z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu tym uczestniczyły zarówno przedszkolaki jak i Pani Dyrektor, Panie z obsługi oraz Rodzice z Rady Rodziców. Z tej okazji dzieci
Kartka Świąteczna – konkurs
Zuzanna Story i Inga Świerblewska wzięły udział w konkursie „Kartka Świąteczna” organizowanym przez Przedszkole nr 131 przy ZSP nr 9 we Wrocławiu. Głównym celem konkursu było utrwalenie wiadomości na temat Świąt Bożego Narodzenia oraz przypomnienie pięknej tradycji wysyłania do bliskich
Święta Bożego Narodzenia tuż tuż…
Święta Bożego Narodzenia to dla wszystkich wyjątkowy czas. Magia świąt zagościła nie tylko w naszych domach ale także w przedszkolu, gdzie wspólnie z dziećmi odbyło sie przystrajanie sal oraz ubieranie choinek. Zgodnie z tradycją nie obyło sie również bez pieczenia
„Świąteczna kartka dla chorego”
Święta Bożego Narodzenia to czas życzliwości, radości i obdarowywania prezentami. W tym wyjątkowym okresie każdy z nas może pomóc w różnorodny sposób. Nasze przedszkolaczki chętnie i z dużym zaangażowaniem wzięły udział w
Mikołaj w przedszkolu
6 grudnia 2014 roku przedszkolaki wraz z rodzicami obejrzeli w naszym przedszkolu przedstawienie teatralne pt.” Skąd pochodzi Św. Mikołaj?’. Dzieci z dużym zainteresowaniem brały czynny udział w spektaklu, tańcząc i bawiąc się z występującymi aktorami na scenie. Po spektaklu wszyscy
Przedszkolaki w Grobli
5 grudnia 2014 roku w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Grobli odbyło się spotkanie dzieci z całej gminy ze Świętym Mikolajem. Również nasze przedszkolaki wzięły udział w tym spotkaniu, które poprzedzone

