WYDARZENIA

plus
  • Angelika
  • 0 com.
4śr. 2025

WYCIECZKA – BELLA KOZA

4 czerwca 2025 r. w piękny, słoneczny dzień wybraliśmy się na wycieczkę do zagrody przyrodniczej „Bella Koza” w Buczkowie. Tuż po śniadaniu zgromadziliśmy się na przedszkolnym placu, gdzie z niecierpliwością oczekiwaliśmy na przyjazd autokaru. Tak też się stało i nim

plus
  • Angelika
  • 0 com.
3wt. 2025

LITERACKA PRZYGODA W PRZEDSZKOLU

3 czerwca 2025 r. w naszym przedszkolu odbyło się niezwykłe spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci dzieci. Gościem specjalnym była mama jednego z przedszkolaków, która z ogromnym zaangażowaniem przeczytała dzieciom pierwszy rozdział książki z serii o Nudzimisiach. Przedszkolaki z

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
2pon. 2025

DZIEŃ DZIECKA

2 czerwca 2025 roku w naszej szkole odbyły się radosne obchody Dnia Dziecka. Z tej okazji zorganizowaliśmy spacer nad rzekę Rabę, piknik, podczas którego nie zabrakło zabaw, gier zespołowych i rozgrywek sportowych. Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w przygotowanych atrakcjach,

plus
  • Angelika
  • 0 com.
2pon. 2025

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka w Naszym Przedszkolu! 🎉
2 czerwca 2025 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy jedno z najradośniejszych świąt w roku –Międzynarodowy Dzień Dziecka! Tego dnia czekało na naszych przedszkolaków mnóstwo atrakcji, śmiechu i wspólnej zabawy. Zaraz po śniadaniu wszyscy przenieśliśmy się

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
29czw. 2025

GALA FINAŁOWA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „ODBLASKOWA SZKOŁA” 2024

29 maja 2025 roku w kinie Kijów w Krakowie odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” 2024. W wydarzeniu wzięło udział około 800 osób – uczniów szkół podstawowych, nauczycieli, opiekunów oraz zaproszonych gości. Również nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły

plus
  • Angelika
  • 0 com.
27wt. 2025

DZIEŃ MAMY – KOCHAM CIĘ MAMO

Są takie dni, które zatrzymują czas. Takim właśnie dniem był Dzień Matki w naszym przedszkolu – święto miłości bez granic, święto najczulszych ramion świata. Święto Kobiet, które każdego dnia dają z siebie wszystko – z czułością, cierpliwością i niegasnącym uśmiechem.
Uroczystość

plus
  • Angelika
  • 0 com.
22czw. 2025

FINAŁY WOJEWÓDZKIE BRD

W dniach 20 i 21 maja 2025 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mikluszowicach odbył się  po raz kolejny finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych, w tym roku to już XLVI edycja Turnieju.
Celem

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
22czw. 2025

WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

22 maja 2025 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu matematycznego Krakowska Matematyka 2024/2025 „Atrakcje w Krakowie i okolicach”.
Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI Julia Maślak zdobyła tytuł Laureata etapu wojewódzkiego

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
20wt. 2025

WYJAZD DO BOCHNI UCZNIÓW KLASY 1 I 2

20 maja 2025 roku uczniowie klasy I i II wybrali się do kina w Bochni na film ” Przygody 10 skarpetek”. Następnie dzieci spędziły czas w tężni solankowej, gdzie spacerując wokół murów z tarniny, na których rozbijają się kropelki solanki

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
16pt. 2025

105 ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II- PATRONA SZKOŁY

16 maja 2025 r. uczniowie naszej szkoły zebrali się na uroczystym apelu, aby uczcić przypadającą 18 maja 105. rocznicę urodzin Jana Pawła II – Patrona szkoły. Uczennice przypomniały najważniejsze wydarzenia z życia tego największego z Polaków, a wszyscy mogli obejrzeć

plus
  • Angelika
  • 0 com.
16pt. 2025

LAURKA DLA PAPIEŻA – GMINNY KONKURS RECYTATORSKO-PLASTYCZNY

W czwartek 15 maja 2025 roku uczciliśmy rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w wyjątkowy sposób – poprzez Gminny Konkurs Plastyczno-Recytatorski pod hasłem „Laurka dla św. Jana Pawła II”.
Celem wydarzenia było przybliżenie najmłodszym postaci Papieża Polaka – wielkiego człowieka, który

plus
  • Angelika
  • 0 com.
12pon. 2025

WIOSENNY MOTYL – WYRÓZNIENIE EMILKI W KONKURSIE

Z radością i dumą informujemy, że Emilka Pająk z grupy „Krasnoludki” otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Wiosenny motyl” zorganizowanym przez Przedszkole w Mysłowicach.
Praca została wykonana w naszym przedszkolu i zachwyciła jury swoją estetyką, kolorystyką i pomysłowością.
Nad przygotowaniem dziecka

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
9pt. 2025

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ W DZIEWINIE

9 maja 2025 roku w Szkole Podstawowej w Dziewinie odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Koszykowej z okazji 120- tej rocznicy powstania Szkoły Podstawowej w Dziewinie. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zdobywając odpowiednio:
Kategoria Dziewcząt: II miejsce;
Kategoria Chłopców:

plus
  • Angelika
  • 0 com.
7śr. 2025

PRZYGODY SZEWCZYKA DRATEWKI – SPEKTAKL TEATRALNY

W środę 7 maja 2025 roku udaliśmy się na wycieczkę do Oratorium św. Kingi w Bochni, gdzie przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Przygody Szewczyka Dratewki” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji.
Głównym celem wycieczki było rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
5pon. 2025

WIZYTA GSIM PCK – SZKOLENIE Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

5 maja 2025 roku gościliśmy w naszej szkole Grupę Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża z Krakowa, którzy poprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję nie tylko przypomnieć sobie wiadomości z zakresu udzielania pierwszej

plus
  • Angelika
  • 0 com.
5pon. 2025

WIZYTA GSIM PCK – PIERWSZA POMOC

W naszym przedszkolu uczymy nie tylko literek i piosenek – uczymy też, jak ratować życie! 5 maja 2025 r. mieliśmy zaszczyt gościć Grupę Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża, którzy poprowadzili wyjątkowe szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla naszych

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
4niedz. 2025

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH!

Gmina Szczurowa (Lider projektu) wraz z partnerami Gminą: Koszyce, Drwinia i Rzezawa zaprasza do udziału w konkursach organizowanych w ramach projektu partnerskiego pt. „Wzmocnienie i ochrona bioróżnorodności w Dolinie Wisły” (nr projektu: FEMP.02.14-IZ.00-0056/23), który jest dofinansowany z Programu „Fundusze Europejskie

plus
  • Angelika
  • 0 com.
30śr. 2025

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W środę 30 kwietnia 2025 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego 3 Maja. Była to okazja, aby przybliżyć dzieciom znaczenie tego ważnego wydarzenia w historii Polski oraz kształtować w nich postawy patriotyczne już od najmłodszych lat.
Uroczystość rozpoczęła

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
30śr. 2025

APEL Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świat Majowych przygotowany przez uczniów klasy VII pod opieką wychowawcy. Przypomniano najważniejsze wydarzenia historyczne związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Uroczystość uświetniła obecność

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
28pon. 2025

AKCJA „DRZEWKO FABRYKĄ TLENU”

W ramach tegorocznej akcji IV edycji EKO pikniku organizowanego na bocheńskim Rynku przez Starostwo Powiatowe w Bochni w dniu 28 kwietnia 2025r., wydarzeniem promującym ekologię i zrównoważony rozwój- Gmina Drwinia czynnie włączyła się w projekt dorzucając swoją cegiełkę w ochronę

Skip to content