WYDARZENIA

plus
  • Angelika
  • 0 com.
8pt. 2024

11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po 123 latach niewoli i udręki Polska odzyskała Niepodległość. Umiłowanie oraz szacunek do Ojczyzny powinno być wpajane dzieciom już od najmłodszych lat. W myśl tego przesłania 8 listopada br.

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
8pt. 2024

„SZKOŁA DO HYMNU”!

Każdą uroczystość wagi państwowej rozpoczynamy w szkole odśpiewaniem czterech obowiązujących zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Podobnie było podczas Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego w naszej szkole, gdy dokładnie 8 listopada 2024 r. o godz. 11.11 odśpiewaliśmy dumnie hymn Polski. Odśpiewanie hymnu właśnie o

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
7czw. 2024

„POLSKIE DROGI DO WOLNOŚCI” APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

7 listopada odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji  Święta Niepodległości . Uroczysty apel pt. „Polskie drogi do wolności” został przygotowany przez uczniów kl. VI. Nad całością czuwały pani Bernadetta Duda-Trojak i Marta Piwowarczyk.
O tragicznych losach Polski przypomniały nam słowa

plus
  • Angelika
  • 0 com.
6śr. 2024

SUKCES ANI W KONKURSIE PLASTYCZNYM

6 listopada 2024 roku w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Bochni odbyło się wręczenie nagród i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, pt. “Świat w ulubionym kolorze”, w którym udział wzięły dzieci z naszego przedszkola. Zadaniem uczestników była obserwacja i zastosowanie bogactwa odcieni

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
4pon. 2024

„BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU” SPOTKANIE Z TEATREM UCZNIÓW KLAS I-III

4 listopada 2024 roku uczniowie klas I-III wybrali się na spektakl teatralny pt:,,Baśnie Dalekiego Wschodu” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa do Oratorium św. Kingi w Bochni.  Baśniowe sceny przybliżyły dzieciom najbardziej znanych bohaterów opowieści Dalekiego Wschodu: Alladyna ,

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
29wt. 2024

SPOTKANIE EDUKACYJNE UCZNIÓW Z SENIORAMI- „ODBLASKOWA SZKOŁA”

29 października 2024 roku w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie, na które przybyli zaproszeni goście: seniorzy z Domu Pomocy Społecznej w Bochni oraz seniorzy z Dziennego Domu Seniora + w Woli Drwińskiej.  Celem tego spotkania było zwiększenie świadomości na

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
25pt. 2024

„ODBLASKOWY POKAZ MODY”

25 października 2024 roku w naszej szkole błyszczało odblaskami, a kolor żółty i pomarańczowy wiódł prym w tym dniu. Wszystko to za sprawą konkursu zorganizowanego przez p. Marię Ziółko, którego celem było przygotowanie odblaskowych strojów przez uczniów klas I-III. Trzeba

plus
  • Angelika
  • 0 com.
23śr. 2024

WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ W BOCHNI

W środę 23 października 2024 roku udaliśmy się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Celem wizyty było poznanie charakteru pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia ich zawodu, zapoznanie ze sprzętem przeciwpożarowym, wyposażeniem wozów, poznanie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
23śr. 2024

„ODBLASKOWA ŚWIETLICA”

23 października w ramach zajęć świetlicowych dzieci z klas I- IV  udały się na miasteczko komunikacyjne, gdzie czekała na nich Odblaskowa Gra Terenowa. Dzieci podzielone na trzy drużyny wykonywały polecenia ukryte w różnych miejscach. Do celu prowadziła je mapa. Jednym

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
23śr. 2024

WYCIECZKA KLAS IV- V DO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

23 października 2024r. uczniowie klas IV i V udali się na wycieczkę do Ziemi Świętokrzyskiej. Pierwszym punktem programu był Park Etnograficzny w Tokarni, gdzie uczniowie obejrzeli zabytki architektury i poznali warunki życia w XIX i XX wieku. Mieli okazję obejrzeć

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
22wt. 2024

HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA KLAS VII- VIII

22 października 2024 r. w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej dla klas VII- VIII. Uczniowie naszej szkoły po „zaciętej” rywalizacji zajęli II miejsce ulegając tylko drużynie z Dziewina. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy wielu sukcesów

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
20niedz. 2024

ŚWIETLICOWE ODBLASKI

Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną wraz z panią Sławomirą Styczeń zaprojektowali i wykonali znaczki i zawieszki odblaskowe według własnych pomysłów, którymi nie tylko udekorowali swoje plecaki, ale przede wszystkim zadbali o swoje bezpieczeństwo.  Poniżej efekty ich pracy. 01320241029_13230601601000800600320241029_14013220241029_13564520241029_13550020241029_13262220241029_13213920241029_13212920241029_132050      
plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
18pt. 2024

SPOTKANIE AUTORSKIE UCZNIÓW KLAS I-III Z PISARKĄ EDYTĄ ZARĘBSKĄ

W ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Drwini w naszej szkole odbyło się spotkanie  literacko-muzyczne ,,Śpiewająca Biblioteka” z pisarką i ilustratorką Edytą Zarębską oraz muzykiem i animatorem Robertem Zarębskim zorganizowane przez panią Sylwię Gadowską -kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
18pt. 2024

„BEZPIECZNY NA DRODZE” I „NOŚ ODBLASKI, ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” KONKURSY PLASTYCZNE UCZNIÓW KLAS I-III

Celem konkursu była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa dzieci poruszających się pieszo po drogach publicznych oraz rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej. Angażowanie społeczności szkolnej w promowanie bezpieczeństwa na drodze nie tylko zwiększa wiedzę dzieci, ale również umacnia więzi w rodzinach

plus
  • Angelika
  • 0 com.
16śr. 2024

DZIEŃ PATRONA

16 października 2024 roku obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji cała społeczność przedszkolna oddała szacunek i uczciła pamięć świętego Jana Pawła II. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane i wraz z wychowawczyniami udały się do kącika Patrona,

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
16śr. 2024

DZIĘKUJEMY CI OJCZE ŚWIĘTY- ŚWIĘTO PATRONA

16 października odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły- Jana Pawła II, która rozpoczęła się uroczystą mszą świętą. W Eucharystii wzięła udział cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Nabożeństwo celebrował i wygłosił Słowo Boże ks. proboszcz Adam Dynak, który na zakończenie

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
14pon. 2024

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

11 października 2024 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski, uczniów klasy 6, 7 i 8 pod opieką pani Marii Ziółko. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali krótki skecz „Jeden dzień z

plus
  • Angelika
  • 0 com.
11pt. 2024

14 X ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.” – Barbara Cage
11 października 2024 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Edukacji Narodowej. Przedszkolaki pod kierownictwem swoich wychowawców przygotowały piękny montaż słowno-muzyczny z tejże okazji. Było pięknie,

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
10czw. 2024

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

10 października obchodzony jest Dzień Gier Planszowych. W tym roku również nasza szkoła włączyła się do akcji „Cała Polska gra w planszówki”. Uczniowie mogli zagrać w ulubione gry. Zdrowa rywalizacja była wspaniałą okazją, by rozwijać swoją spostrzegawczość, zręczność, uczyć się

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
10czw. 2024

„ODBLASKOWI BOHATEROWIE BAJEK”

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Odblaskowa szkoła”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży poprzez promowanie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, w tym przede wszystkim noszenie elementów odblaskowych przez dzieci. Aby połączyć wiedzę z

Skip to content