(12) 28 17 123

W WARSZAWIE Z MISIEM WOJTKIEM

bty plus

Mliena Rzucidło, Maria Paluch, Mikołaj Lis i Wojtek Jankowicz oraz p. Łucja Piątkowska długo czekali na ten wyjazd. I wreszcie 20.05.2019 r. wyruszyli do Warszawy na trwające trzy dni rozgrywki w ramach I Ogólnopolskiego Turnieju Misia Wojtka.

Pierwszy dzień to test wiedzy dotyczący Misia Wojtka i historii Armii gen. Andersa oraz rozgrywki na zasadzie „każdy z każdym” i sukces naszej drużyny – kwalifikacje do play-off, które rozegrały się następnego dnia. Zanim jednak przystąpiono do rozgrywek między 4 drużynami, zwiedzono goszczącą finalistów 1. Brygadę Pancerną – można było wejść do czołgu, przeczołgać się przez żołnierski tor przeszkód i wziąć udzial w ćwiczeniach na poligonie oraz poznać historię jednostki. Dużą atrakcją był żołnierski obiad – kasza, „podeszwa” podobna do mięsa wołowego z sosem i kapusta. Ale nie obiad był najważniejszy, a rozgrywki, które miały miejsce tuż po nim.

W play-off niestety nasza drużyna zajęła IV miejsce, czyli tuż za podium. Ale liczyła się zabawa. Nagrody były dla wszystkich, bo każda drużyna była zwycięzcom w swoim regionie.

Trzeci dzień to zwiedzanie Warszawy. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, jechaliśmy metrem, ale gwoździem tego dnia było nieoczekiwane spotkanie z Roksaną Węgiel.

Marysi, Milenie, Wojtkowi i Mikołajowi gratulujemy! Dziękujemy IPN za fantastyczną przygodę z Misiem Wojtkiem.