(12) 28 17 123

FINAŁY WOJEWÓDZKIE 11-12 MAJA 2022 TURNIEJ BRD

plus

11-12 maja 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach,  po dwuletniej przerwie odbył się wojewódzki finał XLIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych.

Celem Turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz propagowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji  i rekreacji.

W Turnieju udział wzięli uczniowie, zwycięzcy eliminacji powiatowych w  województwie małopolskim. W sumie wystartowały 20 – czteroosobowe drużyny  w kategorii grupy I – młodszej i 21 – trzyosobowe drużyny w kategorii grupy II – starszej.

Uczestnicy Turnieju musieli zmierzyć się z następującymi konkurencjami: testu z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz test skrzyżowań, jazdy rowerem po torze przeszkód, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Mistrzami województwa małopolskiego XLIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowym zostali:

w grupie I – młodszej:

I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie – powiat gorlicki.

II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej – powiat suski.

III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mikluszowicach – powiat bocheński (opiekun p. Marta Piwowarczyk)

W grupie  II – starszej:

I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stroniu – powiat wadowicki.

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie – powiat gorlicki.

III miejsce  zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sidzinie – powiat suski.

Uczniowie naszej szkoły w grupie II zajęli VI miejsce.

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody i puchary oraz dyplomy ufundowane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty  w Krakowie, PZM Oddział w Krakowie,  firmę Mark-Trawel oraz firmę Gomar-Stal.

Turniej został wsparty przez Gminę Drwinia oraz sponsorów: sieć sklepów SPAR – Panów: Wojciecha Jacha i Krzysztofa Kuklicza oraz firmy: Mark-Trawel i Trans-Las.

Nagrody wręczali zaproszeni goście: Adam Korta – Starosta Bocheński, Jan Pająk – Wójt Gminy Drwinia, Karol Klima – Dyrektor Biura Poselskiego Stanisława Bukowca, insp. Jerzy Polczyk – Komendant Powiatowy Policji w Bochni, podkom. Grzegorz Matura – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bochni, Marek Rutkowski – Prezes Polskiego Związku Motorowego Oddziału w Krakowie, Sławomir Turek – Zastępca Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Krakowie: Pani Elżbieta Bzdek, Pan Tadeusz Bernady oraz Pan Marcin Janeczek, Stanisław Skałka – przedstawiciel Polskiego Związku Motorowego Oddziału w Krakowie, Grzegorz Wysopal – kierownik działu szkoleń Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie,  Leszek  Zabiegała – Sekretarz Gminy Drwinia, Roman Gołębiowski – Przewodniczący Rady Gminy Drwinia, Kinga Story – Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP w Mikluszowicach, Agnieszka Przyborowska-przedstawiciel firmy Gomar-Stal.

Dwudniowe zmagania zakończył Wójt Gminy Drwinia – Jan Pająk, który gratulował wszystkim wspaniałej walki, wyrazy uznania skierował w stronę zwycięzców i oficjalnie zakończył dwudniowe zmagania turniejowe. Pani Dyrektor Angelika Świerblewska pogratulowała zwycięzcom sukcesów, podziękowała wszystkim sponsorom za życzliwość i wsparcie turnieju oraz nauczycielom, uczniom i pracownikom obsługi i administracji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach za zaangażowanie i pomoc w organizacji zawodów. Przy tak ogromnym wsparciu mogliśmy zrealizować zadania, zmierzające do podniesienia bezpieczeństwa na drogach wśród dzieci i młodzieży.

Gratulujemy zwycięzcom a także naszym uczniom i ich opiekunom p. Marcie Piwowarczyk i p. Wiesławowi Matusikowi za zajęcie wysokich miejsc w finałach wojewódzkich. Warto podkreślić, że uczniowie po raz pierwszy brali udział w tych zawodach zarówno w grupie młodszej jak i starszej.

 

Skip to content