(12) 28 17 123

SPOTKANIE Z PANEM STRAŻAKIEM

plus

19 maja 2023 roku nasze przedszkole odwiedził Pan Kamil Kolanowski – Prezes jednostki OSP w Mikluszowicach. Pan Kamil na co dzień pracuje w  Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz jest ratownikiem medycznym. Spotkanie to wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród dzieci.  W trakcie zajęć strażak zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi ze swoją pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

Skip to content