WYDARZENIA
Dzień Światowego Misia
Każdy z nas miał w dzieciństwie, swojego ulubionego misia. Dla większości dzieci miś to największy „skarb” bez którego nie mogą zasnąć, a także ulubiona przytulanka, która koi każdą łzę – przy której każdy maluch czuje się bezpiecznie. Nie bez powodu
Gratulacje dla Karola!
Niewiele osób z naszej szkoły wie, że w kl. IIIa mamy Mistrza Judo. Karol Kowalski, bo o nim mowa, jest bardzo skromny i o swoich sukcesach mówi niewiele. Ostatnio stanął na najwyższym podium będąc zawodnikiem zwycięskiej drużyny z MOSiR Bochnia
Andrzejki 2016
Młodzież znakomicie bawiła się na dyskotece. Wybrano królewską parę parkietu. Pierwszymi tancerzami zostali Ola Szal i Konrad Ziółko. Łakocie andrzejkowe przygotowały: Zosia Aksamit, Zuzia Gąsiorek i Kasia Kozak. Szkoda, że impreza trwała tylko trzy godziny.Pluszaki w szkole
Światowy Dzień Misia przypadający na 25 listopada, obchodzili najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W tym dniu każdy uczeń z klas I – III mógł przynieść w tornistrze (oprócz książek i zeszytów) swojego ulubionego pluszaka. Najmłodsi nie zapomnieli o swoich przytulankach, które
Przedszkolaki znają „997”
23 listopada 2016 r. dzieci z naszego przedszkola wraz ze swymi Paniami udały się na przedstawienie, które miało za zadanie przypomnieć im znaną już do tej pory tematykę bezpieczeństwa.
Oczywiście takiej wiedzy nigdy za wiele, dlatego ochoczo odpowiedzieliśmy na zaproszenie Pani
Uczniowie przedszkolakom o bezpieczeństwie
23 listopada 2016 r. przedszkolaki oglądnęły ciekawy i bardzo wartościowy występ dotyczący bezpieczeństwa, który przygotowali ich starsi koledzy pod okiem Pani Lidii Jodłowskiej-Rzucidło w czasie zajęć świetlicowych.Przygoda z Tymbarkiem
19 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach powiatowych „Z PODWÓRKA O PUCHAR TYMBARKU”. Rozgrywki były prowadzone systemem „każdy z każdym”.
W naszej drużynie wystąpiło 10 świetnie zapowiadających się zawodników: Franciszek Mazurek, Rafał Gawłowicz, Mateusz Pasiut, Bartosz Pradel, Mikołaj
Spotkanie z wielką kulturą
Młodzież naszego gimnazjum spędziła uroczy wieczór w Teatrze STU, oglądając „Zemstę” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Podziwiano wspaniałe kreacje aktorskie Dariusza Gnatowskiego, Łukasza Rybarskiego, Beaty Rybotyckiej. Spektakl dostarczył wielu artystycznych wrażeń.
Uczniowie już wiedzą, że czas wykorzystany na spotkanie ze sztuką, nigdy
VI miejsce w Finale Wojewódzkim Halowej Piłki Nożnej Chłopców
VI miejsce w Finale Wojewódzkim Halowej Piłki Nożnej Chłopców w Myślenicach. Skład drużyny: Buczak Przemysław, Burek Dawid, Data Krystian, Domagała Karol, Józefat Damian, Kowalski Karol, Olipra Mateusz, Pasiut Jakub, Smoleń Jakub,Wilczek Mikołaj. Opiekun: p.Kinga Capik MajcherZ WIZYTĄ NA WAWELU
18 listopada 2016 r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce na Wawel. Fotogaleria…CZWARTOKLASIŚCI WSTĘPUJĄ DO DKE!
18 listopada 2016 r. sześcioro uczniów klasy IV wstąpiło w szeregi DKE. Są to: Gabrysia Fiołek, Marlena Gawłowicz, Mikołaj Lis, Maja Maziarka, Oliwia Pałkowska i Milena Rzucidło. Nowi członkowie DKE otrzymali okolicznościowe zakładki oraz magnesy z logo
„Ja czytam”.
Tekstem, który zainaugurował
Malowali bombki choinkowe
W dniu 15.11.2016 r. dzieci z obu grup wraz ze swoimi rodzicami oraz Paniami z przedszkola wybrały się na wycieczkę do Fabryki Baniek „ARMAR” oraz Kina Cinema City Bonarka w Krakowie. Pomimo delikatnego mrozu, który od rana szczypał wszystkich w
LEKCJA Z PANEM SIENKIEWICZEM
15 listopada 2016 r., w setną rocznicę śmierci autora „Trylogii”, klasy IV –VI (każda z osobna) wzięły udział w „Lekcji z Panem Sienkiewiczem”. Najpierw uczniowie obejrzeli krótki film na temat życia i twórczości bohatera dnia. Potem mogli sprawdzić swą pamięć
i
11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości
Gminne obchody Święta Niepodległości pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Drwinia odbyły się 11 listopada 2016 r. w Mikluszowicach. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., którą odprawił ks. Prałat Józef Piech w kościele w Mikluszowicach, w której uczestniczyły poczty sztandarowe szkół. Przed
98. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada br. uroczyście obchodziliśmy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia wiele się działo w naszej szkole.
Najpierw uczniowie klasy V pod kierunkiem wychowawcy Pani Marty Panek przedstawili program artystyczny pt. „Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!” Przez scenę
Jesteśmy Polką i Polakiem – akademia z okazji Święta Niepodległości
W przeddzień 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości (10.11.2016 r. ) obchodziliśmy wspólnie wraz z uczniami Szkoły w Mikluszowicach wyżej wspomniane święto. W tym dniu tematyka zajęć związana była właśnie z tym wydarzeniem oraz naszą Ojczyzną. Dzieci miały możliwość poznać symbole narodowe,
„Wstań, Polsko moja”
10 listopada 2016 r. młodzież gimnazjalna uczestniczyła w uroczystej akademii z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uczniowie klasy III a gimnazjum pod kierunkiem pani Doroty Czarneckiej w montażu słowno-muzycznym „Wstań, Polsko moja” w przystępny i obrazowy sposób przypominali najważniejsze
Finał Wojewódzki przed Gimnazjalistami
8.11.2016 r. w Krzeszowicach drużyna z Gimnazjum w Mikluszowicach brała udział w Półfinałach Wojewódzkich Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej chłopców. Zawody przeprowadzono systemem „każdy z każdym” co pozwoliło na sprawiedliwy przebieg rywalizacji. Stawką spotkania było wywalczenie awansu do

