WYDARZENIA
Dzień Mamy u maluszków
Codzienność w oddziale przedszkolnym w Mikluszowicach jest bardzo dynamiczna. Innymi słowy można stwierdzić, że oprócz tych zwykłych, wydawałoby się szarych zajęć, coraz częściej pojawiają się wydarzenia szczególne. Jeśli do takowych zaliczyć można np. recytowanie poezji, śpiew itp. to bez wątpienia
Dzień Matki w grupie starszej
26 maja, jeden z najpiękniejszych dni w roku – Dzień Matki. Zaczęto go uroczyście obchodzić w 1910 roku w USA. W Polsce po raz pierwszy obchodzono ten wspaniały dzień w 1923 roku w Krakowie. Dzień ten ustalono po to, aby
Czerwony Kapturek dla podopiecznych DPS w Bochni
W dniu 19 maja 2017 roku dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawcami odwiedziły rówieśników z Niepublicznego Przedszkola „Pawełki” prowadzonego przez Siostry Służebniczki przy kościele św. Pawła Apostoła. Przedszkolaki zostały bardzo serdecznie przyjęte przez tamtejsze dzieci, Siostry pracujące oraz wychowawcę.
XXI Przegląd Teatrów Przedszkolnych
19 maja 2017 roku przedszkolaki z grupy starszej, wzięły udział w XXI Przeglądzie Teatrów Przedszkolnych, zorganizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni. Już od samego rana mali aktorzy przygotowywali się do występu. Aby nabrać sił, dzieci zjadły pyszne
Urodziny JPII
18 maja gimnazjaliści nie zapomnieli o urodzinach patrona szkoły – Jana Pawła II. Złożyli kwiaty i zapalili symboliczną świeczkę przy pomniku Ojca Świętego, który od 2008 r. patronuje szkole.Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Już kolejny raz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 18 maja 2017 r. na Miasteczku Ruchu Drogowego zorganizowano cykl zabaw, gier i konkursów związanych z funduszami europejskimi i bezpieczeństwem. W ramach Dni Otwartych KPP w Bochni zorganizowała
Przedszkolaki na IV edycji DOFE
18 maja 2017 r. na Miasteczku Ruchu Drogowego odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich przybyłych gości. Po krótkim wstępie, uczniowie Szkoły Muzycznej z Mikluszowic odegrali kilka utworów, aby wprawić wszystkich w iście „imprezowy” nastrój.
Są w finale!
Dwa zespoły w naszej szkole rozpoczęły przygodę z Akademią Kodowania! W pierwszym etapie wymyślili i opisali scenariusze stworzenia robota. Scenariusze spodobały się konkursowemu jury na tyle, że oba zespoły z naszej szkoły zakwalifikowały się do finału konkursu. Do dyspozycji mają
IV Gminny Przegląd Recytatorski „Święty Jan Paweł II w poezji dziecięcej”
Nie trzeba nikogo przekonywać, że Ojciec Święty – Jan Paweł II był papieżem wszystkich dzieci. Kochał dzieci już jako ksiądz i nawet wybór na Biskupa Rzymu niczego nie zmienił. Taki był i takim pozostanie na zawsze w naszych sercach i
Wycieczka do Sandomierza i Kazimierza Dolnego
W dniach 15- 16 maja uczniowie klas IV-VI udali się na wycieczkę szlakiem króla Kazimierza Wielkiego. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Sandomierz: oglądaliśmy zabytki miasta i poznaliśmy ich historię, przeszliśmy Podziemną Trasą Turystyczną, spacerowaliśmy Wąwozem Królowej Jadwigi. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie kopalni
Wycieczka do ZOO i Ogrodu Doświadczeń
11 maja 2017 r. klasa: I, II, III pojechała na wycieczkę do Krakowa. Celem naszej wyprawy był Ogród Doświadczeń Fizycznych, gdzie dzieci zobaczyły urządzenia, dzięki którym dowiedziały się jak działają podstawowe prawa fizyki. Uczniowie klasy II i III wzięły udział
Kolejne sukcesy w BRD!
Dwa dni zmagań eliminacji wojewódzkich w ramach XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na Miasteczku w Mikluszowicach pod Honorowym Patronatem Pana Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego już za nami. Zmagania uczniów 20 szkół podstawowych i 23 szkół gimnazjalnych
Majówka z Pieśnią Patriotyczną- konkurs wokalny
10 maja w Grobli uczennice naszej szkoły wzięły udział w „Majówce z Pieśnią Patriotyczną”, konkursie, którego celem było przywołanie pięknych polskich pieśni i piosenek patriotycznych oraz zaprezentowanie talentów wokalnych ze szkół całej gminy. Gratulujemy Oli Młynarz, która zdobyła I miejsce
Pola Nadziei
W tegorocznej kampanii Pola Nadziei wolontariusze z naszej szkoły uzbierali kwotę: 1780 zł 35 gr oraz 2,5 euro i 5 koron czeskich, którą przekazali dla podopiecznych hospicjum w Bochni. Jesienią uczniowie ze świetlicy szkolnej posadzili cebulki żonkili na przyszkolnym Polu
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
5 maja br. uczniowie klas IV- VI wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim.
Tym razem był on poświęcony wierszom Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. To prawdziwi czarodzieje słowa i poeci dziecięcej radości. Któż nie zna takich wierszy jak: Kłamczucha, Zosia Samosia,
GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW
4 maja 2017 roku w Mikluszowicach odbył się gminny turniej piłki nożnej. Wystartowały w nim trzy drużyny reprezentujące gimnazja z Grobli, Drwini i Mikluszowic. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym” i trwały 2×12 min.
Końcowa tabela:
1 miejsce – Mikluszowice
2 miejsce – Grobla
3 miejsce – Drwinia
Naszą
Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt
4 maja 2017 r. rozegrano Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt z gimnazjum. Jego głównym założeniem było propagowanie piłki nożnej jako doskonałej formy spędzania czasu wolnego oraz dobrej zabawy. Obydwa cele zostały spełnione w 100%. Do sportowej zabawy przystąpiły trzy zespoły
Powiewa flaga
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.
Czesław Janczarski
Na kilka dni przed uroczystościami 1, 2 i 3 maja dzieci z naszego przedszkola uczciły swoje
Wystąpili na scenie z „Czerwonym Kapturkiem”
28 kwietnia 2017 r. dzieci z grupy młodszej wzięły udział w III Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych. Swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne pokazywały dzieci ze wszystkich przedszkoli w obrębie Gminy Drwinia.
Pomimo, że dzieciaczki z Mikluszowic występowały dopiero jako przedostatni (co
Akcja BIAŁO-CZERWONI
Już drugi raz w naszym gimnazjum zorganizowaliśmy akcję BIAŁO-CZERWONI. Każdy gimnazjalista otrzymał flagę Polski. Tym razem do akcji włączono również uczniów kl. VI szkoły podstawowej. Flagi rozdała podczas apeli Pani Dyrektor.
Celem akcji jest rozpropagowanie zwyczaju wieszania flagi państwowej w święta narodowe.

