(12) 28 17 123

DRUŻYNA BRD NA PODIUM

IMG_1381.CR2 plus

6 czerwca 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach odbył się  Finał Krajowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.

Współorganizatorem wydarzenia była nasza szkoła, która w trzecim dniu zmagań BRD gościła zwycięzców eliminacji wojewódzkich z całej Polski. Reprezentacje poszczególnych województw przybyły w składzie: czterech uczniów ze szkół podstawowych (grupa I) i trzech uczniów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych (grupa II) wraz z opiekunami i policjantami.
Drużyna reprezentująca ZSP w Mikluszowicach wystąpiła w składzie: Wiktoria Oleksińska, Julia Oleksińska, Adam Dec, Rafał Bujak, grupa I oraz Dagmara Dziedzic, Angelika Zdebska, Marcel Brydniak, grupa II. Opiekunami drużyn byli Anna Krawiec i Wiesław Matusik.

W ostatecznej klasyfikacji grupa I zajęła 7. miejsce w Polsce. Natomiast grupa II stanęła na podium, zajmując 2. miejsce. Jest to najlepszy wynik drużynowy w historii występów uczniów naszej szkoły w turniejach BRD.

Na uroczystości zakończenia Finału Krajowego XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowym byli obecni zaproszeni goście m.in.: przedstawiciel MSWiA Adam Sowiński, radny sejmiku małopolskiego Stanisław Bukowiec, przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Powiatowej Komendy Policji w Bochni, przedstawiciel Małopolskiego Kuratorium Oświaty Artur Puciłowski, dyrektor Delegatury Tarnów, dyrektorzy Małopolskich Ośrodków Ruchu Drogowego w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu, przedstawiciele PZM oraz przedstawiciele władz lokalnych- Starostwa Powiatowego w Bochni oraz Gminy Drwinia.

Przybyłym dziękujemy za uświetnienie imprezy swoją obecnością, a uczestnikom turnieju gratulujemy sukcesów oraz życzymy powodzenia w przyszłorocznych turniejowych zmaganiach.

Wyniki i więcej informacji na stronie: http://www.mikluszowice.pl/brd/