WYDARZENIA

plus
  • Angelika
  • 0 com.
9czw. 2023

„KTO TY JESTEŚ? – POLAK MAŁY!” – KONKURS RECYTATORSKI

9 listopada 2023 r. odbył się zapowiedziany Przedszkolny  Konkurs Recytatorski, pt. „Kto Ty jesteś? – Polak mały!”. Celem konkursu było  pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie poezji opiewającej piękno naszej Ojczyzny oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.
W uroczystości wzięła udział Pani

plus
  • Angelika
  • 0 com.
7wt. 2023

ZAGUBIONA OWIECZKA – SPOTKANIE Z TEATREM I AKTORAMI

7 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu ponownie gościliśmy aktorów wielickiego teatrzyku EDEN. Tym razem dzieci miły przyjemność obejrzeć przedstawienie, pt. „Zagubiona owieczka”. Spektakl opowiadał o życiu dwóch braci opiekujących się stadem owiec. Niestety przez nieuwagę i nieodpowiedzialność jednego z

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
7wt. 2023

POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ DLA CHŁOPCÓW

7 listopada 2023 roku chłopcy z klasy 7 i 8 reprezentowali naszą szkołę na Powiatowym Turnieju Piłki Halowej na Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni. received_371058381931875received_657655143212530received_1096106718042943received_1041405883837563
plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
3pt. 2023

„Z PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ I ŻOŁNIERSKĄ PRZEZ WIEKI”

3 Listopada 2023 roku w Nowym Wiśniczu odbyły się przesłuchania w Konkursie „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”. Uczennice Zofia Przyborowska i Natasza Lis z klasy V oraz Zuzanna Pasiut i Aleksandra Talaga z klasy VIII reprezentowały nasza szkołę

plus
  • Angelika
  • 0 com.
31wt. 2023

„#SZKOŁA PAMIĘTA” – UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W AKCJI

30 października 2023 r. społeczność szkolna oraz przedszkola przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki, pt. „Szkoła pamięta”. Inicjatywa ta odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii, zarówno tej

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
31wt. 2023

„#SZKOŁA PAMIĘTA”

31 października 2023 r. uczniowie klasy I i III wraz z wychowawcami udali się na Cmentarz Parafialny w Mikluszowicach, gdzie zapalili znicze, pomodlili się i oddali hołd poległym żołnierzom w czasie I wojny światowej. Włączyli się tym samym w akcję

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
30pon. 2023

„ NIE UMIERA TEN, KTO TRWA W PAMIĘCI ŻYWYCH”. „#SZKOŁA PAMIĘTA”

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do projektu „Szkoła Pamięta”.
W ramach działań trwających w dniach od 25 października do 1 listopada 2023 r. uczniowie klas 5 – 8  pod opieką nauczycieli udali się na cmentarz parafialny, gdzie posprzątali groby

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
27pt. 2023

„ŚWIEĆ PRZYKŁADEM- NOŚ ODBLASKI”

To tytuł scenki dramatycznej przygotowanej przez uczniów kl. V pod kierunkiem wychowawczyni. W ten sposób piątoklasiści włączyli się do realizacji projektu „Odblaskowa szkoła”. 27.10.2023 r. scenka została zaprezentowana uczniom klas I-III.
Najpierw zainscenizowano wypadek drogowy. Dzieci, w ciemnych ubraniach, bez kamizelek

plus
  • Angelika
  • 0 com.
27pt. 2023

OLIMPIADA GIER PLANSZOWYCH IPN

Olimpiada Gier Planszowych IPN
19 października 2023 roku uczniowie klasy siódmej i ósmej reprezentowali naszą szkołę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Gier Planszowych IPN. Wydarzenie miało miejsce w Krakowskim Oddziale IPN. Uczniowie klasy siódmej Eryk Kaputa, Jakub Norek, Marek Piątkowski, Aleksandra Piwowarczyk i

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
25śr. 2023

„JESIENNY POKAZ ODBLASKOWEJ MODY”

W ramach programu „Odblaskowa Szkoła” realizowanego przez naszą placówkę 25 października 2023 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami zorganizowali „Jesienny pokaz odblaskowej mody”. Dzieci prezentowały się na wybiegu jak prawdziwi modele i modelki. Każdy uczestnik pokazu ubrany był w

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
25śr. 2023

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

25 października 2023 r. w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży w halowej piłce nożnej chłopców dla klas VII-VIII. W zawodach udział wzięły drużyny: Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach, Dziewina, Drwini i  Grobli. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”,

plus
  • Angelika
  • 0 com.
25śr. 2023

WYRÓŻNIENIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW W KONKURSIE DIECEZJALNYM

W środę 25 października 2023 r.  trzy osobowa delegacja dzieci udała się wraz ze swoimi rodzicami do Brzeska, by reprezentować nasze przedszkole w I Diecezjalnym Konkursie dla Przedszkolaków, pt. „Maryja to moja mamusia”. Wzięło w nim udział blisko 40 drużyn

plus
  • Angelika
  • 0 com.
25śr. 2023

„AKCJA NA CZTERY ŁAPY”

25 października 2023 r. zakończyła się ponad dwutygodniowa zbiórka artykułów i karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska, pt. „Akcja na cztery łapy”. Data ta jest nieprzypadkowa, gdyż wtedy obchodziliśmy także Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych. To również Dzień

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
20pt. 2023

UCZNIOWIE KLAS I-III W ORATORIUM W BOCHNI

20 października 2023 roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami udali się do Oratorium im. Św. Kingi w Bochni na spektakl ,,Polskie miasta  w baśni i legendzie” w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego w Krakowie. Podczas spektaklu dzieci poznały legendy związane

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
20pt. 2023

„MAŁY KSIĄŻĘ” NA SCENIE BOCHEŃSKIEGO ORATORIUM IM. ŚW. KINGI

W piątek, 20 X 2023 r., uczniowie klas VII-VIII obejrzeli spektakl na motywach pięknej książki A. de Saint Exupery‘ego pt. „Mały Książę”. Dla tych, którzy cenią mądre książki czy wartościowe spektakle i rozumieją, że życie to nie tylko rozrywka i

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
19czw. 2023

WYCIECZKA DO TEATRU W TARNOWIE I ZAMKU W DĘBNIE

19.10.2023 r. odbyła się wycieczka do Teatru im. Ludwika Solskiego  w Tarnowie. Uczniowie kl. 4 i 5 obejrzeli spektakl „Tajemniczy ogród” na podstawie książki Frances Hodgson Burnett w reżyserii Tomasza Obary. Aktorzy tarnowskiego teatru przedstawili historię osieroconej 10-letniej, Mary Lennox, która przybyła do Anglii do

plus
  • Angelika
  • 0 com.
17wt. 2023

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

16 października 2023 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Do jego realizacji uzyskaliśmy materiały w ramach przystąpienia do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Przedszkolaków, pt. „Klub Mleczaka”. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom jak ważne w naszym życiu jest higiena rąk. Dzieci

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
16pon. 2023

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

16 października 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole 250 rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie, w krótkim apelu przygotowanym pod okiem Pani Lidii Jodłowskiej- Rzucidło i Pana Wiesława Matusika, przypomnieli historię powstania Komisji.  Święto KEN to także święto nauczycieli i

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
15niedz. 2023

„MŁODZI GŁOSUJĄ”

Uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej w ostatnich miesiącach wzięli udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują” w ramach którego podjęto działania edukacyjne, obywatelskie i profrekwencyjne oraz przeprowadzono symulację wyborów parlamentarnych. Cała akcja zaczęła się w październiku, kiedy w ramach

plus
  • Angelika
  • 0 com.
13pt. 2023

DZIEŃ PATRONA ORAZ DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Piątek 13 października 2023 r. był dniem podwójnego świętowania. Dzieci przybyły do przedszkola odświętnie ubrane, by wspólnie z wychowawczyniami celebrować Dzień Patrona oraz Dzień Edukacji Narodowej.
Dzień Patrona to dzień szczególny, który na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości przedszkolnych. W

Skip to content