WYDARZENIA
SPOTKANIE Z OPŁATKIEM
Okres przygotowań i same Święta Bożego Narodzenia, to najpiękniejszy czas w ciągu roku i ten wyjątkowy dzień „bardzo ciepły, choć grudniowy” – dzień Wigilii.
Tradycyjnie, w naszej szkole zasiedliśmy do wspólnego wigilijnego stołu, Dyrektor, nauczyciele, zaproszeni goście, pracownicy szkoły i uczniowie.
W
BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU
21 grudnia 2017 roku miało miejsce uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Mikluszowicach. Z betlejemskim Światłem Pokoju harcerze udali się również do Urzędu Gminy Drwinia.„W TOBIE JEST ŚWIATŁO”- BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU
17 grudnia 2017 r. harcerze z 77 DH „Zdobywcy” z Mikluszowic po raz dziesiąty udali się do Krakowa po Betlejemskie Światło Pokoju. Jest to piękna inicjatywa kultywowana w Polsce już od 27 lat. Idea Betlejemskiego Światła Pokoju narodziła się w Austrii,
ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ …
Do Świąt Bożego Narodzenia jest już bardzo blisko. Przedszkolaki umilają sobie czas oczekiwania na te piękne, rodzinne chwile, w różny sposób: dekorują sale przedszkolne, tworzą wspaniałe dzieła na konkursy plastyczne, uczą się wierszy, piosenek, kolęd, wykonują ozdoby świąteczne – słowem
CHEMIA NA KOLE PRZYRODNICZYM
Eksperymenty młodych chemików na kole przyrodniczym, które jest realizowane w ramach projektu „Zdobywamy kompetencje kluczowe”. ZDOBYWAMY KOMPETENCJE KLUCZOWEODBLASKOWA SZKOŁA – VI MIEJSCE W MAŁOPOLSCE
13 grudnia 2017 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystej gali podsumowującej VIII Edycję Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Spośród 335 szkół nasza szkoła zajęła VI miejsce w Małopolsce oraz uzyskała tytuł najlepszej odblaskowej szkoły w powiecie bocheńskim. Za zajęcie
CHOINKA UBRANA!!!
Uczniowie kl. III gimnazjum wspólnie ubierali choinkę. Zabawa, śmiech i wspólny cel – „choinka musi być pięknie ubrana”, integrowały najstarszych uczniów szkoły. Ze wspólnie spędzonego czasu miał powstać film, który był montowany na zajęciach informatycznych w ramach projektu „Zdobywamy kompetencje
SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM W GROBLI
7 grudnia 2017 roku odbyła się wycieczka przedszkolaków do Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Niespodzianek towarzyszących wycieczce nie brakowało. Było przedstawienie pt. ” Królowa śniegu” w wykonaniu wspaniałych aktorów, które dzieci obejrzały z wielkim zainteresowaniem oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem,
„A MIKOŁAJ PĘDZI …”
Szósty grudnia 2017 roku, był dniem pełnym wrażeń. Przedszkolaki zostały zaproszone na przedstawienie teatralne, które przygotowali uczniowie świetlicy , pod kierunkiem Pani Lidii Jodłowskiej-Rzucidło. Spektakl nosił tytuł „A Mikołaj pędzi”. Nikogo w nim nie zabrakło…..były Mikołajki, diabełki, aniołki i oczywiście
MIKOŁAJ ISTNIEJE NAPRAWDĘ!
O tym, że św. Mikołaj istnieje naprawdę, przekonali się uczniowie naszej szkoły. Nie zapomniał o żadnym uczniu, a i o nauczycielach pamiętał.KOCHAMY ZWIERZAKI
6 grudnia 2017 roku do naszego przedszkola zawitał bardzo dobrze znany dzieciom Gość. Był nim Pan doktor Mieczysław Damski – lekarz weterynarii. Pan doktor nie tylko spotkał się z dziećmi i ciekawie opowiadał o różnych zwyczajach zwierząt, ich życiu i
PRZEDSZKOLAKI – NAUKOWCY
W naszym przedszkolu, w grupie starszej,realizowane jest przedsięwzięcie edukacyjne, którego celem jest poznanie przez dziecko otaczającego świata w oparciu o ciekawe zabawy badawcze i obserwacje przyrodnicze. Przedszkolaki, pod okiem i zgodnie ze wskazówkami nauczyciela, przeprowadzają proste doświadczenia i zabawy badawcze.
MIKOŁAJ BYŁ WŚRÓD NAS
4 grudnia 2017 roku do naszego przedszkola zawitał długo oczekiwany Gość – Święty Mikołaj. Wizytę Świętego Mikołaja poprzedził występ Teatru „Eden”, który przedstawił spektakl interaktywny „O pastuszku Dawidzie”. Widowisko bardzo podobało się naszym milusińskim – zostało nagrodzone gromkimi brawami. A
DZIEŃ TECHNOLOGII W SZKOLE
Dnia 04.12.2017 w Szkole w Mikluszowicach odbył się Dzień Technologii, czyli Dzień z TELEFONEM, którego na co dzień w szkole nie można używać. Uczniowie brali udział w zabawie, która polegała na odszukiwaniu kodów QR. Kody zawierały wskazówki i informacje, które
PIERWSZE BAŁWANY
30 XI 2017 spadł pierwszy śnieg zapowiadający zimę. Gimnazjaliści z kl. II ochoczo zabrali się do pracy i ulepili aż 5 bałwanów, które miały pilnować podwórka szkolnego. Niestety nikt nie pilnował bałwanków…WARSZTATY Z ROBOTYKI W KIELECKIM PARKU TECHNOLOGICZNYM
30 listopada 2017 r. uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej w ramach projektu „Zdobywamy umiejętności kluczowe” uczestniczyli w warsztatach z robotyki i programowania w Kieleckim Parku Technologicznym. Podczas zajęć dzieci budowały konstrukcje z klocków lego i uczyły się programowania. Wszyscy świetnie
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY
30 listopada to imieniny Andrzeja. Jak nakazuje tradycja, ten dzień w przedszkolu, jest dniem dobrych wróżb i zabaw. W popularne „Andrzejki”, dla naszych milusińskich przygotowane były ciekawe wróżby, zabawy, tańce, kolorowanki, a także słodki poczęstunek. Przedszkolaki mogły też posłuchać ciekawostek
CIASTECZKO Z WRÓŻBĄ
Gimnazjaliści niestety musieli obejść się bez zabawy andrzejkowej, ale lekcje w andrzejkowy dzień umilili sobie ciasteczkami z wróżbami… Chętnych na „ciasteczkową” wróżbę nie brakowało, choć każdy wie, że wróżba sobie, a życie sobie…ANDRZEJKI W KL. I-III
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, miłego spędzenia czasu, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. 28 listopada 2017 roku dzieci z klas młodszych bawiły się na tej imprezie. Za sprawą wróżb andrzejkowych przygotowanych przez wróżbitki z
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada przypada coroczny Dzień Pluszowego Misia. W piątek 24 listopada 2017 roku, do naszego przedszkola zawitały Misie, Misiaczki, Misiunie, troskliwie niesione przez dzieci. Przytulanki cały dzień dzielnie towarzyszyły naszym milusińskim w zabawie, nauce, tańcach i zajęciach. Po dniu pełnym

