(12) 28 17 123

Przedstawienia Teatru „Maska”

plus

14 czerwca 2017 roku w naszej szkole wszyscy uczniowie w ramach realizacji programu „Alkohol droga donikąd” wzięli udział w przedstawieniu profilaktycznym teatru „Maska”.

Uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas IV-VI oglądnęli przedstawienie pt. „Niwelator problemów”. Spektakl ten jest  ukierunkowany na problem picia alkoholu i zażywania narkotyków.

To spektakl o tym, jak wielki wpływ na młodych ludzi ma towarzystwo z jakim się zadają, jak bardzo łatwo szukać zrozumienia wśród „trudnej młodzieży”, kiedy nie znajduje się go w domu. Łatwo wpaść w złe towarzystwo, sięgnąć po pierwszego papierosa, alkohol czy narkotyki. Najczęściej wynika to z chęci zaimponowania grupie, w którą chce się wejść. A stąd już niedaleka droga do uzależnienia. W przedstawieniu staramy się odpowiedzieć na pytanie kto i w jaki sposób może pomóc młodemu człowiekowi, który zaczyna się gubić we własnych problemach. .

Uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki oglądnęli bajkę o przyjaźni i tolerancji. Każde dziecko ma swoją ulubioną przytulankę. Taki pluszak jest nie tylko zabawką, ale również najlepszym przyjacielem najmłodszych. Misie przytulanki są znane i kochane na całym świecie- to z nimi dzieci zasypiają, rozmawiają o swoich problemach, dzielą smutki i radości.

Kasia również ma swoje ukochane pluszaki. Każdy jej przyjaciel pochodzi z innego państwa, dzięki czemu dzieci mają okazję poznawać nowe języki oraz kultury. Mimo tego, że dziewczynka wszystkie pluszaki traktuje na równi, to Króliczek Zazdrośniczek wciąż jest nadąsany, obrażony, uwielbia dokuczać innym i nie potrafi się niczym dzielić. Kiedy nadchodzą urodziny Misia Tulisia, znajomi przygotowują dla niedźwiadka przyjęcie niespodziankę, ale Króliczek Zazdrośniczek zrobi wszystko, aby ją zepsuć i skłócić ze sobą przyjaciół. Dzieci i Kasia będą musieli nauczyć Króliczka, że przyjaźń ma wielką wartość, a szacunek należy się każdemu- bez względu na jego pochodzenie czy wygląd. Jeśli zwierzak w porę to zrozumie, to być może urodziny Misia da się jeszcze uratować…

 

Skip to content