WYDARZENIA

plus
  • Lucja
  • 0 com.
27wt. 2015

Ślubowanie pierwszoklasistów

24 uczniów kl. I zostało uroczyście pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikluszowicach przez Panią Dyrektor Angelikę Świerblewską. Klasa I stawiła się w całości na apelu 27 października 2015 r. W najważniejszej chwili najmłodszym uczniom naszej szkoły

plus
  • Angelika
  • 0 com.
27wt. 2015

Na uroczystym ślubowaniu pierwszaków

27 października 2015 r. dzieci z obu grup wraz z wychowawcami uczestniczyły w uroczystym ślubowaniu uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach.Tegoroczni pierwszoklasiści pod czujnym okiem  swojej Pani przygotowali dla szanownej widowni wiele atrakcji. Podczas części artystycznej aktorzy recytowali wiersze

plus
  • Lucja
  • 0 com.
26pon. 2015

Jak głosowali gimnazjaliści?

25 października 2015 r. odbyły się wybory do Parlamentu RP, w których głosowali pełnoletni obywatele. Kilka dni wcześniej „swoje” głosowanie mieli gimnazjaliści w ramach ogólnopolskiej akcji „Młodzi Głosują” organizowanej przez CEO w Warszawie. Młodzież nie głosowała na kandydatów, lecz na

plus
  • Lucja
  • 0 com.
25niedz. 2015

Uczniowie kl. I-III w Bochni

Uczniowie kl. I-III, wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się 25 października 2015 r. na wycieczkę do Bochni.
Celem wyjazdu było przedstawienie w Oratorium pt. „Piotruś i wilk”. Bardzo pouczająca bajka bawiła najmłodszych uczniów, wywołując głośne śmiechy i oklaski. Były też momenty

plus
  • Angelika
  • 0 com.
22czw. 2015

Otrzęsiny

Po ślubowaniu nadszedł czas na otrzęsiny pierwszaków… Zabawa przygotowana przez starszych kolegów obfitowała w wiele niespodzianek. Każdy pierwszoklasista musiał przejśc próbę i każdy ją zaliczył. Gratulujemy!  
plus
  • Angelika
  • 0 com.
22czw. 2015

Ślubowanie Gimnazjalistów

We wrześniu 2015 r. 31 uczniów rozpoczęło naukę w kl. I Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikluszowicach. Przez ponad miesiąc poznawali zasady panujące w naszej szkole, by 22 października 2015 r. w obecności Pani Dyrektor, wychowawczyni i nauczycieli oraz starszych

plus
  • Angelika
  • 0 com.
22czw. 2015

III Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Kasia Talaga i Krzyś Rzucidło reprezentowali naszą szkołę  w rejonowym etapie Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego. Razem z grupą 194 uczniów małopolskich szkół 16 października br. zmierzyli się z testem sprawdzającym wiedzę i umiejętności
z zakresu ortografii i interpunkcji.
Miło nam poinformować, że Krzyś

plus
  • Angelika
  • 0 com.
21śr. 2015

Dyskoteka

21 X 2015 r. w szkole podstawowej odbyła się dyskoteka integracyjna dla uczniów kl. IV-VI. Jak się bawiliśmy można zobaczyć w galerii. Dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom za opiekę.  
plus
  • Lucja
  • 0 com.
20wt. 2015

Happening „Noś odblaski! Świeć przykładem!”

W ramach działań konkursu pn. „Odblaskowa Szkoła”, Leszek Zabiegała – Sekretarz Gminy Drwinia, asp. szt. Jacek Sobiecki – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bochni, Roman Gołębiowski – Przewodniczący Rady Gminy Drwinia, strażacy z PSP w Bochni, pani Angelika Świerblewska – Dyrektor

plus
  • Lucja
  • 0 com.
20wt. 2015

A jak dorosnę, to zostanę strażakiem!

Marzeniem niejednego chłopca jest zostać strażakiem. Dlatego, gdy tylko jest okazja, maluchy z naszego przedszkola biorą udział w spotkaniach ze strażakami.
Tym razem spotkanie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Bochni odbyło się 20 października 2015 r. Przedszkolaki z Panią Kasią

plus
  • Lucja
  • 0 com.
20wt. 2015

Młodzi Głosują!

Podobnie, jak w innych szkołach, również i w naszym gimnazjum odbyły się wybory w ramach akcji „Młodzi Głosują”, przygotowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Głosowanie zostało dokładnie zaplanowane przez młodzież kl. IIIa, która samodzielnie podzieliła zadania i wzorowo się z

plus
  • Angelika
  • 0 com.
16pt. 2015

Przedszkolaki na Święcie Szkoły

16 października 2015 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach, miała miejsce wspaniała i podniosła uroczystość  Święto Patrona Szkoły – Św. Jana Pawła II. W tym dniu  przedszkolaki ubrane na galowo, przystrojone kotylionami i żółtymi wstążeczkami, oglądnęły piękny program artystyczny w

plus
  • Lucja
  • 0 com.
16pt. 2015

I Bieg Papieski

16 października 2015 r., pierwszy raz w historii szkoły w Mikluszowicach, odbył się Bieg Papieski pod Honorowym Patronatem Pana Jana Pająka – Wójta Gminy Drwinia, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Drwinia. Bieg rozpoczął się

plus
  • Lucja
  • 0 com.
16pt. 2015

Święto Szkoły

16 października 2015 r. uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele szkoły w Mikluszowicach świętowali wspólnie, obchodząc rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. 16 października jest dniem szczególnym dla społeczności szkoły w Mikluszowicach, bowiem Jan Paweł II od 2008 r. jest patronem tej szkoły.
Uroczystości

plus
  • Angelika
  • 0 com.
15czw. 2015

Dla Naszych Nauczycieli

15 X w szkole podstawowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.  
plus
  • Angelika
  • 0 com.
15czw. 2015

Koncert muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej

15 X 2015 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotował Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunem p. Sławomirą Styczeń. W imieniu wszystkich uczniów przedstawiciele samorządu podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły za trud

plus
  • Angelika
  • 0 com.
14śr. 2015

Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszyscy przedszkolacy pod opieką wychowawców grup przygotowali uroczystą akademię, która została przedstawiona przed nieliczną, ale jakże ważną publicznością. Była wśród niej Pani Dyrektor oraz wszyscy pracownicy obsługi  i administracji, którzy dbają o to

plus
  • Angelika
  • 0 com.
10sob. 2015

Gimnazjaliści w Warszawie

W dniach 8 i 9 października uczniowie gimnazjum udali się na wycieczkę do Warszawy. W pierwszym dniu odbyli długi spacer, podczas którego zobaczyli m.in. Plac Zamkowy, a na nim Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski, Katedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta,

plus
  • Angelika
  • 0 com.
10sob. 2015

Akademia Przedszkolaka – certyfikat

Przedszkole otrzymało certyfikat poświadczający, że placówka uczestniczy w roku szkolnym 2015/2016 w projekcie, którego celem jest rozwijanie i poszerzanie świadomości ekologicznej  wśród przedszkolaków oraz poszerzanie wiedzy na temat ochrony środowiska i kształtowanie postaw proekologicznych.  
plus
  • Angelika
  • 0 com.
10sob. 2015

III Małopolskie Dyktando Niepodległościowe – Po polsku o historii

Jedenaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkolnych eliminacjach III Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego. Organizatorami konkursu są: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze Warto”.
Tegoroczne dyktando nosiło tytuł „Narodziny sportu w II Rzeczpospolitej”. Aż ośmioro spośród piszących go uczniów

Skip to content