WYDARZENIA

plus
  • Lucja
  • 0 com.
18czw. 2023

APEL Z OKAZJI URODZIN OJCA ŚWIĘTEGO

W maju 1920 roku przyszedł na świat mały Karolek. Ofiarowany przez rodziców Panu Bogu, został papieżem.  Dzisiaj jest świętym. Wspominając 103.  urodziny naszego patrona – św. Jana Pawła II, w szkole odbył się apel, którego celem było utrwalenie w naszej

plus
  • Angelika
  • 0 com.
18czw. 2023

URODZINY ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Dnia 18.05.2024 r. obchodziliśmy święto rocznicy urodzin Patrona naszej placówki. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły odświętnie ubrane, wspólnie zaśpiewały „Barkę” oraz przypomniały sobie najważniejsze fakty z życia Świętego  Jana Pawła II. IMG_20230518_094104_resized_20230519_122143887IMG_20230518_095746_resized_20230519_122144639IMG_20230518_100433_resized_20230519_122143250
plus
  • Lucja
  • 0 com.
17śr. 2023

WYCIECZKA DO CIĘŻKOWIC

17 maja 2023 r. klasy IV i V uczestniczyły w wycieczce do Ciężkowic. Głównym punktem programu był rezerwat przyrody nieożywionej Skamieniałe Miasto.
Maszertując wyznaczoną przez przewodników trasą słuchaliśmy ciekawych legend związanych m.in. z nazwą rezerwatu oraz z niektórymi skamielinami. Udało się

plus
  • Lucja
  • 0 com.
14niedz. 2023

POKÓJ I DOBRO!

Akcja z pączkami, ciastami, ciasteczkami, galaretkami i… zebraliśmy kwotę 1430 zł, w ramach akcji „Wyślij pączka do Afryki”. A od organizatorów akcji – kapucynów, otrzymaliśmy podziękowanie:
„(…) W ten sposób podarowaliście afrykańskim dzieciom ciepły posiłek i zapewniliście im dostęp do edukacji.

plus
  • Angelika
  • 0 com.
11czw. 2023

TURNIEJ BRD – FINAŁY WOJEWÓDZKIE

W dniach 9 i 10 maja 2023 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mikluszowicach odbył się  finał wojewódzki XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.
Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów ruchu

plus
  • Lucja
  • 0 com.
11czw. 2023

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „MISTRZYNI SZYMBORSKA”

2 lipca 1923 r. przyszła na świat Wisława Szymborska – poetka, eseistka, felietonistka, laureatka Literackiej Nagrody Nobla. W tym roku mija 100. rocznica urodzin autorki „Lektur nadobowiązkowych”; z tej okazji Senat RP zdecydował, że W. Szymborska zostanie jego patronką.
Dla uczczenia

plus
  • Angelika
  • 0 com.
10śr. 2023

TWORZYMY MYDEŁKA – WARSZTATY PLASTYCZNE

10 maja 2023 roku przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Była to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie wykonać pachnące i idealne do kąpieli mydło. Zajęcia  przeniosły  uczestników w pachnący świat mydła, umożliwiły poznanie mydlarskiej historii i pobudzenie kreatywnego myślenia. Dzieci samodzielnie wybierały

plus
  • Lucja
  • 0 com.
9wt. 2023

WYCIECZKA KLAS 1-3 DO BOCHNI

9 maja klasy 1-3 brały udział w wycieczce do Bochni. Pierwszym punktem wyprawy było kino Regis i obejrzenie filmu pt. „Mikołajek”. Następnie dzieci udały się na pyszne lody. Na koniec wycieczki uczniowie miło i zdrowo spędziły czas w bocheńskiej tężni.

plus
  • Angelika
  • 0 com.
4czw. 2023

WIOSENNY SPACER

„Wiosna, wiosna, wiosna-ach to Ty!” Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na wiosenny spacer do Puszczy Niepołomickiej. Podczas spaceru dzieci obserwowały przyrodę, słuchały śpiewu ptaków, zachwycając się pięknem otaczającego nas świata. W powietrzu unosił się zapach lasu i wiosny…. IMG_20230504_103655_resized_20230504_031058450IMG_20230504_103740_resized_20230504_031059337IMG_20230504_103745_resized_20230504_031056623IMG_20230504_105336_resized_20230504_031057394IMG_20230504_105402_resized_20230504_031055652IMG_20230504_105428_resized_20230504_031054779  
plus
  • Lucja
  • 0 com.
2wt. 2023

BIAŁO-CZERWONO

2 maja obchodzimy Święto Flagi Państwowej. O święcie pamiętają uczniowie naszej szkoły wywieszając biało-czerwone flagi.
plus
  • Angelika
  • 0 com.
28pt. 2023

MAJOWE ŚWIĘTA – UROCZYSTA AKADEMIA

Maj to jeden z piękniejszych miesięcy w ciągu całego roku… Budząca się do życia przyroda zachwyca pięknem i urokiem, a zapach kwitnących drzew i kwiatów sprawia, że każdego dnia coraz radośniej podchodzimy do życia. Ale maj to również wyjątkowy miesiąc

plus
  • Lucja
  • 0 com.
28pt. 2023

ŚWIĘTOWANIE NA WESOŁO

O Konstytucji 3 Maja można uczyć na różne sposoby. W naszej szkole, oprócz uroczystej akademii, uczniowie poznawali historię rozwiązując quizy, które dostarczały nie tylko wiedzę, ale dużo emocji i radości.
plus
  • Lucja
  • 0 com.
28pt. 2023

NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

28 kwietnia 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, upamiętniająca 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu uczniowie zaprezentowali część artystyczną, w której przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji przez Sejm Wielki oraz zaprezentowali wiersze i pieśni

plus
  • Lucja
  • 0 com.
27czw. 2023

HUMOR W WIERSZACH – KONKURS

27 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Dziewinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Humor w wierszach polskich poetów”. Dzieci w aktorski sposób zaprezentowały wiersze m.in. Brzechwy, Chotomskiej, Tuwima i innych wybitnych twórców.
W kategorii klas pierwszych – II

plus
  • Lucja
  • 0 com.
23niedz. 2023

KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ LINGUA ET MUSICA

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że Zuzanna Gawłowicz z klasy VIII zajęła drugie miejsce w kategorii solistów w XIX Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Lingua et musica”.
Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Lubomirskiego i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym

plus
  • Lucja
  • 0 com.
21pt. 2023

NAJLEPSI W POWIECIE W BRD!

21 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z powiatu bocheńskiego. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, gdzie musieli zmierzyć się z testem wiedzy teoretycznej oraz praktycznym

plus
  • Lucja
  • 0 com.
21pt. 2023

DZIEŃ DOBRA

21 KWIETNIA 2023 r.  obchodziliśmy, po raz pierwszy w naszej szkole, DZIEŃ DOBRA. Organizatorem tego wydarzenia było Szkolne Koło Caritas prowadzone przez Panią Lidię Jodłowską-Rzucidło.
Akcja miała za zadanie motywować (przyszłych) wolontariuszy do działania i dzielenia się dobrem, tak by było ono

plus
  • Angelika
  • 0 com.
21pt. 2023

DZIEŃ ZIEMI

Dnia 21 kwietnia 2023 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto naszej planety obchodzone jest 22 kwietnia, ale w związku z tym, że w tym roku wypada w sobotę to już w piątek postanowiliśmy zadbać o naszą planetę-

plus
  • Lucja
  • 0 com.
19śr. 2023

OKOLICA POSPRZĄTANA

Wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Małopolski”, która odbyła się 19.04.2021 r. i pozbierali śmieci znajdujące się w okolicy.
plus
  • Angelika
  • 0 com.
18wt. 2023

WYCIECZKA DO ORATORIUM NA SPEKTAKL „BAŚNIE ANDERSENA”

18 kwietnia 2023 roku  pojechaliśmy do Oratorium św. Kingi w Bochni, aby obejrzeć spektakl „Baśnie Pana Andersena” w wykonaniu aktorów z Teatru Katolickiego z Krakowa. Spektakl ten to adaptacja kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści H. CH. Andersena. Piękne dekoracje, wspaniałe

Skip to content