(12) 28 17 123

WITAJ, SZKOŁO!

plus

Skończyły się wakacje.  Przed nami nowy rok szkolny. Chyba niełatwy, zważywszy,
że będzie początkiem wdrażania  reformy systemu edukacji. Wracamy do szkoły ośmioklasowej! Czekają nas: nowa formuła egzaminu, nowe lektury, nowe wyzwania i … wciąż wiele niewiadomych.

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy nietypowo, bo… 4 września. Najpierw uczestniczyliśmy w mszy świętej koncelebrowanej przez Księdza Proboszcza Józefa Piecha oraz księży Rafała Płaczka i Wiesława Multana. W nawiązaniu do ewangelicznej przypowieści o pannach roztropnych i nierozsądnych przedstawiciele poszczególnych klas zapalali świece symbolizujące to, co w życiu naprawdę ważne.

Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie Pani Dyrektor Angelika Świerblewska powitała uczniów, nauczycieli i rodziców. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane pod adresem pierwszoklasistów oraz kilkorga nowych uczniów, którzy od tego roku szkolnego będą kontynuować naukę w naszej szkole. Po wprowadzeniu  pocztów sztandarowych
i odśpiewaniu hymnu państwowego Pani Dyrektor przedstawiła nową nauczycielkę matematyki – Panią Barbarę Kortę – oraz wychowawców poszczególnych klas.

Z kolei pani Łucja Piątkowska zapoznała rodziców i uczniów z głównymi celami
i założeniami projektu „Rozwijamy kompetencje kluczowe”, który będzie realizowany w naszej szkole w ciągu dwóch kolejnych lat. Następnie został odczytany list Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej oraz życzenia owocnej pracy w nowym roku szkolnym przesłane przez Wójta Gminy Drwinia – Jana Pająka. Na koniec Pani Dyrektor Angelika Świerblewska przypomniała o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drodze oraz życzyła satysfakcji z osiąganych wyników.

Przed nami dziesięć miesięcy pracy; oby rzetelnej i owocnej. Nauczycielom życzymy cierpliwości i wytrwałości, uczniom – radości z odkrywania tajemnic świata i życia.

Skip to content