WYDARZENIA
Święto KEN w przedszkolu
14 października 2016 roku świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Był to niezwykły dzień, gdyż dzieci poprzez wiersze, śpiewy oraz taniec pragnęły wyrazić płynącą prosto z serca wdzięczność wychowawcom oraz całemu personelowi przedszkola za ich miłość, opiekę oraz trud
Święto Komisji Edukacji Narodowej
Wdzięczni za trud…
Samorząd Uczniowski 13.10.2016 r. złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Na szkolnej scenie zaprezentował się kabaret „Trio”. W programie TVN – Fakty dziennikarz Wiktor G. przekazał (w sposób humorystyczny) „ wiadomości” z pokoju nauczycielskiego, korytarzy szkolnych, szatni i
Jedz owoce i warzywa to na zdrowie dobrze wpływa
11 października 2016 roku nasze przedszkole odwiedziła Pani higienistka, która opowiadała dzieciom o konieczności spożywania warzyw i owoców oraz uprawiania sportów. Poza bardzo ciekawymi rzeczami o których mówiła Pani Basia, dzieci miały możliwość pozgadywać zagadki. W ich rozwiązaniu miał pomóc
Wyprawa na daniele
Maluszki wspólnie ze swoimi Paniami udały się na spacer w poszukiwaniu skarbów jesieni. Główną atrakcją spaceru były daniele u Księdza Proboszcza.Warzywno-owocowy zawrót głowy
Warzywno-owocowy zawrót głowy u maluszków. Dzieci smakowały oraz tworzyły piękne kompozycje owocowo-warzywne. Podziwiać możecie w galerii.WYJAZD DO BOCHNI
3 października br. kl. 4 – 6 uczestniczyły w spektaklu przygotowanym przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Na scenie bocheńskiego Oratorium uczniowie obejrzeli adaptację Mikołajka Rene Goscinnego, cyklu najchętniej czytanych książek literatury dziecięcej ostatnich czasów.
Tytułowy bohater to sympatyczny, pogodny i
VI edycja Światowych Dni Tabliczki Mnożenia
30 września 2016r. w naszej szkole odbyła się VI edycja Światowych Dni Tabliczki Mnożenia. Uczestniczyli w niej uczniowie klas: 3, 4, 5 i 6.Koordynatorem akcji była p. Edyta Mazurek.
ŚDTM odbywają się każdego roku w ostatni piątek miesiąca września. W wydarzeniu
Calineczka
30 września 2016 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Oratorium Świętej Kingi w Bochni na spektakl pt. „Calineczka”. Przedstawienie okazało się strzałem w dziesiątkę – wiele wesołych piosenek oraz rymowanek porywało dzieci do wspólnej zabawy przeplatając
Zwiedzanie kościoła
3o września uczniowie kl. 3b zwiedzili kościół w Mikluszowicach, który jest ich kościołem parafialnym. Jednak nigdy wcześniej nie mieli możliwości zobaczenia szczegółów architektonicznych oraz ciekawostek, niejednokrotnie ukrytych w zakamarkach świątyni. Gimnazjaliści z dużym zainteresowaniem przyglądali się Świętym składającym pokłon Matce
Mamy samorząd!
Wybory do samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej za nami! Oto nowy samorząd: Przewodniczący szkoły: Julia Pająk Zastępca: Wiktoria Siudak Skarbnik: Aleksandra Rzucidło Sekretarz: Katarzyna Talaga Opiekun SU: Lidia jodłowska-RzucidłoSzóstoklasiści na grillu
27 września odbyło się spotkanie integracyjne klasy VI . Był suto zastawiony stół: sałatka pokrojona przez Sandrę i Kasię, wiejski chlebuś, ciasto słodzone stewią, piszinger z nutellą, a nawet zupa z pokrzywą….pycha! no i oczywiście kiełbaska z grilla. Między pałaszowaniem
Wybory do SU
26 września 2016 r. w gimnazjum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.Jesienny bal
22 września tego roku był bardzo wyjątkowy ponieważ w tym dniu uroczyście świętowaliśmy rozpoczęcie astronomicznej jesieni, ale także wydarzenie to połączone zostało ze świętem każdego przedszkolaka, czyli Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka, który przypada na 20 września.
Czas upływał bardzo szybko na wspaniałej
Bezpieczny przedszkolak-spotkanie z policjantem
19 września 2016 r. miało miejsce w naszym przedszkolu bardzo ważne wydarzenie. Tego dnia dzieci obu grup odwiedziła Pani Policjantka, która opowiadała wiele ciekawych rzeczy na temat bezpieczeństwa na drodze. Dzieci przypomniały sobie jak należy prawidłowo i „bezpiecznie”przechodzić przez jezdnię
Sprzątanie świata
Jak co roku tak i w tym nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”.
16 września dzieci z naszego przedszkola pod opieką Pań sprzątało najbliższą okolicę – teren wokół przedszkola oraz szkoły. Dzieci zostały odpowiednio przygotowane do tego przedsięwzięcia.
Posprzątali część świata!
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum od lat biorą udział w światowej akcji „Sprzątanie Świata”. Tak było i w tym roku. Uczniowie z nauczycielami zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci ruszyli, by pozbierać śmieci znajdujące się w okolicy. Wszyscy przyznali,
Sprzątanie Świata
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum od lat biorą udział w światowej akcji „Sprzątanie Świata”. Tak było i w tym roku. Uczniowie z nauczycielami zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci ruszyli, by pozbierać śmieci znajdujące się w okolicy. Wszyscy przyznali,
Ognisko klasy IIIa
14 września, jak co roku, klasa IIIa przywitała nowy rok szkolny, spotykając się na ognisku. Tradycyjnie odbyło się ono u kolegi z klasy – Konrada. Uczniom sprzyjała ciągle jeszcze letnia pogoda. Najpierw było więc pieczenie kiełbasek, a następnie spacer po
Zwalniam przed szkołą
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mikluszowicach po raz kolejny przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Akcja ta daje możliwość wykazania, że nasza szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze

