WYDARZENIA
PIERWSZY DZIEŃ JESIENI I DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
„Idzie lasem Pani Jesień
I maluje liście w lesie.
Te są żółte, te czerwone,
A te jeszcze są zielone.
Liście piękne, kolorowe
Lecą dzieciom wprost na głowę.”
23 września dzieci z Przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Jesieni któremu towarzyszył Dzień Przedszkolaka. Kto by pomyślał, że przedszkolaków odwiedzi
WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Początek roku szkolnego zaczęliśmy od wyborów władz samorządu uczniowskiego i opiekuna SU. 19 IX 2019 r. – po wyborach i podliczeniu głosów przez komisję, pani Dyrektor Lidia Jodłowska-Rzucidło ogłosiła wyniki, na które uczniowie czekali z wielką niecierpliwością.
Przewodniczącą SU została Dominika
POMOC POLAKOM NA LITWIE
6 września 2019 r. zakończyła się kolejna akcja Pomocy Polakom na Litwie. Wrześniowa akcja przebiegała głównie pod hasłem „Wyprawki szkolnej”. I kolejny raz uczniowie, nauczyciele i rodzice podzielili się tym, co mieli – plecakami, zeszytami, przyborami szkolnymi… Oprócz tego udało się
bohaterON
„Wyślij kartkę do Powstańca!” to akcja, o której można przeczytać na stronie bohateron.pl, dotycząca uczestników Powstania Warszawskiego. Każdy z nas może podziękować i złożyć życzenia wybranemu uczestnikowi Powstania Warszawskiego. Wystarczy wejść na podaną stronę, wybrać Bohatera, przeczytać biogram i napisać…
Kartkę
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
2 września 2019 r. zainaugurowany został nowy rok szkolny. Rok szczególny, bo związany ze stuleciem urodzin naszego Patrona. Zgodnie z tradycją rozpoczęliśmy go mszą świętą, którą sprawował ks. Wojciech Węglowski. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie Pani Dyrektor Lidia Jodłowska-Rzucidło
DO ZOBACZENIA SZKOŁO!
19 czerwca 2019 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Rok trudny, obfitujący w wiele ważnych wydarzeń i wyzwań. Tradycyjnie już cała społeczność szkolna – w asyście pocztów sztandarowych – uczestniczyła tego dnia w dziękczynnej mszy świętej koncelebrowanej przez ks. Proboszcza Józefa
POŻEGNANIE PRZEDSZKOLAKÓW!
W dniu 19 czerwca 2019 r., odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na to wydarzenie przybyli licznie rodzice, aby wspierać i podziwiać swoje pociechy. Po krótkim wstępie dzieci przedstawiły część artystyczną, mówiły wiersze i śpiewały wakacyjne piosenki.
Ten czas był wyjątkowy
W KOPALNI SOLI
Dnia 10 czerwca 2019 r. odbyła się wycieczka do Kopalni Soli w Bochni. Początek wycieczki był dla dzieci pełen emocji, ponieważ zwiedzanie kopalni zaczynało się zjazdem windą pod ziemię. Na dole Przewodnik zaprosił dzieci do kolejki która przewiozła dzieci przez
OLIMPIADA SPORTOWA MALUCHÓW
7 czerwca 2019 r. nasze przedszkolaki wzięły udział w organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne „Tęcza” w Ispinie Olimpiadzie Sportowej pt. ,,Sport jest Twoim Przyjacielem”. Reprezentanci : Karina Biernat, Kacper Rakoczy, Kacper Piszczek oraz Emilia Lemiowska spisali się na medal. Dzieci były
FINAŁ KRAJOWY XLII TURNIEJU BRD
W dniach 4-6 czerwca 2019 r. w miejscowości Mikluszowice (Gmina Drwinia, woj. małopolskie) odbył się Finał Krajowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.
Organizatorami Finału Krajowego Turnieju byli: Komenda Główna Policji, Polski Związek Motorowy, Zespół Szkolno-Przedszkolny
DRUŻYNA BRD NA PODIUM
6 czerwca 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach odbył się Finał Krajowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.
Współorganizatorem wydarzenia była nasza szkoła, która w trzecim dniu zmagań BRD gościła zwycięzców eliminacji wojewódzkich z całej
WYCIECZKA DO CZORSZTYNA
Do bardzo udanych należy zaliczyć wycieczkę klas I- III do Czorsztyna i Niedzicy, która odbyła się 5.06 2019 r. Kierownik wycieczki p. Edyta Sadulska zadbała o to, aby była ona pełna atrakcji. Pierwszym punktem wycieczki był rejs po Jeziorze Czorsztyńskim
DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU
Dnia 3 czerwca w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dziecka. W tym dniu dzieci już od rana bawiły się wesoło w przedszkolnym ogrodzie. Po powrocie do sal czekała na nich niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców – poczęstunek i prezenty. Dzieci były
GMINNY DZIEŃ DZIECKA – MIKLUSZOWICE 2019
2 czerwca 2019 r. w szkole w Mikluszowicach odbył się Gminny Piknik z okazji Dnia Dziecka. Jego organizatorzy to: Gminne Centrum Kultury w Drwini z siedzibą w Grobli oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mikluszowicach.
Program pikniku był bogaty i urozmaicony, każdy mógł
FELIX I PRZYJACIELE
31 maja 2019 r. uczniowie kl. 5 i 6 obejrzeli spektakl „Felix i przyjaciele”. Przedstawienie, oparte na motywach powieści „Felix, Net i Nika”, zaprezentowali aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa, korzystając z gościnności Oratorium św. Kingi w Bochni.
„Feliks i przyjaciele” to
WYRÓŻNIENIE DLA PATRYKA W WARSZAWIE
Bardzo dużo prac konkursowych z naszej szkoły zostało wysłanych na ogólnopolski konkurs zorganizowany z okazji 75. rocznicy bitwy pod Monte Cassino, ale tylko jedna praca z naszej szkoły została nagrodzona, choć wszystkie były piękne.
Uroczysta gala podsumowująca konkurs odbyła się w
SUKCES ZOSI I MARTYNKI
30 maja 2019 r. uczennice naszej szkoły brały udział w podsumowaniu konkursów organizowanych przez Sanepid.
Zofia Kumor zajęła I miejsce w Konkursie Plastycznym wieńczącym Ogólnopolski Program dla klas Czwartych „Bieg po zdrowie”. W akcji antynikotynowej brali udział wszyscy czwartoklasiści, ale nagrodzona została

