WYDARZENIA
NIEDŹWIADKI ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20.09. 2021 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu w naszym przedszkolu było kolorowo i wesoło. Dzieci z grupy „Niedźwiadki” świętowały bawiąc się wspólnie, biorąc udział w konkursach, tańcząc i śpiewając. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o
I POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY „Z PROCENTAMI ZA PAN BRAT”
17 września odbył się szkolny etap I Powiatowego Konkursu Matematycznego „Z procentami za pan brat”. Zorganizował go zespół nauczycieli matematyki
ze szkoły w Królówce. Konkurs miał na celu: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym
OGNISKO KL. VIII
Piękna, jesienna pogoda zachęciła uczniów kl. VIII do zorganizowania ogniska klasowego 15 wrz, na którym było tradycyjne pieczenie kiełbasek. Niektórzy wykazali się fantazją kulinarną i piekli kolorowe szaszłyki oraz słodkie pianki. Ale to nie jedzenie było ważne! Najważniejszy był wspólnie
WYSTAWA STAROCI
„Graty z babcinej chaty” – pod taką nazwą uczniowie kl. VIII przygotowali wystawę starych sprzętów, które przez lata były gromadzone na zapleczu pracowni historycznej. Sami również bardzo zaangażowali się w dostarczenie eksponatów, które znaleźli u siebie w domu lub u
PIKNIK INTEGRACYJNY KLASY IV
10 września klasa 4 zorganizowała piknik. Każdy przyniósł ze sobą koc i coś ulubionego do jedzenia. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Głównym celem spotkania była integracja zespołu klasowego.KRAKOWSKA MATEMATYKA 2021
9 września 2021 r. odbył się etap wojewódzki konkursu Krakowska Matematyka 2021. Tegoroczne zmagania uzdolnionych matematyków odbywały się pod hasłem: „Setne urodziny Stanisława Lema i inne krakowskie rocznice”.
Ich organizatorem był Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki z siedzibą w Szkole Podstawowej Nr
LIST WÓJTA GMINY DRWINIA
List Wójta Gminy Drwinia do Dyrektora, Nauczycieli, Pracowników Oświaty, Uczniów i Rodziców z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022. listŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW
1 września 2021 r. w Szkole Podstawowej w Mikluszowicach w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie na uczniów naszej szkoły.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
1 września 2021 r. rozpoczął się nowy rok szkolny, który był przez wszystkich długo wyczekiwany. Dzień wcześniej uczniowie z rodzicami oraz nauczycielami uczestniczyli w Mszy św. w kościele parafialnym w Mikluszowicach, którą odprawił ks. Proboszcz Adam Dynak. W wieczornym nabożeństwie
POMAGAMY INNYM NAWET W WAKACJE
„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.” – Flora Edwards
Po raz kolejny nasze przedszkole pochyliło się nad najbardziej potrzebującymi. Tym razem naszą uwagę przykuły osoby poszkodowane, które utraciły dorobek całego życia
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
25 czerwca 2021 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Znowu trudny rok, który w dużej mierze upłynął pod znakiem nauczania zdalnego. Konieczność przestrzegania pewnych obostrzeń wymusiła także zmiany w sposobie przeprowadzenia ostatniego w tym roku szkolnym spotkania całej naszej społeczności. Spotkania
ZAKOŃCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU
Za nami kolejny „trudny” rok szkolny. Poprzedni nas nieco oswoił z panującą sytuacją dzięki czemu było nam troszkę łatwiej. Dużym plusem był fakt, że mieliśmy możliwość uczęszczania do przedszkola, spotykania się, poznawania się osobiście… a nie poprzez monitory komputerów. Jednak
POŻEGNANIE UCZNIÓW KL. VIII
Tradycją naszej szkoły jest, że najstarsi uczniowie, którzy opuszczają szkolne mury stając się jej absolwentami, żegnają się ze szkołą dziękując nauczycielom i młodszym kolegom za wspólnie spędzone lata, a rocznikowo młodsi koledzy i koleżanki przygotowują dla nich niespodziankę. Pani Dyrektor
PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Rok szkolny 2020/2021, choć bardzo trudny, obfitował w wiele wydarzeń i zakończył się dla każdego ucznia szczęśliwie. Pracę podsumowano na apelu 23 czerwca, na którym wręczono dużo nagród laureatom w konkursach organizowanych w czasach zdalnego nauczania. Samorząd uczniowski przygotował prezentację,
WYCIECZKA ROWEROWA KL. VII
Uczniom kl. VII bardzo spodobała się niedawna wycieczka rowerowa po Puszczy Niepołomickiej, dlatego wraz z wychowawcą i ks. Wojciechem 22 czerwca 2021 r. wybrali się rowerami jeszcze raz. Tym razem dystans był znacznie dłuższy, bo liczył prawie 40 km. Po
SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY
16 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy dla uczniów kl. IV-VI, które przeprowadził Pan Kamil Kolanowski – Prezes OSP Mikluszowice, na co dzień zawodowy strażak oraz ratownik medyczny.
Uczniowie mogli w sposób praktyczny poćwiczyć swoje
MOJA GMINA W CYFERKACH – KONKURS WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie skierowanym dla placówek wychowania przedszkolnego z terenu województwa małopolskiego pt. „Moja Gmina w cyferkach”. Obie grupy wraz z pomocą wychowawców ułożyły piękne wiersze, które kolejno przedstawiły. Wszyscy spisali się na medal pomimo
DZIEŃ DZIECKA
Za nami kolejna „impreza”, która ma czołowe miejsce w naszym przedszkolnym kalendarium. A mowa tu oczywiście o Dniu Dziecka. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień i nie bez powodu, bo to właśnie w tym dniu czekało na nie

