WYDARZENIA

plus
  • Angelika
  • 0 com.
10śr. 2015

Przedszkolaki w bibliotece

Nasze przedszkole od wielu lat współpracuje z Biblioteką Publiczną im. Jana Ptaśnkia w Mikluszowicach, w której  bibliotekarzem jest Pani Zofia Biesiada. 10 czerwca 2015 roku Pani Zosia, która często odwiedza dzieci w przedszkolu, tym razem zaprosiła je do biblioteki. Przedszkolaki

plus
  • Angelika
  • 0 com.
9wt. 2015

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY LINGUA PLUS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy z języka angielskiego Lingua Plus (dawniej Oxford). Uczniów do konkursu przygotowała pani Edyta Piwowarczyk. Laureatami konkursu są wszyscy uczniowie, którzy popełnili nie więcej niż 5 błędów. Jeden błąd to strata

plus
  • Angelika
  • 0 com.
8pon. 2015

Wycieczka do Wadowic i Oświęcimia

8 czerwca uczniowie naszego gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Wadowic oraz Oświęcimia.
W Wadowicach zwiedzili muzeum papieskie – nowoczesną ekspozycję, otwartą w kwietniu 2014 r., wzbogaconą licznymi multimediami opowiadającymi o życiu papieża – Polaka: od jego „małej ojczyzny”, przez okres

plus
  • Angelika
  • 0 com.
3śr. 2015

Giełda zawodów

W ramach doskonalenia zawodowego 3 VI 2015 r., w gimnazjum zorganizowano Giełdę Zawodów. Uczniowie klas trzecich przygotowali stanowiska, na których prezentowali wybrane zawody.
Prezentację zawodu można było przygotowywać indywidualnie lub w 2-3-osobowych zespołach. Nauczyciele oceniający uczniów – Panie: Danuta Mardyła, Angelika

plus
  • Angelika
  • 0 com.
1pon. 2015

Dzień Dziecka

1 czerwca to radosny i wspaniały dzień, w którym nasi milusińscy obchodzą swoje Święto – Dzień Dziecka. W tym dniu wszyscy dorośli szczególnie starają się, aby na buziach dzieci gościł uśmiech a w serduszkach radość. W naszym przedszkolu Dzień Dziecka

plus
  • Angelika
  • 0 com.
1pon. 2015

VII Europejski Tydzień Sportu w Przedszkolu

 
plus
  • Angelika
  • 0 com.
1pon. 2015

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

1 czerwca br. miał miejsce w naszej szkole happening „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Tego dnia policjanci  Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni spotkali się z dziećmi i młodzieżą. Byliśmy jedyną szkołą z terenu powiatu bocheńskiego, w której

plus
  • Angelika
  • 0 com.
1pon. 2015

Dzień Dziecka w gimnazjum

1 czerwca nawet gimnazjaliści chętnie przyznają, że są dziećmi. W tym dniu czekało na nich szereg atrakcji przygotowanych m.in. przez: policjantów z Bochni, strażaków z Dziewina, firmę Autoproduct, nauczycieli i rodziców.
W tym roku program atrakcji był bardzo bogaty. Uczniowie wzięli

plus
  • Angelika
  • 0 com.
1pon. 2015

Podsumowanie projektów edukacyjnych

1 czerwca 2015 r. gimnazjaliści klas drugich dokonali podsumowania projektów edukacyjnych, które realizowali przez cały rok szkolny. W tym roku realizowano projekty z przedmiotów: biologia (opiekun: Pani Danuta Mardyła), chemia (opiekun: Pani Danuta Mardyła), język angielski (opiekun: Pani Kinga Kicka), język

plus
  • Angelika
  • 0 com.
1pon. 2015

Urodziny Patrona w Szkole Podstawowej

1 czerwca 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach obchodzili rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – Patrona szkoły.  
plus
  • Angelika
  • 0 com.
1pon. 2015

VII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

W dniach od 26 maja do 1 czerwca 2015 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili VIII Europejski  Tydzień Sportu dla Wszystkich  XXI Sportowy Turniej Miast i Gmin. Podjęte działania miały zwiększyć aktywność fizyczną dzieci i młodzieży oraz spopularyzować sport i rekreację,

plus
  • Angelika
  • 0 com.
29pt. 2015

Ogień pod kontrolą

Jak uniknąć niebezpieczeństwa? W jaki sposób poradzić sobie, gdy wybuchnie pożar? Czym zagasić palący się olej na kuchence? W jaki sposób użyć koców gaśniczych? Na te i inne pytania znaleźli odpowiedź uczniowie kl. Ia i Ib, którzy uczestniczyli w pokazie

plus
  • Angelika
  • 0 com.
28czw. 2015

Wizyta w Goethe-Institut w Krakowie

28.05.2015r. uczniowie gimnazjum byli z wizytą w Instytucie Goethego w Krakowie. Zapoznali się z działalnością Instytutu oraz wzięli udział w animacjach językowych. Było to intensywne spotkanie z językiem niemieckim; biorąc udział w różnorodnych grach uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość języka

plus
  • Angelika
  • 0 com.
27śr. 2015

Urodziny Patrona w gimnazjum

Jak co roku w maju, również i w tym, młodzież gimnazjalna i nauczyciele obchodzili rocznicę urodzin Patrona – św. Jana Pawła II.
plus
  • Angelika
  • 0 com.
26wt. 2015

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

26 maja 2015 roku w naszym przedszkolu miała miejsce wspaniała uroczystość. Przedszkolaki świętowały  Dzień Mamy i Taty. Przybyłych na uroczystość Rodziców serdecznie powitała Pani Dyrektor Angelika Świerblewska, która zaprosiła do oglądnięcia programu artystycznego przygotowanego przez dzieci specjalnie na tę okazję

plus
  • Angelika
  • 0 com.
24niedz. 2015

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI WŁADYSŁAWA RUTKOWSKIEGO „TU SIĘ ZACZĄŁ DŹWIĘKIEM I BARWAMI MÓJ ŚWIAT”

Już po raz drugi w tym roku szkolnym Biblioteka Publiczna w Grobli otworzyła swe podwoje dla najlepszych recytatorów Gminy Drwinia. Tym razem konkurs odbył się w ramach obchodów 20. rocznicy śmierci lokalnego poety ludowego Władysława Rutkowskiego.
Wśród 15 recytatorów z pięciu

plus
  • Angelika
  • 0 com.
21czw. 2015

II Gminny Przegląd Recytatorski „Święty Jan Paweł II w poezji dziecięcej”

Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa,
nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością,
która bez przerwy się otwiera.
Św. Jan Paweł II
 
21 maja 2015 roku w naszym przedszkolu już po raz drugi odbył się Gminny Przegląd Recytatorski „Święty Jan Paweł II

plus
  • Angelika
  • 0 com.
20śr. 2015

II tura wyborów prezydenckich

2o maja 2015 r. odbyła się II tura wyborów prezydenckich w naszym gimnazjum. Uczniowie klas pierwszych przygotowali przedsięwzięcie, które jest organizowane na skalę ogólnopolską przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie w ramach akcji „Młodzi głosują!”. Nasza szkoła jest jedną z

plus
  • Angelika
  • 0 com.
14czw. 2015

III miejsce w Finale Wojewódzkim BRD

12 i 13 maja 2015 r. na Miasteczku Ruchu Drogowego i w szkole w Mikluszowicach odbyły się finały wojewódzkie XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w których uczestniczyły 22 drużyny szkół podstawowych i 21 gimnazjów z powiatów województwa małopolskiego.

plus
  • Angelika
  • 0 com.
14czw. 2015

XXXVIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BRD – FINAŁ WOJEWÓDZKI

12 i 13 maja 2015 r. na Miasteczku Ruchu Drogowego i w szkole w Mikluszowicach odbyły się finały wojewódzkie XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w których uczestniczyły 22 drużyny szkół podstawowych i 21 gimnazjów z powiatów województwa małopolskiego.

Skip to content