(12) 28 17 123

CZAS DO SZKOŁY!

plus

Wakacje za nami. Do szkoły czas! W czwartek, 1 września 2022 r., szkoła znów otwarła swoje podwoje. Zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy go od mszy świętej, którą odprawił Ksiądz Proboszcz Adam Dynak. W pouczającym kazaniu została zawarta ważna myśl: aby w życiu osiągnąć coś wartościowego, trzeba na to wytrwale i systematycznie pracować. Wszak nic nie przychodzi samo, bez wysiłku, ale też nic nie smakuje tak bardzo, jak sukces osiągnięty ciężką pracą.

Po mszy świętej – prowadzeni przez poczet sztandarowy –  udaliśmy się do szkoły. Wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej zostali powitani przez Panią Dyrektor Angelikę Świerblewską. Po odśpiewaniu hymnu państwowego odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści powtórzyli za Panią Dyrektor rotę ślubowania, potem każdy z nich w sposób symboliczny – poprzez uderzenie ołówkiem w ramię – został przyjęty do społeczności szkolnej. Potwierdził to pamiątkowy dyplom. Na bohaterów tego dnia czekały też w klasie drobne upominki.

Następnie Pani Angelika Świerblewska poinformowała o zmianach w nowym roku szkolnym oraz przydziale sal i wychowawstw. Przedstawiła też nowych nauczycieli – Panią Edytę Sieczkę, wychowawczynię klasy I b, oraz Panią Kingę Story, opiekuna świetlicy, a także dwoje nowych uczniów. Ponadto Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego powitała Panią Sławomirę Styczeń, która powróciła po urlopie wychowawczym i będzie uczyć języka niemieckiego.

Po najważniejszych komunikatach został odczytany list wójta Gminy Drwinia, Pana Jana Pająka, po czym Pani Dyrektor złożyła życzenia nauczycielom i uczniom oraz zaprosiła na spotkania z wychowawcami klas.

Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/2023!

Skip to content