WYCIECZKA KLASY II, IVA, IVB DO GOSPODARSTWA EKOLOGICZNO- EDUKACYJNEGO „PSZCZÓŁKI”
20 kwietnia 2026 r. uczniowie klas: II, IV A, IV B oraz V odwiedzili Gospodarstwo Ekologiczno-Edukacyjne Pszczółki położone w północnej Małopolsce, w zacisznym i uroczym zakątku wsi Niezwojowice, w sąsiedztwie malowniczych stawów rybnych. Gospodarz zagrody przywitał nas w stroju kosyniera spod Racławic, a Gospodynie zaprosiły na pyszne domowe rogaliki, które uczniowie mogli również sami przygotować, uczestnicząc w warsztatach kulinarnych. Oprócz rogalików czekała na uczestników dodatkowo wyborna kuchnia z tradycyjnymi potrawami Wśród wielu atrakcji dzieci mogły zwiedzać gospodarstwo, poznać pracę rolnika, uczestniczyć w karmieniu zwierząt, rozpoznawać gatunki roślin w ogrodzie ziołowo-warzywnym. Degustowali świeżo wyciśnięty sok z jabłek, suszone oraz liofilizowane jabłka i marchewki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wiejska klasa, w której można było posiedzieć w szkolnej ławce z początku XIX wieku, a także nauczyć się pisać gęsim piórem. Na zakończenie warsztatów uczniowie nabyli pamiątki i wyroby z gospodarstwa w ECO-sklepiku.














