WYDARZENIA

plus
  • Angelika
  • 0 com.
25śr. 2020

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia, który obchodzony jest na całym świecie. Są jednak miejsca gdzie to święto jest celebrowane w sposób wyjątkowy. Mam tu na myśli chociażby: szkoły, przedszkola czy żłobki. Dla wszystkich dzieci ta pluszowa maskotka niejednokrotnie jest

plus
  • Angelika
  • 0 com.
12czw. 2020

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W przeddzień 102 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości dzieci z naszego przedszkola przygotowały krótką akademię z tej okazji. Zarówno grupa Krasnoludków jak i Słoneczek recytowała patriotyczne wiersze oraz śpiewała chwytające za serce pieśni. W obu salach dominował kolor biało-czerwony, wokół

plus
  • Lucja
  • 0 com.
11śr. 2020

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku obchodzimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O tym, że pamiętamy i świętujemy świadczą wywieszone przy szkole i na naszych domach flagi. Wszystkim Uczniom, którzy przesłali zdjęcia dumnie powiewających biało-czerwonych flag – dziękujemy! Pamiętaliście również o grobach

plus
  • Angelika
  • 0 com.
10wt. 2020

PIEŚNI PATRIOTYCZNE W ILUSTRACJACH PLASTYCZNYCH

W ramach przygotowań do obchodów Święta Niepodległości, uczniowie klas IV-VII wykonali patriotyczne ilustracje. Tematem prac było ukazanie historycznych losów naszej Ojczyzny i Polaków na przestrzeni dziejów. Inspiracją stały się  pieśni i piosenki patriotyczne.
Uczniowie klasy czwartej tworzyli „Obraz naszej Ojczyzny”  w oparciu

plus
  • Lucja
  • 0 com.
10wt. 2020

DO HYMNU!

Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości jest najważniejszym świętem narodowym. Co roku w naszej szkole odbywały się uroczyste apele, akcje patriotyczne, zawieszanie flag i śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.
W tym roku było inaczej – święto obchodziliśmy zostając w domu, ale uczniowie wszystkich klas

plus
  • Angelika
  • 0 com.
9pon. 2020

SZKOŁA DO HYMNU

Drodzy Uczniowie!
Zapraszam wszystkich do udziału w kolejnej edycji akcji MEN Szkoła do hymnu i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11.
W tym roku, ze względu na epidemię, proponujemy wspólne śpiewanie  i zaśpiewanie czterech zwrotek hymnu on-line. Zaproście

plus
  • Angelika
  • 0 com.
20wt. 2020

POMOC „BOCHEŃSKIM BEZDOMNIAKOM”

W październiku Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę karmy dla kotów dla „Bocheńskich Bezdomniaków”. Chcieliśmy by dzieci uczyły się odpowiedzialności, by były wrażliwe na los innych stworzeń, często pokrzywdzonych. Cieszymy się że tak wielu uczniów odpowiedziało na apel i  przyniosło dary dla

plus
  • Angelika
  • 0 com.
16pt. 2020

DZIEŃ PATRONA

16 października z wielką dumą obchodzimy Dzień Patrona. W tym dniu wspominaliśmy tą wyjątkową postać, dzieci zapoznały się z najważniejszymi datami z życia naszego Wielkiego Polaka, obejrzały krótką bajkę w oparciu o życiorys Świętego Jana Pawła II, odwiedziły kącik Patrona,

plus
  • Lucja
  • 0 com.
16pt. 2020

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Święto Szkoły, jak co roku, odbyło się 16 października – w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym roku, ze względu na pandemię, święto przybrało mniej uroczysty charakter.
Uczniowie każdej klasy, wraz ze swoimi wychowawcami świętowali w swoim gronie.

plus
  • Lucja
  • 0 com.
14śr. 2020

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

14 października obchodzimy Święto Komisji Edukacji Narodowej, która została powołana, jako pierwsze ministerstwo oświaty na świecie, w 1773 r. Już wtedy doceniono ważną rolę edukacji w życiu człowieka.
W tym szczególnym dniu Nauczycielom i Pracownikom Szkoły składamy najserdeczniejsze podziękowania za zaangażowanie,

plus
  • Angelika
  • 0 com.
14śr. 2020

DZIEŃ NAUCZYCIELA

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty – Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji przedszkolaki obu grup przestawiły krótką akademię w której podziękowały za codzienną pracę, mądrość, cierpliwość, pasję oraz ogromne zaangażowanie wszystkim Paniom oraz całej obsłudze.

plus
  • Lucja
  • 0 com.
2pt. 2020

X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2 października 2020 r. odbyła się w naszej szkole X edycja Światowych Dni Tabliczki Mnożenia. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 3-8 szkoły podstawowej.
ŚDTM odbywają się każdego roku, organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. W wydarzeniu tym uczestniczą szkoły z różnych

plus
  • Angelika
  • 0 com.
30śr. 2020

DZIEŃ CHŁOPAKA

Kolejną z uroczystości która na stałe wpisała się w tradycję naszego przedszkola to Dzień Chłopaka. Co roku 30 września staramy się okazać wszystkim naszym przedszkolnym chłopcom jak są dla nas ważni i jak cieszymy się ich obecnością wśród nas. W

plus
  • Lucja
  • 0 com.
30śr. 2020

DZIEŃ CHŁOPAKA W SZKOLE

Dziewczęta naszej szkoły przygotowały niespodzianki swoim kolegom z okazji Dnia Chłopaka. W każdej klasie miały miejsce spotkania obfitujące w wiele ciekawych zabaw i słodkie niespodzianki oraz dyplomy „SUPER CHŁOPAKA”. Wszystkim Chłopcom z naszej szkoły życzymy wszystkiego najlepszego!  
plus
  • Lucja
  • 0 com.
29wt. 2020

OGNISKA KLASOWE

Na początku roku szkolnego, przy pięknej, jesiennej już pogodzie uczniowie bawili się ze swoimi wychowawcami przy ogniskach, integrując się i nadrabiając stracony podczas zdalnego nauczania czas…
plus
  • Angelika
  • 0 com.
25pt. 2020

SPRZĄTANIE ŚWIATA

25 września dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Zarówno grupa Krasnoludków jak i Słoneczek porządkowała plac zabaw przedszkolnych oraz teren wokół niego. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem wyszukiwali nawet najmniejszych śmieci. Najważniejszym zadaniem tej akcji jest

plus
  • Angelika
  • 0 com.
23śr. 2020

WITAMY PANIĄ JESIEŃ

23 września 2020 r. powitaliśmy nową porę roku – Jesień. Pomimo obecnej sytuacji, nie chcemy rezygnować z uroczystości, które znajdują się w kalendarzu przedszkolnym. Oczywiście wszystko odbywa się z uwzględnieniem reżimu sanitarnego, ale staramy się naszym przedszkolakom dawać namiastkę normalności,

plus
  • Angelika
  • 0 com.
22wt. 2020

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

22 września 2020 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku kandydowali: Wiktoria Kaputa z klasy VII, Anna Fąfara z  klasy VII, Marlena Pasiut z klasy VII, Anna Skoczek z klasy VII, Jakub Ślusarz z klasy VII, Marlena

plus
  • Angelika
  • 0 com.
21pon. 2020

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

21 września grupa Krasnoludków oraz Słoneczek z Przedszkola Samorządowego w Mikluszowicach obchodziła swoje święto, Dzień Przedszkolaka. Atrakcji było co niemiara. Dzieci mogły sprawdzić swoje możliwości podczas rywalizacji drużynowych, ale i cieszyć się wspólną zabawą. Najważniejszym punktem jednak tego dnia było

plus
  • Lucja
  • 0 com.
10czw. 2020

KRAKOWSKA MATEMATYKA

10 września 2020 r. odbył się zaległy etap wojewódzki konkursu Krakowska Matematyka 2019/2020, zatytułowany: „Rok Świętego Jana Pawła II”. Przed wakacjami uczniowie nie wrócili do szkoły, więc nie udało się zorganizować go w planowym terminie.
Dodatkowo, w związku z pandemią, konkurs

Skip to content