WYDARZENIA
WIELKANOC – AKADEMIA
31 marca 2026 roku tuż przed Świętami Wielkanocnymi w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia wprowadzająca całą społeczność przedszkolną w świąteczny nastrój.
Program artystyczny przygotowały dzieci z grupy Krasnoludków pod kierunkiem wychowawcy Pani Doroty Cetnarowskiej. Przedszkolaki zaprezentowały montaż słowno-muzyczny nawiązujący do
„WZNIEŚ SERCE NAD ZŁO…” UROCZYSTY APEL WIELKANOCNY
31 marca 2026 r. odbył się w naszej szkole uroczysty Apel Wielkanocny, którego głównym celem było podkreślenie religijnego i kulturowego znaczenia tego święta. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Rady Rodziców – Pani Marta Ślusarz oraz Pani Jolanta Kozieńska.
Podczas uroczystości uczniowie
WIELKI SUKCES NASZEGO UCZNIA W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE DIGITAL WIZARDS
Uczniowie klas 6, 7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie Digital Wizards, którego celem jest rozwijanie kompetencji cyfrowych, logicznego myślenia oraz kreatywności wśród młodzieży. Uczestnictwo w projekcie było dla uczniów nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy z
GMINNY KONKURS BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO
27 marca 2026 r. w naszej szkole odbył się gminny etap konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD), w którym uczestniczyły drużyny z terenu gminy Drwinia. Uczniowie rywalizowali, wykazując się wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Z ogromną
GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ PN. „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
25 marca 2926 r. w Woli Drwińskiej odbył się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. ,,Młodzież zapobiega pożarom”.
Naszą szkołę z dumą reprezentowali uczniowie:
I grupa wiekowa: Marcjanna Nowak, Kornelia Kornaś, Laura Rakoczy;
II grupa wiekowa: Kacper Rakoczy, Jakub Brydniak , Dawid
WICEMISTRZYNI Z NASZEJ SZKOŁY! WIELKI SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM
Dnia 26 marca 2026 roku odbył się XXVI Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyk”, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Bochni.
Jesteśmy bardzo dumni, że wśród trzech uczniów reprezentujących Gminę Drwinia znalazły się aż dwie uczennice z naszej szkoły – Klara
MNIE JUŻ TU NIE MA – KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!
W ramach projektu „Mnie już tu nie ma”, przygotowanego przez Młodzieżowy Zespół Projektowy działający w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni zaprosiły nasze przedszkolaki do udziału w konkursie plastycznym.
Celem przedsięwzięcia
POLA NADZIEI
22 marca wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach przeprowadzili kwestę na rzecz Hospicjum Domowego im. Edmunda Bojanowskiego w Bochni w ramach kampanii Pola Nadziei. „Pola Nadziei” to coroczna kampania prowadzona przez hospicja w Polsce i Europie, której celem jest pozyskiwanie
POWITANIE WIOSNY
20 marca 2026 roku w naszym przedszkolu zrobiło się naprawdę wiosennie.
Dzieci rozmawiały o przedwiośniu i pierwszych zmianach zachodzących w przyrodzie, a kąciki przyrody wzbogaciły się o bazie, kwiaty i inne małe skarby zwiastujące nadejście Wiosny. Następnie wszystkie grupy wyruszyły na
KAMPANIA POLA NADZIEI 2026 – SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZAMI Z HOSPICJUM
20 marca 2026 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie z przedstawicielami Hospicjum Domowego im. Edmunda Bojanowskiego w Bochni wolontariuszkami Panią Anną Suwarą zastępcą kierownika hospicjum oraz Panią Grażyną Jaśkiewicz koordynatorką wolontariusz. Panie opowiedziały szczegółowo o pracy hospicjum, zadaniach wolontariuszy
GIEŁDA ZAWODÓW W NASZEJ SZKOLE
Giełda Zawodów to wydarzenie edukacyjne organizowane w naszej szkole każdego roku, podczas którego uczniowie klasy 8 prezentują różne profesje, ścieżki kariery oraz wymagania związane z wyborem zawodu. Przygotowane stanowiska dotyczyły zawodów branży beauty, medycznej, informatycznej, energetycznej, mechanicznej i architektury. Można
SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY
Wyniki konkursu fotograficznego o tematyce zimowej przyniosły wiele inspirujących i zachwycających prac, które ukazały zimę w dwóch wyjątkowych odsłonach.
W kategorii „Aktywni zimą” – aktywność fizyczna, sport i rekreacja w zimowej scenerii uczestnicy uchwycili energię i radość płynącą z ruchu na
XIV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI
19 marca 2026 r. dwoje dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w XIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Przedszkolu im. Urszuli Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Zdrowie mam, bo o siebie dbam”.
Tematyka konkursu poruszała
SUKCES DZIEWCZĄT W SIATKÓWCE!
W ostatnich dniach w Szkole Podstawowej w Drwini odbyły się Gminne Zawody Piłki Siatkowej Dziewcząt. Nasza drużyna zaprezentowała świetną formę i zaangażowanie, zajmując III miejsce!
Gratulujemy wszystkim uczestniczkom wspaniałej gry, ducha sportowej rywalizacji i walki fair play. Życzymy kolejnych sukcesów.
To kolejny
SUKCES NASZYCH UCZENNIC Z KLASY III NA GMINNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM
17 marca 2026 r. w Szkole Podstawowej w Grobli odbył się gminny Konkurs „Mistrz Matematyki”. W zmaganiach wzięło udział po trzech uczniów klasy III ze wszystkich szkół z terenu Gminy Drwinia.
Uczestnicy rozwiązywali zadania matematyczne, które wymagały nie tylko znajomości podstawowych
„KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU” UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH I KLASY DRUGIEJ NA SPEKTAKLU
Dnia 16 marca 2026 roku uczniowie klas pierwszych oraz klasy drugiej mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. W Oratorium w Bochni odbył się spektakl teatralny pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”, przygotowany przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Przedstawienie było
DZIEŃ KOBIET
6 marca 2026 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji odbyła się uroczystość przygotowana przez Samorząd Uczniowski oraz innych uczniów pod opieką Pani Anety Mazur.
Uczniowie zaprezentowali przedstawienie, które ukazywało życie kobiet dawniej i dziś. Pokazano, jak na
DZIEŃ KOBIET
5 marca 2026 roku w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Dnia Kobiet. Z tej okazji najmłodsze dzieci z grupy „Żabek” pod kierunkiem pani mgr Beaty Rataj przygotowały wyjątkowy występ artystyczny. Gośćmi specjalnymi podczas uroczystości były: pani dyrektor Angelika Świerblewska,
„FONOHOLIZM – CZY WARTO WYLOGOWAĆ SIĘ Z ŻYCIA” – WARSZTATY DLA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Dnia 3 marca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, p. Anetą Mazur udali się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni na warsztaty pt. „Fonoholizm – czy warto wylogować się z życia?”. Podczas spotkania uczniowie wspólnie definiowali zjawisko fonoholizmu oraz rozmawiali o
APEL Z OKAZJI DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się w naszej szkole krótki apel przygotowany przez nauczyciela historii, pana Aleksandra Cepaka. Uczniowie przybliżyli sylwetki bohaterów oraz przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z ich działalnością.
Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy, krótkich wystąpień oraz

