WYDARZENIA

plus
  • Lucja
  • 0 com.
29śr. 2019

GIEŁDA ZAWODÓW

Już kolejny rok, najstarsze klasy naszej szkoły (ostatnia klasa gimnazjalna i kl. VIII szkoły podstawowej) przygotowują Giełdę Zawodów, na której prezentują wybrane profesje. 29 maja 2019 r. na poszczególnych stoiskach można było zapoznać się z portfolio zawierającym informacje, jakie szkoły

plus
  • Lucja
  • 0 com.
23czw. 2019

W WARSZAWIE Z MISIEM WOJTKIEM

Mliena Rzucidło, Maria Paluch, Mikołaj Lis i Wojtek Jankowicz oraz p. Łucja Piątkowska długo czekali na ten wyjazd. I wreszcie 20.05.2019 r. wyruszyli do Warszawy na trwające trzy dni rozgrywki w ramach I Ogólnopolskiego Turnieju Misia Wojtka.
Pierwszy dzień to test

plus
  • Lucja
  • 0 com.
23czw. 2019

ROBOTYKA W KIELCACH

Już kolejny raz nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach z robotyki w ramach projektu „Zdobywamy kompetencje kluczowe”.
Miejscem przygody z robotyką był Kielecki Park Technologiczny. Tutaj uczniowie samodzielnie budowali roboty, które później wprawiali w ruch programując je wg własnych pomysłów. Tym

plus
  • Lucja
  • 0 com.
20pon. 2019

JAN PAWEŁ II W POEZJI DZIECIĘCEJ

20 maja 2019 roku  w naszym przedszkolu odbył  się  po raz  kolejny Gminny Przegląd  Poetycki zatytuowany ” Święty Jan Paweł II w poezji dziecięcej „. W przeglądzie  wzięli udział  reprezentanci poszczególnych przedszkoli,  którzy przyjechali wraz ze swoimi nauczycielami oraz rodzicami.

plus
  • Lucja
  • 0 com.
20pon. 2019

„Nie lękajcie się…”

Gaudeamus igitur – radujmy się, bo to rocznica urodzin, już 99, św. Jana Pawła II.
20 maja, z okazji tego wydarzenia, gimnazjaliści przygotowali apel, aby oddać hołd wielkiemu Polakowi  i wyrazić wdzięczność za to, że był – a „wdzięczność to pamięć serca”.
Spotkanie

plus
  • Lucja
  • 0 com.
10pt. 2019

UWAGA! NIEPRZYJACIEL PODSŁUCHUJE!

I znowu Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie gościło naszych uczniów w ramach projektu „Zdobywamy kompetencje kluczowe”. Gwoździem muzealnej wyprawy było zwiedzanie wystawy z przewodnikiem: „Uwaga! Nieprzyjaciel podsłuchuje. Kryptografia wczoraj i dziś”.
Na wystawie uczniowie poznali historię urządzeń wykorzystywanych do przesyłania tajnych informacji

plus
  • Lucja
  • 0 com.
8śr. 2019

WYJAZD DO STOLICY

7 maja 2019 r. uczniowie klas 6-8 szkoły podstawowej oraz III gimnazjum
wraz z opiekunami udali się wczesnym rankiem na dwudniową wycieczkę do Warszawy.  Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od wyjazdu na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki,
skąd podziwiali panoramę Warszawy. Kolejnym ważnym

plus
  • Lucja
  • 0 com.
8śr. 2019

MUZYCZNE SPOTKANIA

W ramach spotkań muzycznych w ostatnim czasie nasze przedszkole odwiedzili nauczyciele ze Szkoły Muzycznej w Mikluszowicach. To właśnie oni zapoznali naszych przedszkolaków z instrumentami, a mianowicie ze skrzypcami, trąbką i fletem. Muzycy przekazali dzieciom szczegółowe informacje na temat budowy i

plus
  • Lucja
  • 0 com.
6pon. 2019

WIERSZE TUWIMA

6 maja 2019 r. odbył się konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 13 uczniów
z klas IV-VI. Tym razem recytatorzy prezentowali najbardziej znane wiersze Juliana Tuwima, którego 125. rocznicę urodzin będziemy niebawem obchodzić.
Oto wyniki:
I miejsce Milena Rzucidło oraz Julia Oleksińska
II miejsce

plus
  • Lucja
  • 0 com.
6pon. 2019

PTASI GOŚĆ

Kolejny ptasi gość na przyrodzie. Tym razem był nim przepiękny gołąb, którego uczniowie mogli wziąć do ręki. Każdy chciał mieć go w rękach, albo choć dotknąć, pogłaskać. Było mnóstwo pytań, na które odpowiadała Pani Renata Kociołek. Uczniowie sami wyszukiwali też

plus
  • Lucja
  • 0 com.
5niedz. 2019

AKCJA CZYTELNICZA

Niedawno odwiedziła nas jedna z mam, która przeczytała nam przyniesione przez siebie bajki.  Serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.
plus
  • Lucja
  • 0 com.
30wt. 2019

3 MAJA

Dzień 3 maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.
Święto to  jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych, a także rozwijaniu poczucia przynależności narodowej. W naszym

plus
  • Lucja
  • 0 com.
30wt. 2019

WIWAT KONSTYTUCJA!

30 kwietnia 2019 r. odbył się apel z okazji rocznicy Konstytucji 3 maja przygotowany przez uczniów kl. VI wraz z wychowawczynią. Uczniowie pod hasłami „Wolność. Naród. Ojczyzna” przypomnieli historię sprzed kilkuset lat, która miała ogromny wpływ na nasz kraj. Piosenki

plus
  • Lucja
  • 0 com.
27sob. 2019

WIELICKI FINAŁ OTWP

27 kwietnia 2019 r. w Wieliczce odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Tym razem w Wielickiej Mediatece o finał krajowy rywalizowało 120 uczestników konkursu z całej Małopolski, którzy wcześniej znaleźli się w gronie najlepszych w

plus
  • Lucja
  • 0 com.
27sob. 2019

ZASADY MECHANIKI W TRAMWAJACH

Kolejna wycieczka w ramach projektu „Zdobywamy kompetencje kluczowe” już za nami. Tym razem uczniowie kl. I-III wybrali się do Zajezdni tramwajowej w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem: „Tramwaje na Wawrzyńca” z unikatowym taborem sprawnych tramwajów od 1882

plus
  • Lucja
  • 0 com.
26pt. 2019

SĄ W FINALE WOJEWÓDZKIM BRD!

I tym razem reprezentanci naszej szkoły nie zawiedli i po zaciętej walce zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego, który niebawem odbędzie się w Stroniu.
26 IV 2019 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

plus
  • Lucja
  • 0 com.
25czw. 2019

SPOTKANIE Z MUZYKIEM

Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka. Jej słuchanie rozwija wrażliwość, a gra na instrumencie rozwija osobowość i zdolności. Dnia 25 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy Panią ze Szkoły Muzycznej w Mikluszowicach wraz z jej uczennicą, która jest jednocześnie

plus
  • Lucja
  • 0 com.
16wt. 2019

PORANEK WIELKANOCNY

Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijan, dlatego i w naszej szkole spotkaliśmy się 16 IV 2019 r., aby przygotować się do nadchodzącej uroczystości. Poranek wielkanocny był okazją do wspólnego przeżywania tego ważnego okresu. Uświetniły go występy wokalno-muzyczne naszych uczniów oraz prezentacja

plus
  • Lucja
  • 0 com.
16wt. 2019

PAPUŻKI W KOLORACH WIOSNY

Kolejne okazy papug zagościły na lekcjach przyrody w klasach I-III. Była to para papug falistych, które w naturalnych warunkach żyją w Australii, a do naszej szkoły zawitały dzięki uprzejmości p. Grzegorza Kociołka, od kilku lat zajmującego się hodowlą ptactwa ozdobnego.

plus
  • Lucja
  • 0 com.
10śr. 2019

ŚWIAT LEGEND

10 kwietnia 2019 r. wrocławski teatr In Art zaprosił uczniów kl. IV-VI do bocheńskiego Oratorium św. Kingi na niezwykły spektakl  pt: „Świat legend”. Przedstawienie składało  się z czterech legend, a każda z nich została przedstawiona w innej technice teatralnej.
Widz mógł

Skip to content