Szkoła podstawowa
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASACH I-III
Historia narodzin pluszowego misia sięga ponad stu lat, inspirując kolejne pokolenia. Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest co roku 25 listopada, niezmiennie od 2002 roku. Z tej okazji 25.11.2024 r. uczniowie klas I-III przynieśli do szkoły swoje pluszowe przytulanki. Podczas
„FIZYKA DLA SMYKA”- TAJEMNICE ŚWIATŁA
22 listopada 2024 roku uczniowie klas I-V wzięli udział w lekcji „Fizyka dla smyka”. Tematem spotkania były tajemnie światła. Dzieci dowiedziały się co to jest światło, jakiego jest koloru. Poznały magiczne efekty pracy z laserem, wyczarowali tęczę. To było bardzo
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day , jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem. Tego dnia w naszej Samorząd Uczniowski zorganizował krótki apel i
SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
21 listopada 2024 r. odbył się Szkolny Turniej piłki nożnej na „Orliku” przy naszej szkole. W TURNIEJU wzięły udział wzięli uczniowie z klasy IV, V, VI, VII. Po emocjonujących meczach o pierwszym miejscu zadecydowały rzuty karne, w których to najlepszą
SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM
20.11.2024 R. w ramach edukacji dla bezpieczeństwa oraz preorientacji zawodowej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z żołnierzem z 6 Brygady Powietrznodesantowej im. Stanisława Sosabowskiego w Krakowie.
Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda służba wojskowa, zapoznali się z rodzajami sił zbrojnych w
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
15 listopada 2024 r. odbyła się w naszej szkole XIV edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 3-8 szkoły podstawowej.
ŚDTM odbywa się każdego roku, organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. W wydarzeniu tym uczestniczą szkoły z
„SZKOŁA DO HYMNU”!
Każdą uroczystość wagi państwowej rozpoczynamy w szkole odśpiewaniem czterech obowiązujących zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Podobnie było podczas Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego w naszej szkole, gdy dokładnie 8 listopada 2024 r. o godz. 11.11 odśpiewaliśmy dumnie hymn Polski. Odśpiewanie hymnu właśnie o
„POLSKIE DROGI DO WOLNOŚCI” APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
7 listopada odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji Święta Niepodległości . Uroczysty apel pt. „Polskie drogi do wolności” został przygotowany przez uczniów kl. VI. Nad całością czuwały pani Bernadetta Duda-Trojak i Marta Piwowarczyk.
O tragicznych losach Polski przypomniały nam słowa
„BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU” SPOTKANIE Z TEATREM UCZNIÓW KLAS I-III
4 listopada 2024 roku uczniowie klas I-III wybrali się na spektakl teatralny pt:,,Baśnie Dalekiego Wschodu” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa do Oratorium św. Kingi w Bochni. Baśniowe sceny przybliżyły dzieciom najbardziej znanych bohaterów opowieści Dalekiego Wschodu: Alladyna ,
SPOTKANIE EDUKACYJNE UCZNIÓW Z SENIORAMI- „ODBLASKOWA SZKOŁA”
29 października 2024 roku w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie, na które przybyli zaproszeni goście: seniorzy z Domu Pomocy Społecznej w Bochni oraz seniorzy z Dziennego Domu Seniora + w Woli Drwińskiej. Celem tego spotkania było zwiększenie świadomości na
„ODBLASKOWY POKAZ MODY”
25 października 2024 roku w naszej szkole błyszczało odblaskami, a kolor żółty i pomarańczowy wiódł prym w tym dniu. Wszystko to za sprawą konkursu zorganizowanego przez p. Marię Ziółko, którego celem było przygotowanie odblaskowych strojów przez uczniów klas I-III. Trzeba
„ODBLASKOWA ŚWIETLICA”
23 października w ramach zajęć świetlicowych dzieci z klas I- IV udały się na miasteczko komunikacyjne, gdzie czekała na nich Odblaskowa Gra Terenowa. Dzieci podzielone na trzy drużyny wykonywały polecenia ukryte w różnych miejscach. Do celu prowadziła je mapa. Jednym
WYCIECZKA KLAS IV- V DO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
23 października 2024r. uczniowie klas IV i V udali się na wycieczkę do Ziemi Świętokrzyskiej. Pierwszym punktem programu był Park Etnograficzny w Tokarni, gdzie uczniowie obejrzeli zabytki architektury i poznali warunki życia w XIX i XX wieku. Mieli okazję obejrzeć
HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA KLAS VII- VIII
22 października 2024 r. w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej dla klas VII- VIII. Uczniowie naszej szkoły po „zaciętej” rywalizacji zajęli II miejsce ulegając tylko drużynie z Dziewina. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy wielu sukcesów
ŚWIETLICOWE ODBLASKI
Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną wraz z panią Sławomirą Styczeń zaprojektowali i wykonali znaczki i zawieszki odblaskowe według własnych pomysłów, którymi nie tylko udekorowali swoje plecaki, ale przede wszystkim zadbali o swoje bezpieczeństwo. Poniżej efekty ich pracy. 01320241029_13230601601000800600320241029_14013220241029_13564520241029_13550020241029_13262220241029_13213920241029_13212920241029_132050SPOTKANIE AUTORSKIE UCZNIÓW KLAS I-III Z PISARKĄ EDYTĄ ZARĘBSKĄ
W ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Drwini w naszej szkole odbyło się spotkanie literacko-muzyczne ,,Śpiewająca Biblioteka” z pisarką i ilustratorką Edytą Zarębską oraz muzykiem i animatorem Robertem Zarębskim zorganizowane przez panią Sylwię Gadowską -kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w
„BEZPIECZNY NA DRODZE” I „NOŚ ODBLASKI, ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” KONKURSY PLASTYCZNE UCZNIÓW KLAS I-III
Celem konkursu była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa dzieci poruszających się pieszo po drogach publicznych oraz rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej. Angażowanie społeczności szkolnej w promowanie bezpieczeństwa na drodze nie tylko zwiększa wiedzę dzieci, ale również umacnia więzi w rodzinach
DZIĘKUJEMY CI OJCZE ŚWIĘTY- ŚWIĘTO PATRONA
16 października odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły- Jana Pawła II, która rozpoczęła się uroczystą mszą świętą. W Eucharystii wzięła udział cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Nabożeństwo celebrował i wygłosił Słowo Boże ks. proboszcz Adam Dynak, który na zakończenie
DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
11 października 2024 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski, uczniów klasy 6, 7 i 8 pod opieką pani Marii Ziółko. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali krótki skecz „Jeden dzień z
DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH
10 października obchodzony jest Dzień Gier Planszowych. W tym roku również nasza szkoła włączyła się do akcji „Cała Polska gra w planszówki”. Uczniowie mogli zagrać w ulubione gry. Zdrowa rywalizacja była wspaniałą okazją, by rozwijać swoją spostrzegawczość, zręczność, uczyć się

