WYDARZENIA

plus
  • Lucja
  • 0 com.
6pon. 2021

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM

6 grudnia 2021 r. każdy z nas mógł być świętym Mikołajem. W tym dniu dzieliliśmy się swoim sercem z polskimi dziećmi  mieszkającymi na Litwie. „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem” to akcja przeprowadzona przez szkolny wolontariat. Uczniowie z wielkim zapałem

plus
  • Lucja
  • 0 com.
1śr. 2021

KARTKA DO POWSTAŃCA

Od lat w naszej szkole organizowana jest akcja „Wyślij kartkę do Powstańca” w ramach akcji BohaterON – włącz historię! Ogólnopolska kampania o tematyce historycznej ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować

plus
  • Lucja
  • 0 com.
30wt. 2021

ANDRZEJKI W SZKOLE

Samorząd uczniowski i uczniowie kl. VIII przygotowali szkolne andrzejki, które tradycyjnie są organizowane z okazji wspomnienia św. Andrzeja. Wróżby z przymrużeniem oka były zabawą, w których uczestniczyli chętnie młodsi koledzy.
plus
  • Angelika
  • 0 com.
30wt. 2021

ANDRZEJKI

Nowy tydzień zaczął się dla wszystkich magicznie. 29 listopada 2021 r. obie grupy obchodziły Andrzejki. Wyjątkowość tego dnia podkreślały stroje ponieważ dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola przebrane za wróżki, czarownice, ale nie zabrakło też innych ciekawych przebrań jak:

plus
  • Angelika
  • 0 com.
27sob. 2021

LISTY DO MIKOŁAJA

W ostatnim tygodniu listopada dzieci z obu grup tworzyły listy do Świętego Mikołaja. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością przelewając na kartkę papieru swoje marzenia dotyczące oczekiwanych prezentów. Drodzy Rodzice jeśli jeszcze (jakimś cudem) nie wiecie na jaki prezent oczekuje Wasza

plus
  • Lucja
  • 0 com.
26pt. 2021

NAGRODA DLA BARTŁOMIEJA I STANISŁAWA

W ramach realizacji projektu: I Powiatowy Konkurs Matematyczny
„Z procentami za pan brat” 26 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej w Królówce odbyły się warsztaty matematyczne „ Geometria przestrzenna z klockami reko”. Warsztaty te były nagrodą dla 20 finalistów z najlepszymi wynikami w powyższym konkursie. Naszą

plus
  • Angelika
  • 0 com.
25czw. 2021

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2021r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci poznały historię tych małych, pluszowych niedźwiadków oraz przypomnieliśmy sobie najsłynniejsze misie, które można spotkać w dziecięcej literaturze lub filmach animowanych. Wszyscy chętnie brali udział w grach

plus
  • Lucja
  • 0 com.
23wt. 2021

Z WIZYTĄ W SEJMIE RP

Reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej przez p. Stanisława Bukowca – Posła RP. Na zaproszenie Pana Posła do Warszawy udała się grupa 50 uczniów z powiatu bocheńskiego. Uczniowie zwiedzili Sejm RP, zapoznając się z jego historią i

plus
  • Lucja
  • 0 com.
17śr. 2021

KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY

Samorząd Uczniowski przyłączył się do akcji zbiórki funduszy na kurację Leyli, którą w szkole koordynuje p. Lidia Jodłowska-Rzucidło. Uczniowie kl. 8 i 7 przygotowali kolorowe galaretki, które rozprowadzali w szkole.  
plus
  • Angelika
  • 0 com.
16wt. 2021

11 LISTOPADA ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

16 listopada 2021 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w prawdziwej lekcji patriotyzmu. W tym dniu dzieci uczciły Święto Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Dzieci z grupy Krasnoludków oraz Niedźwiadków recytowały wiersze, śpiewały patriotyczne pieśni oraz tańczyły w „ojczystych barwach”. Z ust

plus
  • Angelika
  • 0 com.
16wt. 2021

SPOTKANIE Z POLICJĄ

16 października 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Spotkanie poprowadzili  pan Grzegorz Maj oraz pan Michał Bajda – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Głównym celem spotkania

plus
  • Angelika
  • 0 com.
16wt. 2021

PRÓBNA EWAKUACJA – ĆWICZENIA

16 listopada 2021 r. o godzinie 10.20  zostaliśmy „ewakuowani” z budynku Przedszkola ponieważ uczestniczyliśmy w tzw. „próbnej ewakuacji”. Gdy usłyszeliśmy charakterystyczny dźwięk alarmu wszyscy, bez niepotrzebnej paniki udaliśmy na miejsce zbiórki – Miasteczko Komunikacyjne. Tam czekała na nas już Pani

plus
  • Lucja
  • 0 com.
11czw. 2021

BIAŁO-CZERWONO

11 listopada z dumą eksponujemy biało-czerwone flagi na naszych domach. Podobnie było i w tym roku. Pokazaliśmy, że Święto Niepodległości jest dla nas ważne, a akcja BIAŁO-CZERWONI trwa. Dziękujemy za przysłanie zdjęć.
plus
  • Angelika
  • 0 com.
10śr. 2021

JAN PAWEŁ II NASZ PATRON – KONKURSY ROZSTRZYGNIĘTE!

Z okazji Święta Szkoły – dnia poświęconego Janowi Pawłowi II świetlica szkolna zorganizowała konkurs Jan Paweł II Nasz Patron – plastyczny i literacki. Wpłynęło bardzo dużo prac, z których komisja wyłoniła najlepsze:
W kategorii: „W hołdzie Janowi Pawłowi II”
I m.- Róża

plus
  • Angelika
  • 0 com.
10śr. 2021

11:11 SZKOŁA DO HYMNU

10 listopada 2021 r. o godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Uczniowie wspólnie z nauczycielami odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. 1IMG20211110105059
plus
  • Angelika
  • 0 com.
10śr. 2021

PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE – MIĘDZYKLASOWY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

10 listopada 2021 r. po uroczystej akademii z okazji rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się Międzyklasowy Konkurs Piosenki Patriotycznej. Jury stanęło przed bardzo trudnym wyborem najlepszych wykonań, ponieważ poziom konkursu był bardzo wysoki. Celem konkursu było upamiętnienie odzyskania przez

plus
  • Lucja
  • 0 com.
10śr. 2021

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości.
Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której przypomnieliśmy historię naszej Ojczyzny związaną z rozbiorami oraz odzyskaniem niepodległości.
Przekazywane treści, wzbogacone prezentacją multimedialną, przeplatane były patriotycznymi pieśniami, które wspólnie mogliśmy

plus
  • Angelika
  • 0 com.
10śr. 2021

11:11 PRZEDSZKOLAKI DO HYMNU!

10 listopada 2021 r.  nasze przedszkole wzięło udział w kolejnej już edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Szkoła do hymnu”. W ramach tej właśnie akcji obie grupy: Krasnoludki i Niedźwiadki wraz z wychowawcami odśpiewały hymn narodowy o symbolicznej godzinie

plus
  • Angelika
  • 0 com.
8pon. 2021

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

8 listopada 2021 r.  obchodziliśmy w naszym przedszkolu bardzo sympatyczne święto… Pomysł na ten „bajkowy” dzień zrodził się dzięki przypadającemu na 5 listopada – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Aby dodać wyjątkowości tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w strojach

plus
  • Angelika
  • 0 com.
5pt. 2021

PAMIETALI O ŻOŁNIERZACH – SPACER NA CMENTARZ

5 listopada 2021 r. dzieci z naszego przedszkola wraz ze swoimi Paniami wybrały się na cmentarz Parafialny w Mikluszowicach, aby oddać hołd oraz uczcić pamięć żołnierzy, którzy zginęli za wolność naszej Ojczyzny. Dzieci w ciszy wysłuchały krótkiej opowieści na temat

Skip to content