(12) 28 17 123

XLIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BRD – ELIMINACJE GMINNE

plus

25 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach odbyły się gminne eliminacje  XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem turnieju jest upowszechnianie zasad i przepisów z zakresu bezpieczeństwa oraz szerzenie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.
Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Pan Jan Pająk Wójt Gminy Drwinia. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn ze szkół podstawowych z terenu Gminy Drwinia. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu prawa o ruchu drogowym, a także umiejętnością jazdy na rowerze.  Najlepiej w tej rywalizacji  w grupie I wypadli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach w składzie: Olga Sadulska, Julia Zygmunt, Bartosz Sądel i Kamil Bujak.

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Dziewinie, III miejsce Szkoła Podstawowa w Drwini.

W grupie II wygrali również uczniowie naszej szkoły w składzie:

Krzysztof Długajczyk, Filip Aksamit, Jakub Łaptas. II miejsce dzielnie wywalczyli  uczniowie Szkoły Podstawowej w Drwini, natomiast III przypadło Szkole Podstawowej w Grobli.

Nagrody rzeczowe, puchary, medale oraz dyplomy wręczył Pan Leszek Zabiegała Sekretarz Gminy Drwinia.

Dwie zwycięskie  drużyny ze Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach  będą reprezentować gminę Drwinia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 26 kwietnia w Starym Wiśniczu.

Nagrody na Turniej BRD ufundował Wójt Gminy Drwinia,  puchary oraz pamiątkowe medale Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mikluszowicach.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach – organizator Turnieju Pani Angelika Świerblewska dziękuje sponsorom za wsparcie organizacji Turnieju oraz Komendzie Powiatowej Policji w Bochni za pomoc w przeprowadzeniu turnieju – sędziowanie na miasteczku komunikacyjnym.

Gratulujemy zarówno zawodnikom jak i ich opiekunom p. Marcie
Piwowarczyk oraz p. Wiesławowi Matusikowi. Życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content