WYDARZENIA
Pierwsza pomoc
Jak ważne są umiejętności udzielania pierwszej pomocy, wie każdy z nas. Uczniowie naszej szkoły mogli nauczyć się podstawowych czynności na spotkaniu z Panem Kamilem Kolanowskim, który jest wykwalifikowanym ratownikiem medycznym, zawodowym strażakiem oraz Komendantem OSP w Mikluszowicach. Prowadzi również Młodzieżową
DZIEŃ Z GRAMI PLANSZOWYMI
25 października 2017 r. uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej mieli przyjemność uczestniczyć w fascynującej lekcji z … grami planszowymi. Instruktorzy-pasjonaci, panowie Robert Duda i Łukasz Tkaczyk, promują ten sposób spędzania wolnego czasu. Ma to być alternatywa dla gier komputerowych i
DZIEŃ KRAJOBRAZU
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ogłosiła w Polsce 20 października Dniem Krajobrazu. Wpisanie na stałe do kalendarza Dnia Krajobrazu ma na celu uświadomienie społeczeństwu, jak ważną rolę pełni otaczająca nas przestrzeń, zarówno pod względem przyrodniczym, jak i społecznym, gospodarczym czy kulturowym.
NOŚ ODBLASKI! ŚWIEĆ PRZYKŁADEM! – MARSZ ODBLASKOWY
19 października 2017 r. odbył się Wielki Piknik Odblaskowy połączony z odblaskowym marszem „Noś odblaski! Świeć przykładem!” http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/18934,mikluszowice-odblaskowy-marsz-w-ramach-akcji-nos-odblaski-swiec-przykladem.html#sthash.7xMuAWMC.dpbsPierwsza dyskoteka
19 X 2017 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka, na której gimnazjaliści świetnie się bawili…EDUKACJA MUZEALNA I TEATRALNO-FILMOWA KLAS IV-VI
18 października 2017 r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Wyjazd miał charakter edukacyjny; w tym roku obejmował edukację muzealną
oraz teatralno-filmową.
W Muzeum Narodowym podzieleni na grupy uczniowie wzięli udział w lekcjach muzealnych: „Rycerz i jego zbroja” oraz „Słońcem
ŚWIĘTO SZKOŁY
16 października 1978 roku o godzinie 18.18 z komina nad Kaplicą Sykstyńską uniósł się biały dym. Wkrótce oszołomiony świat poznał nowego następcę Świętego Piotra – Papieża
z dalekiej Polski. Co roku – już od 9 lat – w rocznicę wyboru Karola
Manewry Sportowo-Obronne w Pogwizdowie
14 października 2017 roku 77 DH „Zdobywcy” pod opieką pwd. Lidii Jodłowskiej-Rzucidło udała się na manewry zorganizowane przez Hufiec ZHP Bochnia. Impreza miała charakter podchodów. Patrole poszczególnych drużyn musiały wykazać się m.in. umiejętnością prawidłowego czytania mapy, wiedzą i umiejętnościami indywidualnymi,
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Uśmiechy, życzenia, kwiaty i… rywalizacja miały miejsce w przeddzień Święta Komisji Edukacji Narodowej w szkole w Mikluszowicach.
Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły niespodziankę – turniej „Nauczyciel vs Uczeń”, podczas którego wszyscy świetnie się bawili. W turniejowe
ŻYCZENIA DLA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW PRZEDSZKOLA
14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, dlatego też 13 października 2017 r. dzieci z naszego przedszkola podziękowały Pani Dyrektor, swoim ukochanym Paniom oraz pracownikom obsługi za trud włożony w ich wychowanie. Każda grupa przygotowała krótką część artystyczną
WYCIECZKA DO SANDOMIERZA
W dniach 10-11 października 2017 r. odbyła się dwudniowa wycieczka gimnazjalistów. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Krzemionki, gdzie zwiedzono kopalnię krzemienia z okresu neolitu oraz uzdrowiskowy Nałęczów i urokliwy Kazimierz Dolny. Drugiego dnia Piotrawinę z Sanktuarium św. Stanisława i perłę renesansu
Dyktando Niepodległościowe
10 października dziewięcioro uczniów z klas V i VI przystąpiło do Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. To już piąta edycja, tym razem poświęcona nauce i szkolnictwu II Rzeczpospolitej.
Przypomnijmy, organizatorami Dyktanda są Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze Warto”. Patronat Honorowy
SPOTKANIE Z HIGIENISTKĄ
Niestety ostatnio pogoda nas nie rozpieszcza, każdy marzył o pięknej, złotej, polskiej jesieni a wokół tylko szarobura słota… a co za tym idzie, choróbska. Aby przerwać tę złą passę chorób gdyż zawitały one również w progi naszego przedszkola co widać
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
6 października 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyło się spotkanie uczniów klas I- III z Panią Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.
Podczas spotkania pani policjant opowiedziała uczniom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, m. in. o tym jak bezpiecznie poruszać
O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE – SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ
6 października w progi naszego przedszkola zawitała Pani Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Bochni, która podczas spotkania z dziećmi poruszyła temat bezpieczeństwa na ulicy. Podczas krótkiej pogadanki dzieci chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez ich gościa. Jedno jest pewne
KOT W BUTACH – SPEKTAKL
4 października 2017 r. przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Oratorium św. Kingi w Bochni. Na miejscu dzieci obejrzały spektakl pt. „Kot w butach” w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Treść znanej chyba każdemu
SAMORZĄD UCZNIOWSKI W SZKOLE
W szkole podstawowej wybrano Samorząd Uczniowski. 27 września 2017 r. pani dyrektor przedstawiła wyniki wyborów na apelu. Uczniowie w drodze głosowania wybrali następujących uczniów – przewodniczący szkoły – Małgorzata Kaszowska, zastępca przewodniczącego – Dagmara Dziedzic, skarbnik – Katarzyna Talaga. Opiekunem
Wrzesień’39
29 września 2017 r. samorząd uczniowski został oficjalnie przedstawiony przez Panią Dyrektor. Przewodniczącą została Karolina Data, zastępcą – Szczepan Pająk. W samorządzie znaleźli się: Weronika Przyborowska, Angelika Zdebska i Konrad Porębski. Nowowybrani przedstawiciele SU przedstawili gimnazjalistom swój plan działania.
Spotkanie było
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W piątek 29 września 2017 r. w naszej szkole odbyła się VII Edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z klas 3–7 Szkoły Podstawowej oraz gimnazjaliści. Koordynatorkami akcji były: p. Edyta Mazurek
i p. Barbara Korta. Uczniowie
Wybory do SU
26 września 2017 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w gimnazjum, do którego kandydowało pięcioro uczniów. W wyborach oddano 61 głosów ważnych.
Najwięcej głosów otrzymała Karolina Data, która została przewodniczącą szkoły. Szczepan Pająk został zastępcą. Weronika Przyborowska została skarbnikiem. Członkami samorządu

