(12) 28 17 123

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

plus

W piątek 29 września 2017 r. w naszej szkole odbyła się VII Edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z klas 3–7 Szkoły Podstawowej oraz gimnazjaliści. Koordynatorkami akcji były: p. Edyta Mazurek
i p. Barbara Korta. Uczniowie klas VI  wcieli się w role egzaminatorów i asystentów.

ŚDTM odbywa się każdego roku w ostatni piątek miesiąca września. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Uczniowie wcześniej przygotowali afisze informacyjne oraz plakaty promujące tabliczkę mnożenia, które ozdobiły szkołę. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia przez asystentów – uczniów naszej szkoły.

Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli
w losy i przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych. Wszystko odbywa się pod opieką osoby dorosłej, która czuwała nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.
Wszystkim bezbłędnie liczącym egzaminatorzy wręczyli certyfikat oraz tytuł eksperta tabliczki mnożenia, który otrzymało 98 uczniów naszej szkoły. Klasa VI okazała się najlepsza w tabliczkowych zmaganiach, następnie klasa VII, a na miejscu trzecim klasa V.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia  cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

 

Skip to content