Szkoła podstawowa

5pon. 2026

ZAPROSZENIE

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach
oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Drwini
serdecznie zapraszają
całą społeczność szkolną i lokalną
na Jasełka pt. „Światło rodzi się w nas” oraz wspólne kolędowanie,
które odbędą się 11.01.2026 roku o godzinie 17.00
na sali gimnastycznej

19pt. 2025

ŚPIEWAJMY I GRAJMY MU – KOLĘDOWANIE W SZKOLE

Kolędowanie- film

{„type”:”video”,”tracklist”:false,”tracknumbers”:true,”images”:false,”artists”:true,”tracks”:[{„src”:”http:\/\/www.mikluszowice.pl\/wp-content\/uploads\/2025\/12\/WhatsApp-Video-2025-12-23-at-14.11.17-7.mp4″,”type”:”video\/mp4″,”title”:”Kol\u0119dowanie- film”,”caption”:””,”description”:””,”meta”:{„length_formatted”:”1:44″},”dimensions”:{„original”:{„width”:848,”height”:478},”resized”:{„width”:978,”height”:551}},”image”:{„src”:”http:\/\/www.mikluszowice.pl\/wp-includes\/images\/media\/video.png”,”width”:48,”height”:64},”thumb”:{„src”:”http:\/\/www.mikluszowice.pl\/wp-includes\/images\/media\/video.png”,”width”:48,”height”:64}}]}

W piątek 19 grudnia 2025 r. tuż przed zimową przerwą świąteczną i świętami Bożego Narodzenia w uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach: Magdalena Matusik, Martyna Rakoczy,  Zofia Przyborowska, Natasza Lis, Maja Podsiadło, Kornelia Seweryn, Bartosz Gawłowicz oraz Filip Smętek 

17śr. 2025

„ŚWIATŁO RODZI SIĘ W NAS”- JASEŁKA

Dnia 17 grudnia 2025 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Światło rodzi się w nas”.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Angelika Świerblewska, witając zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. dyrektor GCKiP w Drwini – pan Radosław Brydniak,

17śr. 2025

SZKOLNY KONKURS „NAJŁADNIEJSZA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”

Z radością informujemy, że w naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, pomysłowością i talentem artystycznym, przygotowując wyjątkowe, świąteczne prace. Wszystkie ozdoby zachwycały starannością wykonania i wprowadziły nas w magiczny klimat Świąt Bożego

8pon. 2025

UCZNIOWIE KLASY 7 I 8 NA WARSZTATACH W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY W BOCHNI

8 grudnia 2025 roku uczniowie klasy 8 i 7 wzięli udział w warsztatach pn. „Poznaj zawody” zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Bochni. Nasi uczniowie mieli możliwość poznać wybrane zawody z użyciem gogli VR – doświadczenie to pozwoliło uczniom skonfrontować

8pon. 2025

BOHATEROWIE MITÓW GRECKICH

8 grudnia w klasie V na lekcji języka polskiego przygotowanej przez panią polonistkę Anetę Mazur odbyło się nietypowe podsumowanie cyklu zajęć poświęconych mitom greckim. Uczniowie wcielili się w postacie greckich bogów, przygotowując własnoręcznie wykonane, niezwykle pomysłowe stroje oraz charakterystyczne atrybuty.

2wt. 2025

WYJĄTKOWY SPEKTAKL W NASZEJ SZKOLE- TEATR „KATARYNKA”

2 grudnia 2025 roku uczniowie klas I-V obejrzeli spektakl pt. „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” w wykonaniu teatru Katarynka. Przedstawienie w ciekawy i przystępny sposób przybliżyło dzieciom tematykę ekologiczną oraz znaczenie ochrony środowiska.
Podczas widowiska mali widzowie poznali zagrożenia dotyczące

21pt. 2025

XV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

21 listopada 2025 r. odbyła się w naszej szkole XV edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają!
Uczestniczyli w niej uczniowie klas III – VIII, którzy mieli okazję w niecodzienny sposób nadrobić tabliczkowe zaległości. ŚDTM

19śr. 2025

„Sieciaki.pl- SZKODLIWE TREŚCI”- KLASA Ib i II WZIĘŁA UDZIAŁ W SZKOLENIU ON-LINE

W dniu 19 listopada klasa Ib i II wzięły udział w spotkaniu on-line „Sieciaki.pl – Szkodliwe treści” zorganizowanym przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie dowiedzieli się o tym, jak szkodliwy jest hejt, po jakie treści nie

19śr. 2025

#19LISTOPADA#DzieciństwoBezPrzemocy

19 listopada 2025 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci, który jest jednocześnie finałem ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”. Był to dla całej społeczności szkolnej ważny i symboliczny dzień, przypominający, jak istotne jest budowanie bezpiecznego, pełnego

14pt. 2025

UCZNIOWIE KLASY III NA KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA W MUZEUM ŚW. JANA PAWŁA II W KRAKOWIE

14 listopada 2025 r. trójka uczniów klasy III reprezentowała naszą szkołę w „Konkursie Pięknego Czytania” organizowanym przez wydawnictwo Promyczek Dobra. Wydarzenie odbyło się w Muzeum Św. Jana Pawła II w Krakowie.
Naszą szkołę godnie reprezentowali: Nikola Szczygieł, Klara Mizur oraz Bartosz

14pt. 2025

„TAJEMNICA DŹWIĘKU”- WARSZTATY FIZYKA DLA SMYKA

14.11.2025 r. w naszej szkole odbyły się fascynujące warsztaty edukacyjne z cyklu „Fizyka dla smyka”, zatytułowane „Tajemnica dźwięku”. Uczestniczyli w nich chętni uczniowie, którzy dzięki ciekawym doświadczeniom i eksperymentom odkrywali, co to jest dźwięk, jak powstaje i jak się rozchodzi.

12śr. 2025

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Z okazji Dnia Postaci z Bajek 12 listopada w naszej szkole odbył się konkurs na najlepszy kostium bajkowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły przebrani za swoje ulubione postacie z bajek, tworząc barwną i radosną atmosferę.

7pt. 2025

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 7 listopada 2025 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, po którym uczniowie klas V i VI zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pani 

5śr. 2025

PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE – ZAPROSZENIE

4wt. 2025

UCZNIOWIE KLASY TRZECIEJ WZIĘLI UDZIAŁ W SZKOLENIU ON-LINE „SIECIAKI.PL: NADUŻYWANIE EKRANÓW”

 4 listopada 2025 r. uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w szkoleniu on-line zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”, prowadzonej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
Tematem spotkania było „Sieciaki.pl: nadużywanie ekranów” – zajęcia skierowane do dzieci w wieku 7–9 lat. Uczniowie

30czw. 2025

UCZNIOWIE KLASY 4a I 4b ROZDAJĄ ODBLASKOWE ULOTKI

Uczniowie klas 4a i 4b poprzez gry i zabawy dydaktyczne na miasteczku komunikacyjnym poznawali zasady bezpiecznego zachowania się na drodze oraz zachęcali mieszkańców okolicznych miejscowości odwiedzających cmentarz przed świętem zmarłych do konieczności noszenia odblasków, rozdając im samodzielnie wykonane ulotki. IMG20251108110149IMG20251108110224IMG20251030123545IMG20251030122942IMG20251023123916IMG20251023124102IMG20251030124055IMG20251030123338IMG20251030123328IMG20251030123322  
30czw. 2025

PRACE PORZĄDKOWE WOLONTARIUSZY SZKOLNEGO KOŁA CARITAS NA CMENTARZU W MIKLUSZOWICACH

30 października 2025 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas udali się na Cmentarz Parafialny w Mikluszowicach, aby uporządkować groby żołnierskie oraz udekorować je zniczami i kwiatami. Działanie to było wyrazem szacunku i pamięci wobec tych, którzy stracili swoje życie w czasie

30czw. 2025

DRUGOKLASIŚCI PROMUJĄ BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Angażowanie społeczności szkolnej w promowanie bezpieczeństwa na drodze nie tylko zwiększa wiedzę dzieci, ale również umacnia więzi w rodzinach i społeczności lokalnej, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia liczby wypadków drogowych. Ważne jest, aby edukacja w tym zakresie była

28wt. 2025

WYCIECZKA KLAS VI-VIII NA GÓRNY ŚLĄSK

28 października 2025 r. uczniowie klas VI, VII i VIII wzięli udział w wycieczce na Górny Śląsk. Program wyprawy był niezwykle ciekawy i edukacyjny.  Obejmował wizytę w Kopalni Guido w Zabrzu oraz w Śląskim Planetarium – Parku Nauki w Chorzowie.
Pierwszym

Skip to content