WYDARZENIA

plus
  • Lucja
  • 0 com.
26czw. 2022

EGZAMINY ÓSMOKLASISTY

W dniach 24-26 maja 2022 r. odbyły się egzaminy ósmoklasistów z: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. To podsumowanie pracy uczniów przez ostatnie lata. Egzamin w dużej mierze wpłynie na przyszłość każdego z uczniów, gdyż jego wynik będzie brany pod

plus
  • Lucja
  • 0 com.
25śr. 2022

WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA

23-24 maja 2022r. klasy IV, VI i VII pojechały na wycieczkę do Zamościa. Pierwszy dzień spędziliśmy na łonie natury i podziwialiśmy Roztocze. Zwiedziliśmy Susiec – szumy na Tanwi – przepiękną rzeką z małymi wodospadami. Odwiedziliśmy również Górecko- Kościelne, gdzie zobaczyliśmy

plus
  • Angelika
  • 0 com.
19czw. 2022

POSPRZĄTAJ Z NAMI MAŁOPOLSKĘ

19 maja 2022 r. Szkoła Podstawowa w Mikluszowicach przyłączyła się do akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!”, zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. W ramach akcji uczniowie posprzątali położone nieopodal naszej szkoły miejsca rekreacji

plus
  • Angelika
  • 0 com.
18śr. 2022

ROCZNICA URODZIN OJCA ŚWIETEGO JANA PAWŁA II

18 maja przypadła 102 rocznica urodzin Karola Wojtyły – papieża, św. Jana Pawła II. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w symbolicznym montażu słowno-muzyczny, którego celem było wyrażenie naszej ogromnej wdzięczności oraz przypomnienie tej postaci. Z tej

plus
  • Angelika
  • 0 com.
18śr. 2022

JULIA MISTRZEM MATEMATYKI KLAS III

18 maja 2022 r. uczennica kl. III Julia Maślak zajęła I miejsce w XX Powiatowym Konkursie Matematycznym klas 3 i otrzymała tytuł Mistrza Matematyki. Serdecznie gratulujemy Julii oraz opiekunowi uczennicy Pani Renacie Kociołek. 001IMG_20220518_113923_resized_20220518_013430348IMG_20220518_120210_resized_20220518_013429808IMG_20220518_120219_resized_20220518_013429264IMG_20220518_120237_resized_20220518_013428854
plus
  • Angelika
  • 0 com.
12czw. 2022

FINAŁY WOJEWÓDZKIE 11-12 MAJA 2022 TURNIEJ BRD

11-12 maja 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach,  po dwuletniej przerwie odbył się wojewódzki finał XLIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych.
Celem Turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego i zasad

plus
  • Lucja
  • 0 com.
11śr. 2022

REKOLEKCJE W GRÓDKU

Gródek… Fotorelacja.
plus
  • Lucja
  • 0 com.
7sob. 2022

WIELKIE SERCA

Wojna w Ukrainie niestety trwa nadal, a w Polsce jest już ponad 3 mln. Ukraińców, głównie kobiet i dzieci, którzy schronili się w naszym kraju uciekając przed okrucieństwem wojny. Bardzo cieszy fakt, że macie wielkie serca i pomagacie, przyłączając się

plus
  • Lucja
  • 0 com.
3wt. 2022

BIAŁO-CZERWONI

Początek maja to święta narodowe – Flagi Państwowej i Konstytucji 3 Maja. Nasi uczniowie pamiętają, aby w tych dniach flaga dumnie prezentowała się na domach.
plus
  • Lucja
  • 0 com.
29pt. 2022

WIWAT 3 MAJ!

Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.
plus
  • Lucja
  • 0 com.
27śr. 2022

NIE DO TEATRU, A DO KINA!

27 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły mieli zaplanowany nocny wyjazd do Teatru Stu w Krakowie na spektakl „Śluby panieńskie”. Niestety w ostatniej chwili spektakl został odwołany. Cóż było robić? Z inicjatywy uczniów kl. VIII, zorganizowano wyjazd do Cinema City

plus
  • Lucja
  • 0 com.
26wt. 2022

ZWYCIĘSTWO W BRD!

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym cieszy się popularnością wśród naszych uczniów od lat i od lat osiągają w nim sukcesy. Tym razem, po etapie gminnym, w którym reprezentanci naszej szkoły wygrali, udali się na eliminacje powiatowe do Starego Wiśnicza.
Turniejowe zmagania

plus
  • Angelika
  • 0 com.
25pon. 2022

XLIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BRD – ELIMINACJE GMINNE

25 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach odbyły się gminne eliminacje  XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Celem turnieju jest upowszechnianie zasad i przepisów z zakresu bezpieczeństwa oraz szerzenie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego poruszania się po

plus
  • Lucja
  • 0 com.
22pt. 2022

OTWP – ETAP POWIATOWY

22 kwietnia 2022 r. w Urzędzie Gminy w Trzcianie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w którym naszą szkołę i gminę reprezentowali: Filip Aksamit z kl. VI i Stanisław Przyborowski z kl. VIII. Obaj wykazali

plus
  • Lucja
  • 0 com.
21czw. 2022

TEATR W KL. 4

Pierwsze teatralne próby mają już za sobą uczniowie klasy 4. To było nie lada wyzwanie: napisać scenariusz na podstawie baśni „Pani Zamieć”, przygotować kostiumy i dekoracje oraz przede wszystkim…zagrać. Wcielić się w role macochy, sióstr oraz fantastycznej postaci – tytułowej

plus
  • Angelika
  • 0 com.
20śr. 2022

BAŚN O KRÓLOWEJ ŚNIEGU

20 kwietnia 2022 dzieci obu grup wspólnie z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Oratorium Świętej Kingi w Bochni. Uczestniczyli tam w spektaklu teatralnym pt. „Baśń o Królowej Śniegu” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Aktorzy skradli serca

plus
  • Lucja
  • 0 com.
15pt. 2022

ALLELUJA!

plus
  • Angelika
  • 0 com.
15pt. 2022

WIELKANOC W PRZEDSZKOLU

„Są takie święta raz w roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas.
Miłość do ludzi, do przyrody, w zielone każdy z wiosną gra,
a w naszych sercach radość trwa.”
13 kwietnia odbyło się w

plus
  • Lucja
  • 0 com.
13śr. 2022

TEATR STU – „BALLADYNA”

13 kwietnia 2022 r. nasi uczniowie (oraz „reprezentacja” szkoły z Drwini) mieli okazję obejrzeć inscenizację „Balladyny” w krakowskim Teatrze STU. Sztukę wyreżyserował Krzysztof Pluskota, który wcielił się także w rolę Grabca. Wśród wykonawców znaleźli się m.in. Marcin Zacharzewski jako Kirkor

plus
  • Lucja
  • 0 com.
13śr. 2022

KATYŃ – MŁODZIEŻ PAMIĘTA!

13 kwietnia wspominamy Żołnierzy zamordowanych przez NKWD w Katyniu. Uczniowie naszej szkoły w 2010 r. zasadzili Dęby Pamięci w ramach ogólnopolskiej akcji „Katyń… Ocalić od zapomnienia”, które upamiętniają:
– kap. Jana Stefana Dębowskiego, ur. 25 XII 1892 r. w Krakowie, zamordowanego strzałem

Skip to content