WYDARZENIA

plus
  • Angelika
  • 0 com.
12pt. 2016

Ciekawe doświadczenia z biologii i chemii

12 lutego 2016 r. młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez    I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Na zajęcia zaproszono uczniów zainteresowanych biologią i chemią temat : „Ciekawe doświadczenia z biologii i chemii”. Warsztaty składały się z

plus
  • Angelika
  • 0 com.
11czw. 2016

Zajęcia otwarte z języka angielskiego

4 i 11 lutego w  przedszkolu odbyły się lekcje otwarte języka angielskiego przygotowane przez panią Kingę Kickę, na którą przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach pokazując swoje umiejętności językowe oraz znajomość słownictwa. Chętnie i aktywnie

plus
  • Lucja
  • 0 com.
10śr. 2016

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego

10.02.2016 r. uczniowie: Maciej Kaszowski i Kacper Smoleń wzięli udział Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego Chłopców w Zespole Szkół w Leszczynie. Rywalizacja chłopców była na bardzo wysokim poziomie i każdy chciał wygrać. Reprezentanci naszej szkoły nie odnieśli sukcesu, ale ważny był

plus
  • Lucja
  • 0 com.
9wt. 2016

Dzień Bezpiecznego Internetu

„Lepszy internet zależy od Ciebie!” – pod takim hasłem 9 lutego 2016 r. obchodzono w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Akcję zorganizowano w ponad stu krajach na całym świecie. Tegoroczne hasło miało na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego

plus
  • Angelika
  • 0 com.
8pon. 2016

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

08.02.2016 r. w Gimnazjum w Mikluszowicach odbył się  Gminny  Turniej Tenisa Stołowego.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą  reprezentować naszą szkołę na Turnieju Powiatowym. Rezultaty naszych uczniów w eliminacjach gminnych:
I miejsce –  Dawid Burek
II miejsce –  Paweł Wojcieszek
I miejsce – Klaudia Porębska
III

plus
  • Lucja
  • 0 com.
5pt. 2016

Życzenia dla Babci i Dziadzia

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją naszej szkoły, a organizowana jest przez  uczniów klas I-III. W tym roku szkolnym uroczystość odbyła się trochę później niż wskazuje kalendarz ze względu na ferie zimowe.
5 lutego 2016

plus
  • Lucja
  • 0 com.
4czw. 2016

„Wyślij pączka do Afryki”

Już drugi raz w gimnazjum, a pierwszy w szkole podstawowej, zorganizowano akcję „Wyślij pączka do Afryki”, którą w całej Polsce prowadzi Fundacja Kapucyni i Misje.
Zamiast samemu zajadać się pączkami, uczniowie podzielili się jedzeniem z głodnymi dziećmi w Republice Środkowej Afryki i

plus
  • Angelika
  • 0 com.
4czw. 2016

I miejsce Uczniów w Gminnym Międzyszkolnym Turnieju Szaradziarskim

Uczniowie naszej szkoły Dominika Domagała, Krzysztof Rzucidło, Dawid Kolanowski zajęli drużynowo I miejsce w XIII Gminnym Międzyszkolnym Turnieju Szaradziarskim w ramach Memoriału im. Genowefy Schramm. Konkurs odbył się 4 lutego 2016 r. w szkole w Nieszkowicach Małych.  Indywidualnie Dominika zajęła

plus
  • Lucja
  • 0 com.
1pon. 2016

Karnawał w przedszkolu

Czas karnawału to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku. Bale karnawałowe, które przepełnione są huczną muzyką i świetną zabawą zwykle są bardzo wyczekiwane. Tak też i było tego roku.
W

plus
  • Lucja
  • 0 com.
1pon. 2016

Jasełka

Jasełka w szkole w Mikluszowicach, które odbyły się 31 stycznia 2016 r., zorganizowane wspólnie przez dzieci, rodziców i nauczycieli, miały miejsce już drugi raz! Nad całością czuwała p. Lidia Jodłowska-Rzucidło, która była reżyserem, scenografem, dyrygentem i aktorem w jednej osobie. Każdy,

plus
  • Lucja
  • 0 com.
16sob. 2016

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadziuś to osoby bardzo ważne w życiu każdego przedszkolaka. Dlatego właśnie dla Nich maluchy ze swoimi wychowawczyniami – p. Kasią, p. Marysią i p. Dorotką, przygotowały przedstawienie z okazji zbliżającego się Święta Babci i Dziadka.
Przedszkolaki wystąpiły w przepięknym

plus
  • Angelika
  • 0 com.
15pt. 2016

Gminny Konkurs Kolęd i Piosenki Zimowej

15 stycznia 2016 roku w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Grobli odbył się Gminny Konkurs Kolęd  i Piosenki Zimowej. W konkursie wzięły udział dzieci przedszkolne z terenu całej gminy. Nasze przedszkole reprezentowały Inga Świerblewska oraz Zuzia Pasiut, która w

plus
  • Angelika
  • 0 com.
15pt. 2016

Akcja Kup Kartkę

Dyskusyjny Klub Edukacyjny działający w naszej szkole włączył się do akcji wydawnictwa Operon mającej na celu spełnienie marzeń uczniów z Kamerunu. Zamówiliśmy 42 kartki
i przekazaliśmy na konto Fundacji Salvatti 219 zł. To mała cegiełka, ale ziarnko do ziarnka…
Mamy nadzieję, że

plus
  • Lucja
  • 0 com.
15pt. 2016

Apel podsumowujący w gimnazjum

Zanim rozpoczęto długo oczekiwane ferie, 15 stycznia br. w gimnazjum dokonano podsumowania pracy w I półroczu.
Pani Dyrektor pogratulowała wspaniałych wyników w nauce (średnia ponad 4,75): Karolowi Domagale, Joannie Mazurek, Justynie Styczeń i Roksanie Rakoczy, wierząc że na koniec roku grono wyróżnionych znacznie się powiększy,

plus
  • Lucja
  • 0 com.
15pt. 2016

Sukces Zuzi Gawłowicz

15 stycznia 2016 r. w Uzdrowisku Kopalni Soli Bochnia miał miejsce XV Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Kolęduje Tobie Jezu moje serce”, zorganizowany przez metodyka wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej – Panią Alicję Świątek.
Z naszej szkoły udział w konkursie wzięła 

plus
  • Angelika
  • 0 com.
14czw. 2016

Integracja ma sens!

W styczniu gościliśmy naszych przyjaciół z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Bochni i ich opiekunów. Staraliśmy się ciekawie i miło zagospodarować ten czas. Był spektakl noworoczny, „randka w ciemno”, zabawa karnawałowa, słodkie ciasteczko, obiad. Wolontariusze, ich opiekun ks. Płaczek zatroszczyli się

plus
  • Angelika
  • 0 com.
14czw. 2016

Podsumowaliśmy I półrocze

W czwartek na dzień przed udaniem się na zimowy wypoczynek w szkole odbył się apel podsumowujący pracę uczniów w I okresie. W czasie tego spotkania Pani Dyrektor wyróżniła uczniów z poszczególnych klas za najwyższe wyniki w nauce, bardzo dobre  i

plus
  • Lucja
  • 0 com.
13śr. 2016

GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W MIKLUSZOWICACH

13.01.2016 w Szkole Podstawowej odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Uczniowie którzy zakwalifikowali się do powiatowego  Turnieju: 1. Kolanowski Dawid 2. Smoleń Kacper 3. Kordeusz Katarzyna 4. Pająk Julia 5. Kaszowski Maciej Gratulujemy i życzymy sukcesów!!!
plus
  • Angelika
  • 0 com.
12wt. 2016

Zabawa karnawłowa

12 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa.  Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Na parkiecie pojawili się  piraci, wróżki, księżniczki, rycerze, motylki a także diabełki. Wybrano Królową i Króla balu. Wszyscy bawili się znakomicie, aż żal było kończyć

plus
  • Angelika
  • 0 com.
8pt. 2016

Anielska cierpliwość- konkurs plastyczny

„Anielska Cierpliwość” to temat ogólnopolskiego konkursu plastycznego w którym wzięły udział przedszkolaki: Krzyś Długajczyk, Inga Świerblewska oraz Dagmarka Buras. Miło nam poinformować, że Dagmarka zajęła w konkursie ogólnopolskim III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!  
Skip to content