(12) 28 17 123

APEL Z OKAZJI URODZIN OJCA ŚWIĘTEGO

plus

W maju 1920 roku przyszedł na świat mały Karolek. Ofiarowany przez rodziców Panu Bogu, został papieżem.  Dzisiaj jest świętym. Wspominając 103.  urodziny naszego patrona – św. Jana Pawła II, w szkole odbył się apel, którego celem było utrwalenie w naszej pamięci postaci ukochanego Papieża – Polaka.

W samo południe wszystkie klasy zebrały się w holu szkoły, gdzie wysłuchały montażu słowno-muzycznego w wykonaniu dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej i uczennice z kl. VII. Ojciec Święty był niezwykłym Człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie, pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. W dzień jego urodzin spotkaliśmy się nie tylko po to, aby mówić o nim podniośle. Dzieci przedstawiły postać patrona jako osobę pełną radości i tryskającą humorem. Oczywiście nie zabrakło pięknych utworów muzycznych, które przypominały nam naszego rodaka – „Wadowice”, Barka” czy „Nie zastąpi Ciebie nikt”.

Po apelu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów związanych z obchodami urodzin patrona. Na początek ogłoszono zwycięską klasę, która wykonała najładniejszą gazetkę ścienną w swojej sali. Następnie wylosowano zwycięzców w quizie wiedzy, pt. „Ile wiesz o Janie Pawle II?” Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów i wygranych.

Nad przebiegiem dzisiejszego apelu czuwała pani Kinga Story oraz ks. Adam Dynak. Mamy nadzieję, że dzięki takim uroczystościom pamięć o Janie Pawle II nigdy nie zgaśnie.

Skip to content