WYDARZENIA
WYJAZD DO KINA
3 listopada 2021 r. obie grupy przedszkolne: Krasnoludki i Niedźwiadki wybrały się do Kina Planeta w Brzesku na projekcję filmu animowanego pt. „Psi Patrol – Film”. Bajkę o bohaterskich pieskach oraz ich kapitanie Rayder zna chyba każdy przedszkolak. Tym większa
PAMIĘTAMY!
Jak co roku przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły posprzątali groby żołnierskie. Harcerze wykonali wiązanki, którymi udekorowane zostały krzyże, a 1 listopada zaciągnęli honorową wartę przy grobach poległych żołnierzy, oddając w ten sposób hołd walczącym o wolność Ojczyzny.Wycieczka do Wieliczki
W dniu 29 października 2021r. uczniowie klasy 1 – 3 pojechały na wycieczkę szkolną do Wieliczki. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kopalni Soli. Uczniowie zeszli w podziemia (I poziom) kopalni pokonując 380 schodów. Dzieci zobaczyły wiele rzeźb wykonanych z soli
BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM- SPOTKANIE Z POLICJĄ
W dniu 21 października 2021 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikluszowicach uczestniczyli w spotkaniu z Policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Bochni z wydziału Ruchu Drogowego. Celem spotkania było przekazanie uczniom, podstawowych zasad przestrzegania bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Uczniowie
JESIENNE KONKURSY PLASTYCZNE
Jesień jest niezwykle barwną porą roku. Można z niej czerpać wiele inspiracji. Korzystając z barw jakimi obdarza nas ta pora roku można stworzyć istne dzieła sztuki… Idąc tym tropem dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskich konkursach plastycznych w
DZIECIOM NA KRESACH
„Dzieciom na Kresach” to akcja, którą od pięciu lat organizuje Stowarzyszenie Bocheńscy Patrioci. Polega na wsparciu rodaków na Litwie, zwłaszcza tych najmłodszych. Nasza szkoła już nie po raz pierwszy otworzyła swe serce na potrzeby Polaków mieszkających na Litwie.
Zebrane artykuły dotarły
KAMPANIA POLA NADZIEI – EDYCJA JESIENNA
16 października uczniowie naszej szkoły zasadzili 150 cebulek żonkili, włączając się w ogólnopolską akcję Pola Nadziei. Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez Hospicja w Polsce i Europie. We wrześniu i październiku sadzimy cebulki żonkili. Kwiaty te są międzynarodowym symbolem
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
15 października, w przeddzień rocznicy wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową, w naszej szkole odbyły się uroczystości poświęcone upamiętnieniu tego wydarzenia. Wzięła w nich udział cała społeczność uczniowska oraz zaproszeni goście.
O godzinie 9.00 rozpoczęła się msza św. celebrowana przez ks.
ŚWIĘTO PATRONA W PRZEDSZKOLU
Kolejną bardzo ważną datą, która ma szczególne znaczenie dla naszej szkoły oraz przedszkola jest 16 października. Ponieważ w tym roku ten dzień przypadał w sobotę dlatego też w piątek, 15 października świętowaliśmy Dzień Patrona wspominając postać Karola Wojtyły – Świętego
DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
14 października jest Dniem Komisji Edukacji Narodowej, która powstała na pamiątkę utworzenia w 1773 r. w Rzeczypowpolitej pierwszego ministerstwa oświaty na świecie. Dlatego właśnie w tym dniu świętują nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły.
Dzień wcześniej Samorząd Uczniowski wraz z uczniami
ZWIEDZANIE OŚWIĘCIMIA I WADOWIC
Tym razem uczniowie kl. VI-VIII udali się 12.10.2021 r. do Oświęcimia, aby zwiedzić KL Auschwitz-Birkenau. Poznawanie trudnej historii II wojny światowej było dla młodych ludzi bardzo ciężkim i emocjonującym doświadczeniem. Niewyobrażalna zbrodnia zapisana w zwiedzanych miejscach pamięci głęboko zapadła w
WYJAZD DO KINA
Uczniowie kl. VIII, VII i VI mieli możliwość oglądnięcia filmu „Wyszyński – zemsta, czy przebaczenie” w bocheńskim kinie Regis. Było to o tyle ważne, że film powstał w związku z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia w tym roku.
Wycieczkę do Bochni zorganizowano 5
IX OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE „PO POLSKU O HISTORII”
Już po raz dziewiąty uczniowie pretendujący do tytułu mistrza ortografii wzięli udział
w Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Przypomnijmy, jego organizatorami są Stowarzyszenie Polonistów oraz Fundacja Zawsze warto.
Ten wyjątkowy projekt edukacyjny jest okazją do przybliżenia najważniejszych postaci
i wydarzeń ze współczesnej
WYCIECZKA DO WARSZAWY
W dniach 29-30 września 2021 r. uczniowie naszej szkoły zwiedzali stolicę. Program był bardzo napięty. Zwiedzanie rozpoczęto od Pałacu Kultury i Nauki – daru Stalina dla Narodu Polskiego. Uczestnikom wycieczki udało się wyjechać na XXX piętro, skąd można było
XI EDYCJA ŚWIATOWYCH DNI TABLICZKI MNOŻENIA
1 października 2021 r. odbyła się w naszej szkole XI edycja Światowych Dni Tabliczki Mnożenia. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 3-8 szkoły podstawowej. Przedstawiciele najstarszej klasy pełnili funkcję asystentów, pomagając koordynatorowi w sprawnym przeprowadzeniu akcji. ŚDTM odbywają się każdego roku, organizatorem Głównym jest Wydawnictwo
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
27 września 2021r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych (26 września), który propaguje naukę języków obcych. Ze względu na zachowanie procedur bezpieczeństwa związanych z pandemią, każda klasa 4-8 świętowała w swojej sali.
W ramach projektu, Pani Dominika przygotowała dla
PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W BADANIU
Szanowni Państwo,
Uniwersytet Jagielloński w maju i czerwcu bieżącego roku przeprowadził wśród uczniów i nauczycieli klas siódmych i ósmych szkół podstawowych w Polsce internetowe badanie ankietowe w ramach projektu badawczego pt. „Auschwitz w pamięci społecznej Polaków po 75 latach”, finansowane przez
JESIEŃ ZAGOŚCIŁA U NIEDŹWIADKÓW
23.09.2021 roku zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się „Powitanie Jesieni”. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. W tym dniu wszystkie dzieci z grupy „Niedźwiadki” przyszły ubrane
KRASNOLUDKI POWITAŁY JESIEŃ
23 września powitaliśmy nową porą roku – Panią Jesień. Dzieci w tym dniu przywędrowały do przedszkola w odcieniach brązu, pomarańczy i czerwieni. Ale to nie wszystko! Każde dziecko przyniosło dary jesieni, by nasz kącik przyrody mógł zachwycać wyglądem. Dzieci dumnie
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA U KRASNOLUDKÓW
Wraz z Nowym Rokiem szkolnym rozpoczęliśmy szereg imprez, dlatego też już 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Od samego rana na dzieci czekało wiele niespodzianek. Były wspólne zabawy przy muzyce, konkursy, zawody drużynowe oraz zabawy z chustą animacyjną. Dobrym humorom nie

