(12) 28 17 123

BIBLIOTEKA – ROZRYWKI UMYSŁOWE

BIBLIOTEKA

Zwrot podręczników i laptopów

Biblioteka – godziny otwarcia i regulamin

CIEKAWE STRONY EDUKACYJNE

Kolejne propozycje znajdziesz tutaj:
https://drive.google.com/drive/folders/18Vx_f1k4shoQHKiZs5LzYkXgLJVipkaV?usp=sharing

Adresy dostępnych w Internecie materiałów edukacyjnych, z których można skorzystać w celu, np. przeczytania lektur, sprawdzenia ich treści, poszerzenia swojej wiedzy z wielu przedmiotów, zagadnień.

Portal lektury.gov.pl
To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

https://www.quizme.pl/lektury
Quizy i testy z lektur szkolnych. Jak dobrze znasz szkolne lektury z podstawówki. Lektury z podziałem na klasy. Szkoła podstawowa Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8.

https://samequizy.pl/tag/lektury/
Quiz Lektury to doskonała metoda nauki i weryfikacji swojej wiedzy poprzez zabawę.

Serwis Ninateka

https://ninateka.pl/edu
To serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.
Łącznie w serwisie dostępnych jest ponad 7 tysięcy plików audio i video. Wszystkie są bezpłatne i dostępne bez logowania. Można z nich korzystać na wszelkich urządzeniach cyfrowych: komputerach stacjonarnych i przenośnych, tabletach, smartfonach.

Serwis Telewizji Polskiej

https://rozrywka.tvp.pl/47090255/telewizja-polska-blizej-dzieci-i-mlodziezy%20-
Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne.

Serwis Polskie Radio Dzieciom

www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom
To całodobowa stacja radiowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci.

Yummy.pl
Darmowa platforma do nauki przez zabawę języków obcych dla dzieci. W serwisie znajduje się szereg gier edukacyjnych w języku angielskim, niemieckim, francuskim i polskim.

Totylkofizyka.pl
Bardzo ciekawa strona, na której Pan Marek wraz z córka Anią prezentuje doświadczenia fizyczne dla dzieci i nie tylko.

Home – Squla – nauka przez zabawę naprawdę działa

https://www.squla.pl
65 000 gier i quizów ze wszystkich przedmiotów szkolnych. Nauka w formie zabawy jest dobrym sposobem na lepsze wyniki w szkole!

www.bajka.pl
Portal zwiera bogaty zbiór bajek, baśni i opowiadań dla dzieci.

Nauka ortografii:
http://www.ortofrajda.pl/
 http://www.ortografka.pl/         

http://fdn.pl/kursyKursy dla dzieci o bezpiecznym używaniu Internetu.

pisupisu.pl ORTOGRAFIA i język polski online, nauka pisania na klawiaturze, nauka czytania i poprawnego pisania, szkoła podstawowa.

Skip to content