WYDARZENIA
Ognisko kl. V
Złota jesień sprzyjała klasowym spotkaniom przy ognisku. Ognisko kl. V…PANI JESIEŃ ZAGOŚCIŁA
22 września, w dniu, gdy nadeszła do nas astronomiczna Jesień dzieci z naszego przedszkola przywitały nadchodzącą porę roku. Niestety tegoroczna Pani Jesień przywędrowała do nas w towarzystwie kropli deszczu oraz „jesiennej szarugi”, liczymy jednak na poprawę aury oraz na iście
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września dzieci uczęszczające do naszego przedszkola utwierdziły się w tym, że bycie przedszkolakiem to ogromna frajda. W tym dniu wszystkie dzieci bez różnic wzrostowych, wagowych lub innych znaków szczególnych obchodziły Dzień Przedszkolaka. Warunek był tylko jeden: MUSISZ BYĆ PRZEDSZKOLAKIEM!
Pomagamy Polakom na Litwie
Już kolejny raz uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły pomagali Polakom mieszkającym na Litwie.
Tym razem zebrano: artykuły szkolne, zabawki, żywność o długim terminie ważności i środki czystości. Nie zawiedliśmy. Znowu zebrano spore ilości potrzebnych materiałów, które zostaną dostarczone Polakom mieszkającym
Sprzątanie świata
„Nie ma śmieci – są surowce” – pod takim hasłem przebiegała w tym roku akcja Sprzątanie Świata.
Celem tegorocznej akcji były: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Warto więc od samego początku uwrażliwiać dzieci na piękno oraz potęgę otaczającego nas świata. Każdy człowiek, nawet ten „najmniejszy” powinien zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nim spoczywa. Nasze przedszkole od
DZIEŃ SPORTU NA ORLIKU
9 września 2017 r. w godz. 11:00 – 15:00 na Orliku w Mikluszowicach odbył się Dzień Sportu przygotowany przez animatora sportu. Słoneczna pogoda sprzyjała rywalizacji dzieci i kibicowaniu rodziców.
Impreza miała na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu. Uczestniczyli w niej rodzice,
WITAJ, SZKOŁO!
Skończyły się wakacje. Przed nami nowy rok szkolny. Chyba niełatwy, zważywszy,
że będzie początkiem wdrażania reformy systemu edukacji. Wracamy do szkoły ośmioklasowej! Czekają nas: nowa formuła egzaminu, nowe lektury, nowe wyzwania i … wciąż wiele niewiadomych.
Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy nietypowo, bo…
Przedszkolaki witają wakacje!
W dniu 23 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, które połączone było z pożegnaniem dzieci odchodzących do szkoły. Na to wydarzenie przybyli licznie Rodzice, aby wspierać, a przede wszystkim podziwiać swoje pociechy na „ostatniej prostej”. Słowem wstępu
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Dziesięć miesięcy nauki za nami! Był to czas wielu wyzwań i ciężkiej pracy, której owoce niektórzy zbierają już dziś, a inni – być może – dopiero w przyszłości. Wszyscy jednak czują potrzebę podziękowania za wytężony rok pracy. Najpierw Bogu –
OGNISKA POŻEGNALNE
W ostatnim tygodniu roku szkolnego klasy IV – VI pożegnały się ze szkołą oraz z wychowawcami przy ognisku (a nawet grillu). Było już bardzo wakacyjnie i bardzo przyjemnie. Zobaczcie sami. Zapraszamy do fotogalerii.Lililand
Tego roku przedszkolaki rozpoczynały wakacje z hukiem, krzykiem i uśmiechem na twarzach. 22 czerwca 2017 r. tuż przed zakończeniem roku przedszkolnego dzieci wraz z wychowawcami oraz grupą rodziców wybrały się do sali zabaw „Lililand” w Brzesku. Głównym celem wycieczki była
Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem
22 czerwca 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje” odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Bochni panem Rafałem Mordarskim aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.
Policjant przygotował prelekcję dotyczącą uświadomienia uczniom o
Pożegnanie absolwentów gimnazjum
„Więc w górę serca, śmiało do gwiazd…”
22 czerwca 2017 r. odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich gimnazjum. Absolwenci przygotowali program artystyczny, w którym w humorystyczny sposób ukazali wszystkim zebranym, jak z ich perspektywy wyglądały lekcje i przerwy w gimnazjum.
Apel podsumowujący pracę w II półroczu
21 czerwca 2017 r. odbył się apel, na którym nauczyciele i Samorząd Uczniowski dokonali podsumowania pracy w roku szkolnym 2016/17. Następnie pani Dyrektor Angelika Świerblewska wręczyła nagrody wszystkim uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym brali udział w konkursach, pracowali na
ROWEREM NAD CZARNY STAW
W ramach Tygodnia Sportu klasa V udała się na wycieczkę rowerową nad Czarny Staw. Uroki Puszczy Niepołomickiej i relaks nad wodą zrekompensowały ból mięśni
po przepedałowaniu sporej liczby kilometrów. A wspólny wypad do lasu odbył się 16 maja 2017 r. z
Przedstawienia Teatru „Maska”
14 czerwca 2017 roku w naszej szkole wszyscy uczniowie w ramach realizacji programu „Alkohol droga donikąd” wzięli udział w przedstawieniu profilaktycznym teatru „Maska”.
Uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas IV-VI oglądnęli przedstawienie pt. „Niwelator problemów”. Spektakl ten jest ukierunkowany na problem picia alkoholu
Barwny świat motyli
Do barwnego świata motyli udali się uczniowie, którzy w mijającym roku szkolnym odnieśli sukcesy w Turnieju BRD oraz pomagali przy jego organizacji. Zachwycające okazy i niesamowite historie związane z motylami zainteresowały wszystkich uczestników wycieczki. Po spotkaniu z motylami wszyscy udali

