(12) 28 17 123

WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY IV I V DO TARNOWA

4. 06.2024 r. uczniowie klas 4,5,6 brali udział w wycieczce do Tarnowa.
W tym dniu oglądali w Teatrze im. Ludwika Solskiego spektakl pt. „Momo” Michaela Ende w reżyserii Mateusza Przyłęckiego. „Momo” jest historią o tym, że warto się zatrzymać, być uważnym na otaczający świat i innych ludzi, być tu i teraz, bo tylko w tu i teraz toczy się prawdziwe życie, tylko w tu i teraz można naprawdę spotkać drugiego człowieka.
„Momo” to piękna opowieść o umiejętności słuchania, o wielkiej sile przyjaźni i o tym, że życia nie warto odkładać na potem. W mieście, w którym mieszka bohaterka pojawiają się pewnego dnia tajemniczy szarzy panowie. Namawiają mieszkańców, żeby deponowali u nich swój wolny czas. Przekonują ich, że powinni teraz zrezygnować z przyjemności i skupić się na tym, żeby wykorzystać swój czas jak najbardziej pożytecznie, np. więcej pracować. Obiecują im, że w ten sposób będą mogli prędzej skorzystać ze zdeponowanego wolnego czasu, którego ilość do tej pory znacznie się powiększy. Większość dorosłych nabiera się na tę ofertę. Zajęci wyłącznie pracą i swoimi obowiązkami wpadają w coraz większy pośpiech, przestają się ze sobą spotykać, rozmawiać, mają coraz mniej czasu dla siebie, swoich przyjaciół, dzieci… Momo udaje się rozpoznać podstęp szarych panów. Żeby uratować mieszkańców miasta udaje się na spotkanie z Mistrzem Horą – władcą czasu. Wspólnie udaje im się pokonać szarych panów i ocalić świat od zagłady.
Następnie uczniowie udali się do Pasażu Odkryć , gdzie brali udział
w zajęciach astronomicznych. W planetarium uczestnikom przybliżone zostały przestrzenie wszechświata, odwiedzili planety naszego układu słonecznego oraz przyjrzeli się gwiazdozbiorom. Uczniowie poznali fakty o wynalazkach i ich autorach związanych z Tarnowem oraz korzystali z atrakcji łączących naukę
i zabawę,
W drodze powrotnej zajechali do restauracji McDonalds, aby się posilić. Zadowoleni, ale pełni wielu wrażeń w dobrych nastrojach wrócili do szkoły.

Skip to content