WYDARZENIA
VI Turniej Orlika o Puchar Premiera RP
15 września 2015 r. na Orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach odbył się VI Turniej Orlika o Puchar Premiera RP. Turniej uroczyście otworzył Pan Mateusz Kracik Zastępca Wójta Gminy Drwinia oraz Pani Dyrektor Angelika Świerblewska. W turnieju zagrały drużyny ze
O bezpieczeństwie na drogach dla przeszkolaków
15 września 2015 r. Miasteczko Ruchu Drogowego odwiedziły przedszkolaki z „Ochronki” w Bochni. Pod czujnym okiem Pana policjanta z Komendy Powiatowej w Bochni uczyły się bezpiecznych zachowań na drodze.Spotkanie integracyjne z przedszkolakami z „Ochronki”
15 września 2015 roku nasze przedszkole odwiedziły dzieci z Ochronki Sióstr Służebniczek z Bochni. Przedszkolaki korzystając z Miasteczka Komunikacyjnego, pod czujnym okiem Pana policjanta z Komendy Powiatowej w Bochni uczyły się bezpiecznych zachowań na drodze. Po wyczerpującej nauce w przedszkolu
Zwalniam przed szkołą
11 września 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”, oraz promowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wspólnie z nauczycielami oraz policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni przeprowadzili akcję „Zwalniam przed szkołą”. Uczniowie
Wizyta Policjanta w przedszkolu
8 września 2015 roku nasze przedszkole odwiedził policjant z Komendy Powiatowej w Bochni Pan Leszek Machaj, który opowiedział dzieciom nie tylko o swojej pracy, ale również szczegółowo przedstawił i omówił zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Przypomniał o korzyści noszenia
Witajcie Przedszkolaki w nowym roku szkolnym
Początek roku szkolnego to dla dzieci czas poznawania siebie nawzajem oraz nowego otoczenia. 1 września 2015 roku dzieci rozpoczęły nowy rok szkolny w przedszkolu, które stało się dla nich drugim domem.
Wszystkim przedszkolakom w roku szkolnym 2015/2016 życzymy samych sukcesów, nawiązywania
Nowy rok rozpoczęty
1 września 2015 r. uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach przywitali nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła Mszą św. w kościele w Mikluszowicach, po której uczniowie udali się do szkoły. Na sali gimnastycznej Pani Dyrektor Angelika Świerblewska przywitała wszystkich
Pożegnanie z przedszkolem
26 czerwca 2015 r. dzieci w Przedszkolu Samorządowym w Mikluszowicach zakończyły rok przedszkolny 2014/2015 i przywitały wakacje.
Przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami: Katarzyną Burzawą i Marzeną Machaj, przedstawiły rodzicom, babciom i dziadkom, którzy licznie przybyli na uroczystość, krótki program artystyczny. Maluchy wysłuchały
Zakończenie roku w gimnazjum
Po trudach 10-miesiecznej pracy, nadszedł dzień zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym w Mikluszowicach, którą poprowadził ks. Prałat Józef Piech. We Mszy św. uczestniczyli: uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz poczty sztandarowe szkół. Z kościoła wszyscy
Uroczyste zakończenie roku w szkole podstawowej
Po trudach 10-miesiecznej pracy, nadszedł dzień zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym w Mikluszowicach, którą poprowadził ks. Prałat Józef Piech. We Mszy św. uczestniczyli: uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz poczty sztandarowe szkół. Z kościoła wszyscy
KOMERS KL. VI
24 czerwca br. odbył się komers klasy VI. Na początek absolwenci odtańczyli poloneza, po czym przedstawili program pożegnalny. Były podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli, księży, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi, nie zabrakło też prezentacji przypominającej ważniejsze momenty z tych sześciu
Podsumowanie pracy uczniów i nauczycieli
24 czerwca 2014 r. wszyscy uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikluszowicach spotkali się na apelu podsumowującym cały rok ciężkiej pracy.
Rok szkolny obfitował bowiem w: sukcesy, porażki, zabawy, wycieczki, naukę, akcje, spotkania, występy, imprezy, turnieje, zawody,
Komers 2015
23 czerwca 2015 r. uczniowie klas trzecich wraz z uczniami klas drugich bawili się na zabawie zorganizowanej przez rodziców trzecioklasistów.
Komers zapoczątkował dostojny polonez oraz wesoła belgijka – tańce obserwowali nauczyciele, drugoklasiści oraz rodzice, którzy upamiętniali chwile swoich dorastających dzieci nagrywając
Zdobywanie Zamku w Wiśniczu
Żaden z uczniów nie spodziewał się, że na koniec roku czeka go wycieczka. Tymczasem 23 czerwca 2015 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wyjechali do Nowego Wiśnicza.
Poznanie historii pobliskiego zamku, połączone ze zwiedzaniem, było wielkim przeżyciem. Na zamku uczniowie klas
Piknik i Igrzyska Rodzinne na Orliku
W niedzielę – 21 czerwca 2015 r. na terenie obiektów sportowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach odbywały się „Rodzinne Igrzyska na Orliku”.
Do ostatniej chwili nie było wiadome, czy dopisze pogoda, bowiem tuż przed rozpoczęciem pikniku, dała znać o sobie burza i
Finał Centralny BRD w Mikluszowicach!
W dniach 17-19 czerwca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach, na Finale Centralnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, gościliśmy uczniów z całej Polski.
Rywalizacja trwała 2 dni, a rozpoczęła się 17 czerwca w
Sukces Martyny!
Martyna Kowalska, uczennica kl. IIIa naszego gimnazjum została laureatką XI Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży Województwa Małopolskiego. Martyna zgłosiła swoje prace w dwóch kategoriach: filmowej i fotograficznej. – w kategorii filmowej zajęła III miejsce, a w kategorii fotografii jej prace
IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKO- KRASOMÓWCZY
16 czerwca Zuzia Gawłowicz oraz Inga Świerblewska wzięły udział w IV Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Krasomówczym „…aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”. Konkurs odbył się w Przedszkolu Samorządowym im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej.Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
W dniach 2-3 czerwca br. klasy IV – VI miały możliwość podziwiania uroków Gór Świętokrzyskich oraz poznania historii pięknej ziemi kieleckiej. Program wycieczki był bardzo bogaty, toteż każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Zwiedzanie zaczęliśmy od zespołu pałacowo – parkowego w

