WYDARZENIA

plus
  • Angelika
  • 0 com.
26pt. 2018

„KOLĘDUJE TOBIE JEZU MOJE SERCE” – II MIEJSCE NASZEJ UCZENNICY

26 stycznia 2018 roku w Żegocinie odbył się finał XVIII Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Kolęduje Tobie Jezu moje serce”. Wśród uczniów – zwycięzców gminnych,  Gminę Drwinia reprezentowała uczennica naszej szkoły Inga Świerblewska kl. II, która w eliminacjach gminnych zajęła

plus
  • Angelika
  • 0 com.
26pt. 2018

,, KOLĘDUJE TOBIE JEZU MOJE SERCE ” POWIATOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

26 stycznia 2018 roku odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej w Żegocinie zorganizowany przez Wójta Gminy Żegocina –  Jerzego Błoniarza. Reprezentantką naszego przedszkola była Nataszka Lis. Dziewczynka wyróżniała się spośród innych bardzo ładnym, subtelnym i melodyjnym

plus
  • Angelika
  • 0 com.
25czw. 2018

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich Babć i Dziadków”.

Dzień Babci… kochanej, ciepłej, troskliwej, obchodzony jest w naszym kraju od 1964 roku z inicjatywy tygodnika „Kobieta i życie”. 21 stycznia ukochane Babcie, Babunie, Babuleńki, obdarowane są życzeniami,

plus
  • Angelika
  • 0 com.
25czw. 2018

LEKCJA W BOCHEŃSKIM ORATORIUM

24 stycznia 2018 r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w ciekawej lekcji w Oratorium św. Kingi w Bochni. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia przedstawili adaptację teatralną znanej i lubianej przez młodzież powieści I. Jurgielewiczowej „Ten obcy”.
Opowiedziana językiem

plus
  • Angelika
  • 0 com.
24śr. 2018

GMINNY KONKURS KOLĘD I PIOSENKI ZIMOWEJ

24 stycznia 2018 roku odbył się „Konkurs Kolęd i Piosenki Zimowej”,  zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Promocji w Grobli. Nasze przedszkole reprezentowały: Natasza Lis, Julia Machaj i Zosia Przyborowska. Wszystkie dziewczynki pięknie wykonały przygotowane utwory, a Zosia Przyborowska zdobyła

plus
  • Angelika
  • 0 com.
24śr. 2018

SUKCESY WOKALISTEK W GMINNYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK

24 stycznia 2018 roku odbył się „Konkurs Kolęd i Piosenki Zimowej”,  zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Promocji w Grobli. Naszą szkołę reprezentowały w kategorii klas I-III: Zuzanna Gawłowicz, Aleksandra Talaga oraz Inga Świerblewska, w kategorii klas IV-VI: Aleksandra Młynarz,

plus
  • Lucja
  • 0 com.
24śr. 2018

PRYWATKA U BABCI I DZIADKA

Choć wnuczki i wnuczkowie zawsze kochają i pamiętają o swoich babciach i dziadkach, to dni 21 i 22 stycznia są szczególną okazją, aby podziękować z całego serca za ich obecność
i wsparcie. Jak co roku w naszej szkole odbyło się spotkanie

plus
  • Lucja
  • 0 com.
23wt. 2018

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Karnawał to czas hucznych zabaw. Tak było i w naszym gimnazjum. 23 I 2018 r. uczniowie kl. VII i gimnazjaliści szaleli na parkiecie przy dźwiękach muzyki w blasku dyskotekowych świateł. O poczęstunek zadbali rodzice, którym bardzo serdecznie dziękujemy!
plus
  • Lucja
  • 0 com.
23wt. 2018

ZABAWA CHOINKOWA

23 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez nauczycieli oraz rodziców. Sala gimnastyczna w kolorowej, karnawałowej dekoracji zachęcała do hucznej zabawy. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie

plus
  • Lucja
  • 0 com.
23wt. 2018

LEKCJA DLA RODAKA

Skąd Polacy wzięli się na Syberii? Skąd w Kazachstanie? A skąd na Białorusi, Ukrainie, czy Litwie? Skąd wzięli się tam Polacy, dlaczego nie mogą wrócić, jak żyją obecnie i kiedy wrócą? Kim są repatrianci? Na te i wiele innych pytań

plus
  • Angelika
  • 0 com.
21niedz. 2018

CZYTAJ Z DKE!

Umberto Eco napisał kiedyś: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Zgodnie z tą maksymą chcemy zaszczepić w naszych uczniach miłość do książek. Służą temu między innymi spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego. Odbywają się one raz w miesiącu (w poniedziałki dla

plus
  • Lucja
  • 0 com.
20sob. 2018

GLOBUSY INDUKCYJNE NA LEKCJACH PRZYRODY W KL. VI

Na zajęciach z przyrody w klasie VI w ramach projektu „Zdobywamy kluczowe kompetencje” dużym zainteresowaniem cieszyły się globusy  indukcyjne..
Globusy indukcyjne stanowią kule o czarnej matowej powierzchni, na których z łatwością możemy rysować i pisać kredą, tak jak w przypadku tradycyjnych

plus
  • Angelika
  • 0 com.
19pt. 2018

SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

19 stycznia 2018 roku w naszej szkole, w pięknej zimowej scenerii, odbył się konkurs Kolęd i Pastorałek. Spośród licznych uczestników nagrodzono:
w kategorii klas I-III: Zuzannę Gawłowicz, Aleksandrę Talagę oraz Ingę Świerblewską,
w kategorii klas IV-VI: Aleksandrę Młynarz, Klaudię Buczak oraz Milenę

plus
  • Angelika
  • 0 com.
19pt. 2018

SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

19 stycznia 2018 roku w naszej szkole, w pięknej zimowej scenerii, odbył się konkurs Kolęd i Pastorałek. Pierwsze miejsce wyśpiewała Zuzanna Gąsiorek, drugie Amelia Twardowska oraz trzecie Katarzyna Talaga.
Uczennicom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na gminnym „Konkursie Kolęd i Piosenki

plus
  • Lucja
  • 0 com.
5pt. 2018

MŁODZIEŻ PAMIĘTA

Na zajęciach informatycznych realizowanych w ramach projektu „Zdobywamy kompetencje kluczowe” uczniowie naszej szkoły wykorzystują aparaty fotograficzne i kamery, którymi dokumentują wydarzenia w naszej szkole.
Materiałów zdjęciowych i filmowych powstaje bardzo dużo, bo odkrywanie funkcji kamery i aparatu budzi zainteresowanie. Później powstają

plus
  • Lucja
  • 0 com.
5pt. 2018

CHEMICZNE KALENDARZE

Międzyszkolny Konkurs na Kalendarz Chemiczny pod hasłem „Odkrywamy chemię” zorganizowany dla wszystkich uczniów klas 7 i gimnazjów z Gminy Drwinia został rozstrzygnięty!
Celem konkursu było:
– rozwijanie zainteresowań i wzbogacanie wiadomości uczniów,
– rozbudzanie dociekliwości intelektualnej i poznawczej,
– stworzenie możliwości prezentacji posiadanej wiedzy i

plus
  • Angelika
  • 0 com.
24niedz. 2017

WIGILIJNE SIANKO

24 grudnia 2017 r. harcerze zorganizowali i przeprowadzili  akcję  „Wigilijne Sianko” na rzecz podopiecznych Hospicjum domowego w Bochni.  W czasie niedzielnej kwesty zebrano kwotę 1167,38 zł.
plus
  • Angelika
  • 0 com.
22pt. 2017

MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

W ostatnim dniu zajęć lekcyjnych, przed przerwą świąteczną cała społeczność naszej szkoły spotkała się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień, gdyż gromadzi razem wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły przy wigilijnym stole.
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie

plus
  • Angelika
  • 0 com.
22pt. 2017

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

 
„Przy wigilii”

Podzielić się opłatkiem,
powiedz mi, co to znaczy?
To dobrze życzyć innym
i wszystko przebaczyć.
Przy wigilijnym stole
niech obcy gość zasiędzie.
W twoim rodzinnym kole –
przy opłatku, kolędzie.
(M.Buczkówna)

Wigilia – radosne, niezwykłe wydarzenie, miała miejsce w naszym przedszkolu 22 grudnia 2017 roku. Przedszkolaki, w podniosłym

plus
  • Lucja
  • 0 com.
21czw. 2017

SZOPKI I ANIOŁY

Jak co roku, również i w tym, zorganizowano konkursy związane z Bożym Narodzeniem, czyli konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową oraz konkurs „Przyleciały Anioły…”. Uczniowie przynieśli prace, które wykonali samodzielnie oraz z pomocą swoich rodziców i dziadków. Efekty przedświątecznej twórczości artystycznej w galerii…
Skip to content