(12) 28 17 123

Kącik Jana Pawła II

plus

18 maja 2020 r. w ramach obchodów 100.rocznicy urodzin Jana Pawła II został poświęcony obraz z wizerunkiem Patrona szkoły. Autorką obrazu jest malarka dr Karolina Janczy. Obraz umieszczony został w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność Kąciku Patrona.

Inicjatorką i  pomysłodawczynią Kącika jest p. Lidia Jodłowska-Rzucidło,
a fundatorem Rada Rodziców.
Kącik Patrona znajduje się przy wejściu do szkoły. Pod obrazem Jana Pawła II widnieje cytat: „Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.” Miejmy nadzieję, że słowa naszego Patrona staną się dla całej społeczności szkolnej wezwaniem do ciągłego doskonalenia się i stawania lepszym. W kąciku widnieją również cytaty: „Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj!” oraz „Wypłyń na głębię!”- słowa, które odnajdziemy również w hymnie szkoły.
O wyborze cytatów do Kącika Patrona zadecydowały głosy uczniów, rodziców
oraz nauczycieli.

Dyrektor szkoły – p. Lidia Jodłowska-Rzucidło – składa serdeczne podziękowania:
–  ks. proboszczowi Adamowi Dynakowi za odprawienie mszy św. z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II w intencji uczniów, rodziców i pracowników szkoły oraz za dokonanie poświęcenia Kącika Patrona z wizerunkiem Jana Pawła II,
– ks. prałatowi Józefowi Piechowi za wsparcie finansowe projektu,
– Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Marcie Dziedzic za wsparcie, poświęcony czas
i sfinansowanie przedsięwzięcia ze środków Rady Rodziców,
– a także nauczycielom, którzy włączyli się w prace nad powstaniem kącika.

 

 

Skip to content