(12) 28 17 123

III edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich

DSCF8915 plus

Już trzeci raz na Miasteczku Ruchu Drogowego w Mikluszowicach odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja 2016 r. na obiekcie spotkało się kilkaset osób – dzieci, młodzież i dorośli. Wśród wielu atrakcji, każdy znalazł coś, co go zainteresowało.

Europejskie spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Angelika Świerblewska oraz Pan Leszek Zabiegała – Sekretarz Gminy Drwinia. W obchodach uczestniczyli: Prezes Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi – Stefan Styczeń,  asp. szt. Jacek Sobiecki – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bochni, Policjanci z KPP w Bochni, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Drwinia: Barbara Gondek-Matusik, Ewa Madej i Jolanta Nadolnik oraz Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia – Magdalena Siudyszewska-Dumicz.  Rozpoczęcie miało bogatą oprawę muzyczną, gdyż hymn Polski i Unii Europejskiej zagrali uczniowie Szkoły Muzycznej z Mikluszowic, którzy również towarzyszyli muzycznie przedszkolakom z Mikluszowic. Maluchy przemaszerowały uroczyście z flagami państw Unii Europejskiej na miasteczku ruchu drogowego. Barwny korowód sprawił dużą radość przedszkolakom, które bezbłędnie odgadywały flagi państw. Duże brawa otrzymali uczniowie szkoły podstawowej, którzy zatańczyli szlachetnego walca i skoczną belgijkę.

Po części oficjalnej rozpoczęły się konkursy i zabawa pod gołym niebem – a pogoda dopisała. Dużym powodzeniem cieszył się rowerowy tor przeszkód dla najmłodszych z nagrodami oraz ćwiczenia bezpiecznej jazdy na rowerze po miasteczku drogowym prowadzone pod okiem policjantów z KPP w Bochni, którzy udzielali wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się rowerem po drodze. Każdy, kto ukończył przejazd na rowerze, otrzymał nagrodę lub upominek.

Dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkoły podstawowej został zorganizowany konkurs plastyczny „Miasteczko rowerowe w kolorach UE”. Dla zwycięzców przygotowano nagrody-niespodzianki. Starsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści wzięli udział w  quizie o tematyce funduszy europejskich i UE. Tutaj również na wszystkich czekały upominki.

Na miasteczku odbył się Gminny Przegląd Piosenki Europejskiej. Repertuar w wykonaniu uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych został wysłuchany przez komisję oraz rodziców i dziadków. Wystąpili finaliści, którzy wcześniej przebrnęli przez eliminacje szkolne zorganizowane w szkołach na terenie gminy. Każdy uczestnik wykazał się bezbłędną znajomością języka angielskiego i niesamowitym głosem. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody.

Najwięcej emocji wzbudziły mecze piłki nożnej na Orliku zorganizowane dla młodzieży gimnazjalnej, w których wzięły udział drużyny mieszane. Najlepsi otrzymali dyplomy i medale, które wręczali: Pan Mateusz Kracik – Zastępca Wójta Gminy Drwinia i Pani Angelika Świerblewska – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach. Obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Mikluszowicach zostały uroczyście zamknięte przez Pana Mateusza Kracika.

Pani Dyrektor Angelika Świerblewska składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy plenerowej. Dziękuje dzieciom i młodzieży – za zaangażowanie i liczny udział w zabawie; rodzicom – za wspaniałe kibicowanie i dopingowanie swoich pociech oraz ciasteczka, które przygotowała Pani Jadwiga Kica, a które można było skosztować w czasie trwania spotkania; nauczycielom i pracownikom szkoły – za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

Warto dodać, że miasteczko, działające przy szkole w Mikluszowicach, znalazło się w grupie wyróżnionych przez Ministerstwo Rozwoju, ze względu na wysoką jakość atrakcji, szereg ciekawych inicjatyw i imprez, które są na nim organizowane.