WYDARZENIA

plus
  • Angelika
  • 0 com.
12wt. 2015

Wycieczka rowerowa do Puszczy Niepołomickiej

12 maja odbyła się wycieczka rowerowa do Puszczy Niepołomickiej. Przy sprzyjającej pogodzie uczniowie pokonali ponad 20 kilometrową trasę, podczas której podziwiali florę i faunę puszczy. Po pikniku nad Czarnym Stawem odbyli spacer wokół stawu, a następnie dotarli do rezerwatu żubrów.

plus
  • Angelika
  • 0 com.
9sob. 2015

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

8 maja 2015 r. w Mikluszowicach zorganizowano Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Program imprezy obfitował w szereg atrakcji skierowanych do dzieci i młodzieży. Uroczystość otworzyli Pani Angelika Świerblewska – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach oraz Pan Jan Pająk – Wójt Gminy

plus
  • Angelika
  • 0 com.
8pt. 2015

Konkursy plastyczne

Przedszkolaki tworzą piękne prace plastyczne. Tym razem ich twórczość będzie prezentowana na konkursach plastycznych: gminnych –  „Jan Paweł II – człowiek z pasją”, „W kolorach Unii Europejskiej”; konkursie powiatowym – „Czyste powietrze wokół nas” oraz konkursie ogólnopolskim – „Mój Brzechwa”. Powodzenia!!!  
plus
  • Angelika
  • 0 com.
8pt. 2015

Przedszkolaki na II Edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich

8 maja 2015 roku w ZSP w Mikluszowicach odbyła się II Edycja Dni otwartych Funduszy Europejskich. Przedszkolaki także wzięły udział w tych uroczystościach. Wykonały flagi różnych krajów Unii Europejskiej, wprowadziły na salę gimnastyczną gości powitanych przez Panią Dyrektor Angelikę Świerblewską.

plus
  • Angelika
  • 0 com.
7czw. 2015

MŁODZI GŁOSUJĄ

Młodzież z gimnazjum w Mikluszowicach już wybrała prezydenta! 30 kwietnia 2015 r. odbyły się szkolne wybory, w których uczestniczyli gimnazjaliści.
Każdy uczeń Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikluszowicach mógł poczuć się jak dorosły i wziąć udział w wyborach prezydenckich. Wybory

plus
  • Angelika
  • 0 com.
7czw. 2015

Krokusy zakwitły!

12 listopada 2014 r. obok szkoły posadzono krokusy w ramach międzynarodowego projektu „Krokus”. Projekt „Krokus” zainicjowany przez Żydowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście jest realizowany w Polsce już po raz szósty. W ubiegłym roku dołączyła do

plus
  • Angelika
  • 0 com.
3niedz. 2015

Święto Konstytucji 3 Maja

W środę 29 kwietnia uroczystą akademią świętowaliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Tego dnia klasa IV wraz ze swoimi kolegami z klasy V zaprosiła nas na lekcję historii i pięknej poezji i pieśni historycznej i patriotycznej. Hol szkolny zapełnili odświętnie

plus
  • Angelika
  • 0 com.
3niedz. 2015

Rocznica Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji. Aby przypomnieć okoliczności tego wydarzenia, uczniowie wcielili się w postaci historyczne sprzed ponad dwustu lat i przedstawili obrady Sejmu Wielkiego. Oprócz inscenizacji zaprezentowali również wiersze

plus
  • Angelika
  • 0 com.
2sob. 2015

Majowe Święta

Przedszkolaki przygotowywały się do obchodów świąt majowych: 1 maja – Święta Pracy; 2 maja – Dnia Flagi; 3 maja – Uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Wykonały flagi Polski, którymi ozdobiły sale przedszkolne oraz swoje domy. Słuchały piosenek i wierszy związanych z

plus
  • Angelika
  • 0 com.
2sob. 2015

MALI AKTORZY NAGRODZENI

29 kwietnia 2015 roku przedszkolaki uczestniczyły w I Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych „Zaczarowany świat baśni i bajek”. Przedszkolaki pod kierunkiem pani Marzeny Machaj wystąpiły z przedstawieniem „Marzenie Biedronki”. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swojego talentu artystycznego na scenie. Dla większości przedszkolaków

plus
  • Angelika
  • 0 com.
28wt. 2015

XXXVIII Ogólnopolski Turniej BRD – eliminacje powiatowe szkół gimnazjalnych

 
Już drugi raz na Miasteczku Ruchu Drogowego i w szkole w Mikluszowicach zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które w tym roku przeprowadzono pod Honorowym Patronatem Pana Ludwika Węgrzyna Starosty Bocheńskiego i Pana Jana Pająka

plus
  • Angelika
  • 0 com.
28wt. 2015

XXXVIII Ogólnopolski Turniej BRD – eliminacje powiatowe szkół podstawowych

Już drugi raz na Miasteczku Ruchu Drogowego i w szkole w Mikluszowicach zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które w tym roku przeprowadzono pod Honorowym Patronatem Pana Ludwika Węgrzyna Starosty Bocheńskiego i Pana Jana Pająka

plus
  • Angelika
  • 0 com.
24pt. 2015

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

24 kwietnia 2015 r. Szkoła Podstawowa po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które  w przyszłym roku szkolnym 2015/2016 planują rozpocząć naukę w pierwszej klasie. Wszystkich gości powitała pani dyrektor szkoły Angelika Świerblewska, która zaprezentowała placówkę

plus
  • Angelika
  • 0 com.
21wt. 2015

Harcerze i dzwony

21 kwietnia 2015 r. harcerze z Mikluszowic wzięli udział w wyjątkowej zbiórce zorganizowanej przez ich opiekunkę – Panią Lidię Jodłowską-Rzucidło. Cała drużyna zwiedziła kościół w Mikluszowicach, po którym oprowadzała Pani Łucja Piątkowska. Jak na harcerzy z Drużyny „Zdobywcy” przystało, harcerze

plus
  • Angelika
  • 0 com.
18sob. 2015

WITAJCIE W PRZEDSZKOLU – DZIEŃ OTWARTY

 
17 kwietnia 2015 roku  w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty. Do przedszkola  przybyły dzieci wraz z rodzicami, które od 1 września będą prawdziwymi przedszkolakami. Wszystkich przybyłych gości przywitała pani dyrektor Angelika Świerblewska, która przybliżyła rodzicom organizację pracy i funkcjonowanie

plus
  • Angelika
  • 0 com.
17pt. 2015

TEATR EDEN W PRZEDSZKOLU

 
16 kwietnia 2015 roku w naszym przedszkolu, już po raz trzeci, gościł Teatr ” Eden”. Tym razem nasi milusińscy obejrzeli sztukę teatralną ” Przypowieść o dobrym człowieku”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohatera spektaklu, w którym same mogły aktywnie

plus
  • Angelika
  • 0 com.
16czw. 2015

English Master

16 kwietnia  grupa uczniów klasy VI oraz gimnazjum udała się do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drwini, gdzie odbył się konkurs z języka angielskiego „English Master”. Nasza szkoła była współorganizatorem, a konkurs odbył się w ramach programu English Teaching. Ogromny sukces odniósł

plus
  • Angelika
  • 0 com.
11sob. 2015

AKTYWNA EDUKACJA

W tym roku szkolnym uczestniczymy w programie Aktywna edukacja. Ma on na celu przygotowanie nauczycieli do efektywnego wykorzystania technologii informatyczno – komunikacyjnych (TIK) w procesie nauczania. Program jest  prowadzony w ramach projektu Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i

plus
  • Angelika
  • 0 com.
1śr. 2015

Poranek Wielkanocny

1 kwietnia uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawczynią p. Kingą Kicką przygotowali program o tematyce świątecznej, w którym  min. zostały przypomniane tradycje wielkanocne. Uroczystą akademię zakończyła Pani  Dyrektor –Angelika Świerblewska, która złożyła  życzenia zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy  całemu

plus
  • Angelika
  • 0 com.
1śr. 2015

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

 
1 kwietnia br. (tak, tak, to nie prima aprilis!) uczniowie klas szóstych z całej Polski pisali swój pierwszy poważny sprawdzian. Tym razem przebiegał on według nowej formuły
i  składał się z dwóch części przeprowadzonych jednego dnia.
Przypomnijmy: część 1. obejmuje zadania z

Skip to content