WYDARZENIA

plus
  • Angelika
  • 0 com.
26czw. 2015

ŚPIEWEM WITAMY WIOSNĘ

Wszyscy bardzo cieszą się z nadejścia wiosny. Przedszkolaki z przedszkoli Gminy Drwinia witały tą kolorową porę roku uczestnicząc w X Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej „Śpiewem witamy wiosnę”, który odbył się w Przedszkolu Samorządowym w Dziewinie. Nasze przedszkole reprezentowały: Inga Świerblewska, Emilka

plus
  • Angelika
  • 0 com.
19czw. 2015

Na Dniach Otwartych Szkół

19 marca uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w Giełdzie Informacji Zawodowej, która odbyła się w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. W tym dniu mieli również okazję zapoznać się z ofertą Zespołu

plus
  • admin
  • 0 com.
19czw. 2015

eTwinning w toku …

Uczniowie klasy Ia realizują projekt „Vor 100 Jahren: Weltkrieg … In 100 Jahren: Weltfrieden?” w ramach eTwinningu. Projekt dotyczy okresu Wielkiej Wojny i realizują go uczniowie naszego gimnazjum oraz szkół partnerskich z: Francji, Słowenii, Włoch i Niemiec i jest realizowany

plus
  • admin
  • 0 com.
13pt. 2015

„Daj się uwieść matematyce”

13 marca dwunastu uczniów klas I, II i III wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez Firmę Edukacyjną Orzeł . Koordynatorem konkursu była Barbara Piwowarczyk.  
plus
  • admin
  • 0 com.
11śr. 2015

Projekt KROKUS

Projekt Krokus realizowany przez Żydowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście ruszył w Polsce już po raz szósty! W tym roku nasza szkoła bierze w nim udział po raz drugi.
Projekt skierowany jest do gimnazjalistów. W ramach projektu

plus
  • admin
  • 0 com.
11śr. 2015

Multimedialna lekcja języka polskiego w kinie Kijów…

11 marca pobyt w Krakowie rozpoczęliśmy spacerem po jeszcze uśpionych ulicach krakowskiego rynku. Przygrywał nam tylko hejnał z wieży mariackiej. Złożyliśmy hołd Mickiewiczowi. Podziwialiśmy ołtarz Wita Stwosza i polichromie Jana Matejki w Kościele Mariackim. Spotkaliśmy się z przewodnikami w Kamienicy

plus
  • admin
  • 0 com.
11śr. 2015

Warsztaty z „Plastykiem”

11 marca 2015 r. w gimnazjum gościliśmy artystów z Liceum Plastycznego im. Jana Matejki z Nowego Wiśnicza, którzy poprowadzili dla uczniów kl. IIIa i IIIb warsztaty malarskie. Każdy uczeń mógł wyczarować pędzlem

plus
  • admin
  • 0 com.
10wt. 2015

Dzień Kobiet

W przeddzień Dnia Kobiet męska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała krótki apel. Były życzenia, kwiaty, słodycze i rozstrzygnięcie ankiety przeprowadzonej wśród chłopców. Ocenie poddano zarówno walory natury fizycznej i intelektualnej dziewcząt. Niespodzianką i

plus
  • admin
  • 0 com.
2pon. 2015

1 Marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych

II wojna światowa zakończyła się w Europie 8 maja 1945 r. Wojna nie zakończyła się jednak dla Polski, którą okupował ZSRR. I dlatego właśnie nie wszyscy żołnierze Polskiego Podziemia złożyli broń. Część

plus
  • admin
  • 0 com.
28sob. 2015

Konkurs „Literackie portrety zimy”

plus
  • admin
  • 0 com.
28sob. 2015

Na ferie do szkoły?

Maluchy z przedszkola skorzystały z nieobecności najmłodszych uczniów w szkole podczas ferii i wraz z Panią Katarzyną Burzawą udały się do klasy, w której niektóre z nich już wkrótce będą się uczyć.
Przedszkolakom największą radość sprawiły olbrzymie klocki, z których samodzielnie

plus
  • admin
  • 0 com.
28sob. 2015

Bezpieczeństwo najważniejsze!

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody przedszkolaki wyruszyły w czasie ferii na długi spacer, podczas którego wzięły udział w poważnym kursie bezpieczeństwa na miasteczku ruchu drogowego.
Maluchy zaopatrzone w kamizelki odblaskowe rozpoczęły spacer chodnikami, przechodząc przez ulicę zgodnie z przepisami ruchu drogowego

plus
  • admin
  • 0 com.
12czw. 2015

Festiwal Zawodów – nowe horyzonty edukacji zawodowej

12 lutego uczniowie klas trzecich wzięli udział w Festiwalu Zawodów. Jest to cykliczny projekt Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni, którego celem jest wsparcie gimnazjalistów stojących przed wyborem kolejnego etapu edukacji szkolnej.

plus
  • admin
  • 0 com.
12czw. 2015

Wycieczka do Krakowa

12 lutego br., tuż przed feriami, klasy IV – VI wzięły udział w wycieczce do Krakowa. Najpierw udaliśmy się na Rynek, gdzie bez trudu odnaleźliśmy rzucającą się w oczy, pięknie odrestaurowaną XIII

plus
  • admin
  • 0 com.
6pt. 2015

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

plus
  • admin
  • 0 com.
4śr. 2015

Karnawał 2015

Dnia 4 lutego 2015 roku po raz kolejny odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Wzięły w niej udział uczniowie klas I-VI wraz z nauczycielami i rodzicami.

plus
  • admin
  • 0 com.
1niedz. 2015

Wspólne kolędowanie

1 lutego 2015 r. w naszej szkole miało miejsce wspólne kolędowanie, które zgromadziło ogromną liczbę mieszkańców chcących zaśpiewać radośnie Dzieciątku Jezus. Kolędowanie było okazją do zbiórki funduszy dla Filipka Tabora, podopiecznego Fundacji Dzieciom

plus
  • admin
  • 0 com.
1niedz. 2015

Bal karnawałowy

” Jak co roku w karnawale.
dziś w przedszkolu wielki bal”.
11 lutego 2015 roku w naszym przedszkolu odbył sie bal karnawałowy, na którym pojawiły się księżniczki, wróżki, ludzie pająki, rycerze i królowie. Były

plus
  • admin
  • 0 com.
31sob. 2015

Konkurs „Sporty zimowe”

„Już się cieszą dzieci, tyle śniegów leci”
Zima sprzyja zabawom oraz sportom na śniegu i lodzie. Dzieci lubią zarówno brać udział w takich zajęciach, jak i rysować na ich temat. Przedszkolaki wzięły więc

plus
  • admin
  • 0 com.
30pt. 2015

Gminny Konkurs „Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej”.

30 stycznia 2015 roku w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Grobli odbył się Gminny Konkurs „Kolęd, pastorałek i piosenki zimowej”. W konkursie wzięły udział dzieci przedszkolne i uczniowie Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum z terenu całej gminy. Z naszego przedszkola

Skip to content