OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE
30 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klasy VII pod opieką pani Anety Mazur (nauczycielki języka polskiego) oraz pana Aleksandra Cepaka (nauczyciela historii).
Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony ważnym wydarzeniom z historii Polski. Nie zabrakło patriotycznych wierszy, pieśni oraz krótkich scenek przypominających o znaczeniu Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej.
Młodzi artyści z dużym zaangażowaniem i powagą oddali hołd twórcom Konstytucji oraz wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Uroczystość była dla całej społeczności szkolnej okazją do wspólnego przeżywania patriotycznych wartości oraz refleksji nad historią Polski.
















