(12) 28 17 123

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

plus

Święto Szkoły, jak co roku, odbyło się 16 października – w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym roku, ze względu na pandemię, święto przybrało mniej uroczysty charakter.

Uczniowie każdej klasy, wraz ze swoimi wychowawcami świętowali w swoim gronie. Prezentacja wspominająca Jana Pawła II oraz XII rocznicę nadania imienia szkole wraz z krótkim filmem o wielkim Rodaku, którą dzieci i młodzież oglądnęły w tym dniu, przygotowała Pani Marta Panek. Nie zapomniano o odśpiewaniu hymnu szkoły w klasach. W tym dniu każda klasa pozowała również do pamiątkowego zdjęcia w kąciku Patrona.

Zupełnie inny charakter i wymowę miało również złożenie kwiatów przez Panią Dyrektor Angelikę Świerblewską, Panią Annę Breske – Przewodniczącą Rady Rodziców ZSP w Mikluszowicach oraz przedstawicieli samorządu uczniowskiego naszej szkoły pod pomnikiem Patrona. Po złożeniu kwiatów nie odśpiewano wspólnie Barki – ulubionej piosenki Ojca Świętego, ale uczyniono to w klasach.

Msza św. w intencji całej społeczności szkolnej została odprawiona przez ks. Adama Dynaka wieczorem w kościele parafialnym w Mikluszowicach. Ks. Proboszcz wygłosił również kazanie skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży naszej szkoły. W kościele obecny był Poczet Sztandarowy szkoły.

Pani Dyrektor dziękuje Wszystkim za zaangażowanie i przygotowanie uroczystości oraz życzy wielu sukcesów, zdrowia i opieki św. Jana Pawła II – Patrona szkoły.

Skip to content