WYDARZENIA

plus
  • Lucja
  • 0 com.
1czw. 2016

Gimnazjaliści rozpoczęli naukę!

Beztroskie wakacje skończyły się wraz z ostatnim dniem sierpnia. Uczniowie inaugurowali rok szkolny 2016/2017 Mszą św. w kościele parafialnym w Mikluszowicach, którą koncelebrowali: ks. Prałat Józef Piech i ks. Rafał Płaczek. 1 września 2016 r. dyrekcje szkół, nauczyciele, uczniowie wraz

plus
  • Lucja
  • 0 com.
1czw. 2016

Rok 2016/2017 rozpoczęty!

Beztroskie wakacje skończyły się wraz z ostatnim dniem sierpnia. Uczniowie inaugurowali rok szkolny 2016/2017 Mszą św. w kościele parafialnym w Mikluszowicach, którą koncelebrowali: ks. Prałat Józef Piech i ks. Rafał Płaczek. 1 września 2016 r. dyrekcje szkół, nauczyciele, uczniowie wraz

plus
  • Lucja
  • 0 com.
29pt. 2016

ŚDM – gościmy w szkole pielgrzymów z Hiszpanii

Ostatni tydzień lipca 2016 r. jest dla całej Polski, na czele z Krakowem, czasem licznych wydarzeń zorganizowanych w ramach Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieża Franciszka w naszym kraju.
W ramach ŚDM do parafii Mikluszowice przybyli Hiszpanie, którzy są goszczeni w polskich

plus
  • Angelika
  • 0 com.
24pt. 2016

Witajcie wakacje

24 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w przedszkolu. Tego dnia najmłodsze przedszkolaki pożegnały swoje koleżanki i kolegów z grupy starszej, którzy już 1 września rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o wakacjach.

plus
  • Lucja
  • 0 com.
24pt. 2016

Czas na wakacje

Dziesięć miesięcy temu witaliśmy rok szkolny 2015/2016. 24 czerwca 2016 r. przyszedł czas, by go zakończyć. Uroczystość rozpoczęła Msza św. z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców i pocztów sztandarowych, która odbyła się pod przewodnictwem ks. Prałata Józefa Piecha w kościele w

plus
  • Lucja
  • 0 com.
24pt. 2016

Koniec roku szkolnego 2015/2016

Dziesięć miesięcy temu witaliśmy rok szkolny 2015/2016. 24 czerwca 2016 r. przyszedł czas, by go zakończyć. Uroczystość rozpoczęła Msza św. z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców i pocztów sztandarowych, która odbyła się pod przewodnictwem ks. Prałata Józefa Piecha w kościele w

plus
  • Lucja
  • 0 com.
23czw. 2016

Motyle odlatują… – podsumowanie w gimnazjum

23 czerwca 2016 r. gimnazjaliści i nauczyciele dokonali podsumowania pracy za rok szkolny 2015/2016. Każdy, kto sumiennie pracował na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego, mógł spodziewać się nagrody. Najwięcej nagród otrzymali oczywiście uczniowie klas trzecich, którzy w szkole spędzili

plus
  • Lucja
  • 0 com.
22śr. 2016

Podsumowanie roku szkolnego 2015/2016

22 czerwca uczniowie i nauczyciele dokonali podsumowania pracy za cały rok szkolny 2015/2016. W tym dniu Pani Dyrektor Angelika Świerblewska rozdała nagrody najbardziej aktywnym uczniom, laureatom konkursów, uczniom z najwyższą frekwencją oraz wzorowym pocztom sztandarowym. Grono nagrodzonych było bardzo szerokie,

plus
  • Lucja
  • 0 com.
22śr. 2016

Ognisko pierwszaków

Uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią – Panią Ewą Zduleczną tuż przed zakończeniem roku szkolnego, udali się na ognisko do swojego kolegi Konrada.
Dzień spędzili na wspólnej zabawie – grze w piłkę, zjeżdżalni, trampolinie i radosnych śpiewach i rozmowach. Tymczasem

plus
  • Lucja
  • 0 com.
21wt. 2016

OGNISKO KLASY CZWARTEJ

21 czerwca klasa czwarta zorganizowała ostatnie w tym roku szkolnym ognisko. Było ono zwieńczeniem dziesięciu miesięcy wytężonej pracy a zarazem pożegnaniem na dwa miesiące z  koleżankami, kolegami, wychowawczynią i szkołą.
plus
  • Angelika
  • 0 com.
21wt. 2016

Finaliści projektu ekologicznego „Czysta Małopolska”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w roku szkolnym 2015/2016 uczestniczyli w III edycji projektu ekologicznego „Czysta Małopolska” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W ramach konkursu na folder informacyjny ukazujący działania ekologiczne realizowane w naszej szkole uczniowie uzyskali tytuł finalisty. Opiekunem  i

plus
  • Lucja
  • 0 com.
20pon. 2016

Ania, Klaudia, Roksana, Kacper i Justyna laureatami!

Że warto pracować i rozwijać swój talent oraz wiedzę historyczną przekonali się uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikluszowicach, którzy stanowili liczną grupę laureatów XII Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego zorganizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w

plus
  • Angelika
  • 0 com.
15śr. 2016

Wycieczka do Gniezna

W dniach 13-14 czerwca 2016 r.  uczniowie gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Wielkopolski. W 1050 rocznicę chrztu Polski odwiedzili historyczne miejsca w Poznaniu, Gnieźnie i Biskupinie. Pierwszego dnia zwiedzili Ostrów Tumski –  najstarszą, zabytkową część Poznania (Psałterię, Kościół NMP,

plus
  • Lucja
  • 0 com.
14wt. 2016

Gratulacje dla Oli Szal!

14 czerwca 2016 r. została podsumowana VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989” zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie i Fundację Armii Krajowej w Londynie. Udział w niej wzięli finaliści etapu wojewódzkiego

plus
  • Lucja
  • 0 com.
10pt. 2016

Warto marzyć!

O tym, że warto marzyć przekonali się: Karol Kowalski, Jakub Półtorak i Konrad Ziółko, którzy pod okiem Pani Kingi Capik-Majcher przygotowywali się przez cały rok do Turnieju BRD. Zwyciężyli etap gminny, zajęli drugie miejsce w etapie powiatowym i wygrali w

plus
  • Lucja
  • 0 com.
8śr. 2016

Wrócili z pucharem!

Drużyna gimnazjalistów z Mikluszowic wygrała Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i tym samym reprezentowała Małopolskę w finale ogólnopolskim, który rozgrywał się od 6 do 9 czerwca 2016 r. w Krośnicy, Izbicku i Opolu.
Relacja…
Dzień 1 – „Od króla Piasta

plus
  • Lucja
  • 0 com.
5niedz. 2016

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny zaliczamy do udanych! Fantastyczna zabawa, przebojowe występy, dużo emocji, medalowe zmagania, fantastyczne atrakcje, konkursy z nagrodami, loteria bez losów pustych, smaczne kiełbaski, wspaniałe lody, hojni sponsorzy, uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców…
Sponsorzy Pikniku Rodzinnego:
1. Firma Plastbud
2. Ranczo Pony

plus
  • Lucja
  • 0 com.
5niedz. 2016

WSPIERAMY FILIPKA!

„Powinno się być dobrym jak chleb.
Powinno się być jak chleb,
który dla wszystkich leży na stole,
z którego każdy może kęs dla siebie ukroić
i nakarmić się, jeśli jest głodny”.
Podczas czerwcowego Pikniku Rodzinnego uczniowie klasy czwartej jeszcze raz zaprezentowali – tym razem szerszej

plus
  • Lucja
  • 0 com.
1śr. 2016

Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka upłynął gimnazjalistom pod znakiem podsumowania projektów edukacyjnych i sportu, na który wszyscy czekali.
Na Orliku rozegrano szereg meczów towarzyskich, które zorganizowała p. Marta Piwowarczyk, a na najbardziej aktywnych sportowców czekały lody ufundowane przez Panią Dyrektor Angelikę Świerblewską.
Każdy gimnazjalista otrzymał

plus
  • Lucja
  • 0 com.
1śr. 2016

Przedszkolaki i królik

Niecodzienną niespodziankę przygotowali przedszkolakom w Dniu Dziecka gimnazjaliści, którzy do maluchów przynieśli gościa w… klatce. A był nim królik, który wzbudził radość wśród najmłodszych. Królik nie okazywał zdenerwowania oraz strachu. Był bardzo cierpliwy, a maluchy nie omieszkały go pogłaskać i

Skip to content