WYDARZENIA

plus
  • Lucja
  • 0 com.
28pt. 2017

226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

W celu przypomnienia okoliczności uchwalenia Konstytucji z 1791 r. uczniowie klasy V –
pod kierunkiem wychowawczyni – przygotowali krótki program artystyczny. Właściwie była to lekcja historii poprowadzona przez piątoklasistów, którzy m.in. nakreślili trudną sytuację Rzeczypospolitej, zmiany wprowadzone na mocy konstytucji majowej

plus
  • Lucja
  • 0 com.
28pt. 2017

Majówka w gimnazjum

Apel z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Fotogaleria…
plus
  • Lucja
  • 0 com.
28pt. 2017

Spotkanie z dietetykiem

Fotogaleria…
plus
  • Lucja
  • 0 com.
27czw. 2017

Śladami Jana Pawła II – wycieczka do Krakowa

27 maja 2017 r. odbyła się wycieczka gimnazjalistów „Śladami Jana Pawła II” do Krakowa.
Pierwszym punktem wyjazdu była Katedra na Wawelu, którą uczniowie zwiedzili bardzo dokładnie podziwiając kunszt mistrzów tworzących tam przez wieki oraz zapoznając się z bogatą historią. Gimnazjaliści zwiedzili

plus
  • Angelika
  • 0 com.
27czw. 2017

LET’S SPEAK ENGLISH

27 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie z języka angielskiego „Let’s speak English”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Świniarach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Julia Pająk, Katarzyna Talaga, Bartosz Sieczka, Kacper Smoleń oraz

plus
  • Lucja
  • 0 com.
26śr. 2017

Powiatowe zmagania BRD

26 kwietnia 2017 r. odbył się XL Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego  w ZSP w Mikluszowicach – eliminacje powiatowe, nad którymi Honorowy Patronat objęli: Starosta Bocheński Pan Ludwik Węgrzyn i Wójt Gminy Drwinia Pana Jan Pająk. Zawodnikom towarzyszyli zaproszeni goście:

plus
  • Lucja
  • 0 com.
24pon. 2017

Święto Ziemi w gimnazjum

24 kwietna 2017 r. uczniowie klasy II wraz z p. Danutą Mardyłą przygotowali apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. który globalnie jest obchodzony od 1990 r., w tym roku pod hasłem „W kierunku natury”. W teleekspresowym skrócie promowane były postawy

plus
  • Angelika
  • 0 com.
21pt. 2017

Teatrzyk w przedszkolu

21 kwietnia 2017 r. po raz kolejny nasze przedszkole odwiedził Teatr Eden  z przedstawieniem pt. „Przypowieść o Talentach”. Przypowieść ta opowiada o bogatym Królu, który rozdał swoje bogactwo (talenty), gdyż musiał udać się w daleką podróż. Król dokonał sprawiedliwego podziału

plus
  • Angelika
  • 0 com.
12śr. 2017

Wielkanoc

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich, upamiętniających śmierć oraz zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Pomimo tego, że przez 40 dni trwaliśmy w zadumie nad życiem oraz bolesną śmiercią naszego Pana to teraz nadchodzi  czas radości i nadziei, którą przynosi nam sam

plus
  • Angelika
  • 0 com.
12śr. 2017

Wielki Post – Czas dla Boga

7 kwietnia 2017 r.  uczniowie gimnazjum wraz z panią Kingą Szewczyk przygotowali apel z okazji zbliżającej się Wielkanocy. W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem „Wielki Post – czas dla Boga”. Fragmenty pisma świętego zmuszające do zadumy wzbogacała prezentacja

plus
  • Lucja
  • 0 com.
8sob. 2017

Polacy na Litwie dziękują

W marcu organizowaliśmy akcję zbiórki darów dla Polaków mieszkających na Litwie. Żywność i rzeczy, które udało się zebrać w naszej szkole trafiły już do potrzebujących, a to wszystko dzięki Panu Stanisławowi Dęboszowi z Bochni. Dzięki niemu otrzymaliśmy od Polaków życzenia

plus
  • Lucja
  • 0 com.
8sob. 2017

Gabrysia z czwartym wynikiem w finale wojewódzkim

Gabrysia Fiołek z kl. IV w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” uzyskała czwarty wynik w województwie w swojej kategorii wiekowej.
Finał wojewódzki odbył się 8 kwietnia 2017 r. w Wieliczce. Gabrysi zabrakło niewiele, by znaleźć się w najlepszej trójce.

plus
  • Lucja
  • 0 com.
7pt. 2017

Tradycje Wielkanocne

W dniu 07.04.2017 dzieci z klas I-III pod opieką swoich wychowawców  zaprezentowały program artystyczny z okazji zbliżających się  Świąt Wielkanocnych .
W przedstawieniu opowiedziały o tradycjach i obrzędach wielkanocnych, takich jak: malowanie jaj w Wielkim Tygodniu, święcenie pokarmów, oblewanie wodą w

plus
  • Lucja
  • 0 com.
7pt. 2017

10 powodów, dla których warto chronić swoje dane osobowe

W ramach programu GIODO „Twoje dane, Twoja sprawa” w naszej szkole zorganizowano konkurs na prezentację nt. „10 powodów, dla których warto chronić swoje dane osobowe”.
Wśród zgłoszonych prac najwyżej zostały ocenione prezentacje: Jędrzeja Czubka (I miejsce), Karoliny Mikler (II miejsce), Aleksandry

plus
  • Lucja
  • 0 com.
7pt. 2017

Kartka dla Chorego

Uczniowie naszej szkoły pamiętają o chorych i cierpiących. Wielkanocne kartki z życzeniami od uczniów i nauczycieli naszej szkoły zostały przekazane do hospicjum bocheńskiego i trafią do podopiecznych tegoż hospicjum. Przekazaliśmy kartki pamiętając o chorych, by „wywołać uśmiech na ich twarzach

plus
  • Lucja
  • 0 com.
6czw. 2017

BRD – najlepsi w gminie

W Gminnym Turnieju BRD I miejsce zdobyli uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Przed zwycięskimi drużynami finał powiatowy, który odbędzie się w naszej szkole 26 kwietnia 2017 r. Gratulujemy i trzymamy kciuki! Fotogaleria…
plus
  • Lucja
  • 0 com.
5śr. 2017

Harcerze na szlaku

5 kwietnia 2017 roku harcerze wyruszyli na szlak papieski wędrując  Doliną Chochołowską. W ten sposób uczciliśmy pamięć o patronie naszej szkoły. Św. Jan Paweł II kochał góry i sam wielokrotnie przemierzał górskie szlaki. Idąc śladami naszego patrona wyruszyliśmy do Doliny

plus
  • Angelika
  • 0 com.
4wt. 2017

Bieg po zdrowie

Uczniowie klasy IV realizują program edukacji antynikotynowej pt. „ Bieg po zdrowie”. Głównym celem programu jest zapobieganie paleniu papierosów wśród uczestników zajęć, zarówno obecnie, jak i w przyszłości, w ich dalszym życiu. Celem jest także ukazanie życia wolnego od uzależnienia

plus
  • Angelika
  • 0 com.
2niedz. 2017

Pamięć o Janie Pawle II wciąż żywa

Krótką lekcją wspomnień oddaliśmy hołd św. Janowi Pawłowi II. 2 kwietnia mija już 12 rocznica śmierci naszego Patrona. Uczniowie klas trzecich przypomnieli traumatyczne wydarzenia z 2005 roku, odczytali kilka refleksji naszych najbliższych, rodziców, dziadków, koleżanek, kolegów o pontyfikacie Jana Pawła

plus
  • Angelika
  • 0 com.
2niedz. 2017

Pamięć o Janie Pawle II wciąż żywa – rocznica śmierci Patrona szkoły

Krótką lekcją wspomnień oddaliśmy hołd św. Janowi Pawłowi II. 2 kwietnia mija już 12 rocznica śmierci naszego Patrona. Uczniowie klas trzecich przypomnieli traumatyczne wydarzenia z 2005 roku, odczytali kilka refleksji naszych najbliższych, rodziców, dziadków, koleżanek, kolegów o pontyfikacie Jana Pawła

Skip to content