WYDARZENIA

plus
  • Angelika
  • 0 com.
27wt. 2018

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

27 listopada 2018 r. przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych  zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo

plus
  • Lucja
  • 0 com.
18niedz. 2018

PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE

18 XI 2018 r. w naszej szkole kontynuowaliśmy niepodległościowe śpiewanie, na które przybyli licznie mieszkańcy okolicy. Pieśni patriotyczne przeplatały zapiski z kronik szkolnych z lat 1914-1918. To, co usłyszeliśmy działo się TU, gdzie mieszkamy… Niesamowite… przenieść się w tamte czasy,

plus
  • Lucja
  • 0 com.
16pt. 2018

ZESZYT Z PIŁSUDSKIM

Uczniowie kl. I otrzymali niepodległościową wyprawkę ufundowaną przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pierwszoklasistom zeszyty i ołówki wręczyła ich wychowawczyni – p. Ewa Zduleczna.
plus
  • Lucja
  • 0 com.
15czw. 2018

FIZYKA DLA NAJMŁODSZYCH

8 i 15 XI 2018 r. dla kl. I-IV odbyły się w szkole ciekawe zajęcia z fizyki.
plus
  • Lucja
  • 0 com.
15czw. 2018

BIAŁO-CZERWONO

Biało-czerwono! Tak właśnie miało być w dniu świętowania w szkole Święta Niepodległości. I tak właśnie było. Niektóre klasy przygotowywały się do biało-czerwonej akcji wiele tygodni. Uczniowie z dużym zaangażowaniem kleili flagę, by później ją rozłożyć wzdłuż chodnika przy ul. Szkolnej. Dla klasy,

plus
  • Lucja
  • 0 com.
14śr. 2018

NAJLEPSI W POWIECIE!

Chłopcy z kl. VIII i III gimnazjum wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Bocheńskiego i wygrali w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, kwalifikując się do rozgrywek wojewódzkich. Trenerem drużyny jest p. Wiesław Matusik. Gratulujemy i życzymy sukcesów!
plus
  • Angelika
  • 0 com.
14śr. 2018

SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

14.11. 2018 roku nasze przedszkole odwiedził pan weterynarz – Mieczysław Damski. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem, o którym często marzą. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o pielęgnacji i żywieniu psów i kotów.
plus
  • Lucja
  • 0 com.
9pt. 2018

TABLICA PAMIĄTKOWA ODSŁONIĘTA

9 XI 2018 dokonano odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej przed naszą szkołą, upamiętniającej 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dla społeczności szkolnej był to ważny moment. Warto wspomnieć, że kierownikiem szkoły w Mikluszowicach w latach 1931-1940 był legionista, piłsudczyk – Tomasz

plus
  • Lucja
  • 0 com.
9pt. 2018

100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Rok 2018 jest dla Polski i Polaków rokiem szczególnym. Również w naszej szkole obchodziliśmy go bardzo uroczyście. Kulminacją obchodów w naszej szkole 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości był dzień 9 listopada 2018 r.
Podniosłość szkolnego spotkania podkreśliły poczty sztandarowe i

plus
  • Lucja
  • 0 com.
9pt. 2018

SERCE DLA NIEPODLEGŁEJ

Uczniowie kl. 4 zasadzili obok szkoły biało-czerwone serca z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. 8 XI 2018 r. każdy czwartoklasista zasadził białą lub czerwoną cebulkę tulipana, która na wiosnę powinna zakwitnąć i stać się częścią dwóch biało-czerwonych serc. Czekamy na

plus
  • Angelika
  • 0 com.
9pt. 2018

NASZEJ OJCZYŹNIE POLSCE

Dnia 9 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości- 100 – lecie odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Każda z grup przygotowała na tę uroczystość krótki program artystyczny. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo. Słowem i

plus
  • Angelika
  • 0 com.
8czw. 2018

FIZYKA DLA SMYKA

8 listopada 2018 roku przedszkolaki brały udział w bardzo ciekawej lekcji: Fizyka dla smyka. Tematyka dotyczyła tajemnic powietrza. Lekcja została przeprowadzona w bardzo interesujący sposób, dzieci były zachwycone. Wszystkie z nich miały możliwość choć przez chwilę stać się asystentami Pani

plus
  • Lucja
  • 0 com.
8czw. 2018

ŚNIADANIE DAJE MOC!

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do programu „ŚNIADANIE DAJE MOC” który ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i uświadomienie dzieciom jak ważną rolę pełni spożywanie śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do

plus
  • Lucja
  • 0 com.
7śr. 2018

DLA CIEBIE, POLSKO!

7 listopada czytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Polonezem, polskim tańcem narodowym, w wykonaniu uczniów gimnazjum, rozpoczęto ten szczególny dzień – czytania narodowego.
Czytanie powieści zainicjowała Pani Dyrektor Angelika Świerblewska, czytała Pani Anna Klasa – rodzic, czytali nauczyciele, uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej.
„Był pierwszy

plus
  • Lucja
  • 0 com.
6wt. 2018

UWAGA! EWAKUACJA!

Bezpieczeństwo dzieci w szkole jest sprawą niezwykle ważną. Dlatego 6 XI 2018 r. przeprowadzono próbną ewakuację. Pożar wybuchł na parterze. Wszyscy zostali ewakuowani. Nad całością czuwała Państwowa Straż Pożarna z Bochni i Pani Dyrektor Angelika Świerblewska. Po akcji próbnej strażacy

plus
  • Lucja
  • 0 com.
31śr. 2018

Arduino na kole programowania

W tamach projektu „Zdobywamy kompetencje kluczowe” uczniowie rozwijają swoje zainteresowania poprzez realizację swoich projektów.
Maciek Styczeń, któremu pomaga Marcel Lemiowski „zarazili” swoich kolegów nie tylko informatyką, ale i robotyką. A wszystko to dzięki platformie arduino. Na zajęciach w ruch idą kable,

plus
  • Lucja
  • 0 com.
31śr. 2018

Pan STOP

Znajomość znaków jest niezwykle ważna. Uczniowie kl. 4 z p. Anną Krawiec poznają znaki w różny sposób. Najchętniej wychodzą na zajęcia prowadzone na miasteczku komunikacyjnym. Po powrocie do klasy czwartoklasiści z zapałem wykonywali „Pana STOPa”, który przypomina, o czym informują

plus
  • Lucja
  • 0 com.
29pon. 2018

BEZPIECZNE „QUIZOWANIE” NA DRODZE

Uczniowie kl. IV poszerzają swoją wiedzę o bezpieczeństwie w różny sposób, m.in. poprzez emocjonujące quizy na kahoot.it w ramach zajęć „Zdobywamy kompetencje kluczowe”.
Ta wspaniała forma pracy z dziećmi skłania do szybkiego rozpoznania sytuacji i zaznaczenia odpowiedniej odpowiedzi. Test dotyczący bezpieczeństwa

plus
  • Lucja
  • 0 com.
29pon. 2018

LEKCJA DLA RODAKA

Nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w akcji „Lekcja dla Rodaka”, organizowanej przez Fundację dla Rodaka. Akcja dotyczy zapoznania dzieci i młodzież z historią Polaków, którzy przed wieloma laty zostali zesłani na Sybir oraz zapoznanie z trudną historią Polski. W

plus
  • Angelika
  • 0 com.
28niedz. 2018

ODBLASKOWA MODA 2018

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej zaprezentowali najnowsze tredny w odblaskowych ubiorach. Wszystko to w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Gratulujemy modelom i modelkom wspaniałych wybiegów a projektantom ciekawych pomysłów.  
Skip to content