WYDARZENIA
PREZENTACJA KANDYDATÓW DO SU
21 września 2023 r. odbył się apel w czasie którego zostały przypomniane prawa i obowiązki uczniów zgodnie ze statutem oraz regulaminem szkoły. Podczas apelu zostali przedstawieni kandydaci do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie zostali również zapoznani z zasadami głosowania na przewodniczącego szkoły
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Każdy przedszkolak dobrze wie
Że kiedy wrzesień już kończy się
Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!
20 września co roku, w całej Polsce, przedszkolaki świętują swój dzień. W 2013 roku z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka ustanowiono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to ma na celu
SPOTKANIE Z PISARZEM
18 września 2023 roku gościliśmy w naszej szkole pisarza Wiesława Drabika, który spotkał się z dziećmi klas młodszych. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Pan Wiesław Drabik jest autorem ponad dwustu książek dla
ZAJĘCIA Z ROBOTYKI
18 września 2023 r. uczniowie z klas I-III uczestniczyły w zajęciach z robotyki. Zabawa klockami LEGO wprowadziła dzieci w świat programowania, robotyki i informatyki. Zajęcia tego typu kształtują u dzieci kreatywność i twórcze rozumowanie. Uczniowie aktywnie spędzili czas wykonując ciekawe
SPRZĄTANIE ŚWIATA
15 września 2023 r. uczniowie wszystkich klas brali udział w akcji Sprzątanie Świata. Głównym celem było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko
NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024 W PRZEDSZKOLU
Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego 2023/2024 już za nami. Dzieci z grup przedszkolnych powróciły wypoczęte i pełne energii do zabawy i nauki. Przypomnieliśmy sobie zasady obowiązujące w grupach, a dzieci z dużym zainteresowaniem zapoznały się
ROZPOCZĘCIE NOWEG ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy wyjątkowo nie pierwszego, lecz czwartego września uroczystą mszą świętą. Uczestniczyli w niej nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Nie zabrakło także pocztów sztandarowych poszczególnych szkół. Ksiądz proboszcz Adam Dynak w kazaniu skierowanym do uczniów życzył im owocnej pracy
DZIŚ POŻEGNAĆ SIĘ TRZEBA – ZAKOŃCZENIE ROKU
„Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas”
W dniu 23 czerwca 2023 r. w naszym Przedszkolu odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł
WAKACJE CZAS ZACZĄĆ!
W piątek, 23 czerwca 2023 r., uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Dziękczynna msza święta odbyła się w czwartek. Koncelebrowało ją pięciu księży pod przewodnictwem ks. proboszcza Adama Dynaka.
W piątkowej uroczystości uczestniczyli nauczyciele i katecheci, rodzice oraz uczniowie. Gościem specjalnym był zastępca
POWODZENIA W NOWYCH SZKOŁACH!
22 czerwca 2023 r. uczniowie kl. 8 pożegnali się z młodszymi kolegami i nauczycielami… Pięknie i z klasą podziękowali za wspólnie spędzony czas. Były zdjęcia, wspomnienia, uśmiechy i podziękowania. Uczniowie kl. 7 przygotowali im niespodziankę – „Kl. VIII – 20
TURNIEJ SZACHOWY
Pierwszy w naszej szkole został zakończony. Zmagania trwały kilka tygodni, a rozpoczęły się w Dzień Dziecka. Szachy to stara gra, która uczy logicznego myślenia, rozwija pamięć, uczy cierpliwości i ma wiele zalet. W sumie, w zmaganiach wzięło udział 26 uczniów
FINANSIAKI!
W przedostatnim dniu roku szkolnego dotarła do szkoły tajemnicza przesyłka. Otóż uczniowie z kl. Ib p. Edyty Sieczki otrzymali CERTYFIKAT, potwierdzający żyłkę do oszczędzania najmłodszych uczniów w naszej szkole.
Bankowo, w tej klasie rosną nam matematycy, którzy w przyszłości zajmą się
NA ROWERACH DO PUSZCZY
W ostatnich dniach czerwca był czas na wspólną zabawę, wycieczki i integrację. Uczniowie kl. VII 21 czerwca 2023 r. wybrali się na rowerach do Puszczy Niepołomickiej, by tam spędzić wspólnie czas nad Czarnym Stawem.PODSUMOWANIE PRACY W ROKU SZKOLNYM 2022/2023
W środę, 21 czerwca, w holu szkoły odbył się apel podsumowujący pracę w roku szkolnym 2022/2023. Przedstawiono uczniów, którzy w tym roku szkolnym zostali wyróżnieni za swoje osiągnięcia edukacyjne i zachowanie.
Zostały również wręczone nagrody i dyplomy za udział w różnych
JESZCZE 3D
Drukarka 3D, którą szkoła otrzymała w ramach ogólnopolskiego programu „Laboratorium przyszłości”, dostarczyła naszym uczniom ogrom radości. Dlatego wydruki projektów uczniowskich trwało niemal do ostatniego dzwonka w tym roku szkolnym…Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE
W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Mikluszowicach dnia 20.06.2023 roku przedszkolaki z obu grup wraz ze swoimi Paniami udały się do biblioteki. Podczas spotkania dzieci słuchały wierszy czytanych przez Panią Sylwię Gadowską- kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Drwini oraz panią
POŻEGNALNE OGNISKO
Pożegnalne ognisko uczniów kl. VIII, w którym uczestniczyli ósmoklasiści, nauczyciele i rodzice, choć miało miejsce 19 czerwca 2023 r., przeszło już do przeszłości. Było dużo rozmów, serdeczności, gier, muzyki, tańców i… jedzenia z grilla i ogniska. Było świetnie!GIEŁDA ZAWODÓW
14 czerwca 2023 r. uczniowie kl. VIII przygotowali dla swoich młodszych kolegów Giełdę Zawodów, do której przygotowywali się od lutego. Ósmoklasiści mieli za zadanie przygotować stoisko prezentujące wybrany zawód. Młodzież wykazała się dojrzałością oraz profesjonalizmem, bowiem na każdym stanowisku można
MAGIA CZYTANIA I WYJĄTKOWI GOŚCIE
Od wielu lat nasze przedszkole współpracuje z Biblioteką Publiczną w Mikluszowicach. Aktualnie biblioteka w ramach programu Promocja Czytelnictwa jest realizatorem zadania „ Biblioteka! dodaj do miejsc ulubionych – promocja czytelnictwa w Gminie Drwinia”. W związku z tym projektem realizowanym przez
Z PROCENTAMI ZA PAN BRAT
13 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce odbył się etap powiatowy konkursu matematycznego „Z procentami za pan brat”. Honorowy patronat nad nim objął Starosta Bocheński Adam Korta
i Burmistrz Gminy Nowy Wiśnicz Małgorzata Więckowska. Naszą szkołę reprezentowało czworo

